Autor Wątek: .  (Przeczytany 5864 razy)

Offline jareckiimielin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
.
« dnia: Październik 15, 2008, 20:39:26 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 21:47:32 wysłana przez jareckiimielin »

Offline kubus_osp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • OSP Międzyborów
    • OSP  Międzyborów
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2008, 21:20:47 »
To jest kolego problem, prawdopodobnie pozostanie ci tylko zmiana pracy i zrobienie szkoły, bo z tego co wiem w większości WSP pracują strażacy cywilni na zasadzie zwykłej JRG i dostać się tam przez WKU jest bardzo trudno.
Życzę powodzenia.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 21:24:00 »
To jest kolego problem, prawdopodobnie pozostanie ci tylko zmiana pracy i zrobienie szkoły, bo z tego co wiem w większości WSP pracują strażacy cywilni na zasadzie zwykłej JRG i dostać się tam przez WKU jest bardzo trudno.

to ciekawe co piszesz, bo ja mam na swoim terenie WSP i są to normalni żołnierze z poboru lub nadterminowi. Ale żeby cywile????

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2008, 21:34:04 »
Jest metoda, ja mam dobrą Burmistrzową, jak mam dłuższy czas taki problem z którymś kolegą idę do niej i proszę o rozmowę z lokalnym Biznesmenem w sprawie. Jeszcze się nie zdarzyło by nie załatwiła. Zawsze wyciągnie takie argumenty ( a to mu jakąś dziurę załata w drodze, to znak postawi, to tytuł biznesmena roku nada, to wywiad w gazecie zaproponuje, itd.) że gość zawsze mięknie i wręcz się dopytuje czy czasami alarmu niema, żeby mógł przy najbliższej okazji pochwalić się naszej Szefowej.  Fakt jest to kobieta bardzo szykowna i inteligentna – trudno jej się odmawia.

Pozdrawiam MIKO

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2008, 21:44:21 »
wiesz @Miko - tylko to może nie być poziom biznesmena z twojej bajki....

@Jarecki - dziwisz się , że mu się to nie podoba? Gdybyś ty był pracodawcą i nagle ni z tego ni z owego zeskakuje mu np z rusztowania gostek i biegnie do remizy żeby jechać do zdarzenia. Niestety w naszej rzeczywistości pracodawcy nie maja jeszcze ulg podatkowych (lub innych) za zwalnianie ochotników do akcji.
Niestety pozostaje ci tylko jeździć do akcji po pracy....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2008, 21:52:36 »
Cytuj
to ciekawe co piszesz, bo ja mam na swoim terenie WSP i są to normalni żołnierze z poboru lub nadterminowi. Ale żeby cywile?Huh
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Stra%C5%BC_Po%C5%BCarna
W WSP oprócz żołnierzy poborowych służą cywile. W pobliskiej jednostce wojskowej przeważnie są to strażacy z pobliskich OSP lub emeryci z PSP.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2008, 21:58:21 »
@mario , ale pomyśl sobie , taki Biznesmen , szczególnie oderwany od pługa , w swojej prostocie , tak staje się wielki i dowartościowany , że próżność zaślepia mu nawet ekonomie .  Wiele razy to testowałem , niektórzy stają się tak dowartościowani (fakt w małej Gminie nie mieszkam) że jeszcze tydzień z podniesioną głową chodzą . Cała sytuacja jest z reguły bardzo komiczna i nie powinienem tego mówić ale często mamy po fakcie duży ubaw z  gościa jak Burmistrzowa zdaje mi relacje z rozmowy  .

A co do WSP to potwierdzam to co napisał @grzela  zatrudniani są cywile nawet w dość elitarnych jednostkach . Naszych „Orłów” w części również chronią cywile w WSP . 

Pozdrawiam MIKO

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2008, 08:21:18 »
A ja wam powiem jak jest u mnie jest paru chłopaków co powiedzmy że pracują w budowlance a dokładnie kilku u mojego ojca (też jest strażakiem) a kilku u mnie mamswoją działalność gosp. I to właśnie my stanowimy trzon "wyjazdowy" czasem jest tak że jesteśmy dalej ale niema problemu aby dojechać prosto na akcje.
Moim zdaniem zawsze (oczywiście jak sie chce) można zebrać sie w paru i razem coś robić a wtedy wiesz że nikt ci nie mówi o której masz skończyć prace czy też czy możesz pojechać na wyjazd alarmowy.

Offline jareckiimielin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: potrzebuje pomocylub rady
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2008, 20:06:58 »
problem z glowy :wall: bo dzis juz poleciałen z pracy  :kwit: ale wisi  mi ten palant a co do wsp to zagan ma etaty dla st.szer. ale dopiero od stycznia