Autor Wątek: Nowe Stanowiska?  (Przeczytany 4288 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowe Stanowiska?
« dnia: Luty 26, 2005, 21:55:31 »
Witam!
Doczytałem się dzisiaj w Projekcie Ustawy o zmianie Ustawy o PSP kilku ciekawych pkt. m.in. do art.36 ust.9
W KG ma powstać oprócz już utworzonego III Z-cy, np. stanowsko Kierownika archiwum oraz kilka innych,  również w Centr.Muzeum.Poż.  
W KW np. oprócz kapelana, lekarzy, stanowisko psychologa.  
Te ostatnie akurat wydaje mi się potrzebne - jednak nie na zasadzie jak dotychczas p. doktorzy. Zamiast osobiście szkolić i pomagać rola ich /u mnie/ ogranicza się do opracowywania procedur, planów, statystyk i innej dokumentacji która często zaśmieca biurka i segregatory - są przecież koordynatorami woj. Prowadzą egzemaniny okresowe do których to z reguły trzeba się przygotować w ramach samokształcenia i często nijak się maja do praktycznej rzeczywistości. Będą też kolejnym niezależnym  elementem kontrolnym. Więc jeżeli rola psychologa  też ma się ograniczyć do przyjmowania u siebie w gabinecie KW od - do to serdecznie dziękuję. :(  Założenia są inne, ale w stosunku do lekarzy było podobnie.
Polecam też projekt Rozporządzenia MSWiA z dn. 05.01 i 23.02.05r. w spr. ramowej organizacji KW i KP/M/ PSP - wiele "ciekawych" rzeczy jest - w coraz bardziej realnym planie.
Pozdrawiam! ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2005, 20:23:31 »
HM...stanowiska typu kapelan, lekarz koordynator i psycholog!!!!????

1.No cóż stanowiska kapelana jak najbardziej ale...kapelana krajowego strażaków i jego zastępcy...na co nam kapelani wojewódzcy???Przecież mszę w intencji strażaków może odprawić ksiądz a nawet biskup którzy nie noszą munduru!!! Dla wierzącego taka msza wcale nie będzie mniej wartościowa...!!! A kapelan krajowy wojska polskiego???...ponosił mundur i już nie nosi bo ma inną "fuchę"!!!
2. Stołek lekarza koordynatora w KW??? Okej ale niech taki ktoś co najmniej raz w roku przeprowadzi praktyczne szkolenie w JRG a nie rozsyła gotowe procedury z KG!!! Chyba ma nam służyć żebyśmy sprawniej mogli udzielać tej nieszczęsnej pomocy przedmedycznej!!!!
3. Stołek psychologa??? To jest zbędne moim zdaniem - niepotrzebny kolejny darmozjad w KW!!!!Jeśli będę miał potrzebę to wypluję wszystkie żale swojej kobitce i efekt będzie ten sam!!!  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2005, 21:06:01 »
BROKS  Święta racja!
Mnie najbardziej wkur.. te nowe stanowiska wogóle bezpośrednio nie związane z jakimkolwiek zapewnieniem bezpieczeństwa strażakom i przede wszystkim ochroną  p.poż. itd.... do czego jesteśmy głównie powołani.
Lekarz  - tak jeżeli będzie w karetce wyjazdowej, ale tu moim zdaniem wystarczy często dobrze wyszkolony ratownik medyczny /po szkole/ + strażacy-ratownicy z odpowiednim przygotowaniem oraz zapewniona łączność z OJOM. Lekarze koordynatorzy tak w KW, ale nie tylko do powielania, rozsyłania pism, prowadzenia statystyki i kontroli, ale praktycznego szkolenia min. raz w roku.
Widział ktoś wzór nowej "Karty udzielonej pomocy medycznej"? Zgroza, kto i kiedy ma to wypełniać! Jest przy tym jeszcze kilka niezłych pomysłów np. nawet jak nie udzielamy pomocy bezpośrednio to coś takiego mamy wypełnić, bo byliśmy na miejscu. Brak słów.
Kapelan  nich sobie będzie jak już musi  na poziomie KG. Trudno taka ostatnio moda /choć jestem wierzący/. My mamy nieetatowo i OSP swojego w powiecie księdza dziekana, proboszcza który nigdy nie odmawia nam w potrzebie.
Psycholog Tu akurat uważam, że jest często potrzebny, szczególnie w dużych jednostkach. Sam kilka razy chętnie skorzystałbym z fachowej porady, a nie pogadanek np. palenia tytoniu i nadużywania alkoholu. Po dużych, długotrwałych akacjach oraz często tam gdzie były ofiary śmiertelne, nieraz trudno sobie samemu poradzić. Mnie np. do dziś prześladuje obraz wypadku drogowego, gdzie jednocześnie zgineło na miejscu 9 osób w tym 8-ro dzieci. Może już nie tak jak kiedyś, ale nadal na wspomnienie dostaję "gęsiej skórki" Kilku strażaków (junacy) dosłownie uciekło wówczas do samochodu na widok tej masakry i żadną siłą nie mogłem ich wyciagnąć. Zreszta takich i innych mocnych wrażeń na codzień w większych miastach oraz woj. napewno nie brakuje. Często później ten stres i odpowiedzialność jest rozładowywana w inny sposób i negatywnie wpływa na życie rodzinne. Więc uważam, że potrzebny, ale z prawdziwego zdarzenia nieraz na miejscu akcji, często bezpośrednio po.
Pozdrawiam!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2005, 21:15:14 »
Tak zgadza się przez te ostatnie lata "pomógł" nam Kapelan,oraz Lekarz i teraz pomoże Psycholog!!!!  

BROKS

  • Gość
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2005, 21:30:31 »
Pomoc psychologiczna jak najbardziej Ajax jeśli ktoś będzie w potrzebie!!Ale po co psycholog na etacie KW i do tego pewnie jeszcze w mundurze???? Jak będzie jakaś masakra to po takiej akcji można ściągnąć zaprzyjaźnionego psychologa i on sprawę załtwi!!!Bezsensowne jest utrzymywanie psychologa w KW i płacenie mu co miesiąc (zapewne etat oficerski). Pewnie bym nie raz skorzystał z pomocy psychologa po tych wypadkach gdzie byłem ale może jakaś znieczulica mnie już dopadła czy jakie inne licho sam kurde nie mam pojęcia???? Chociaż wiem że w przyszłości zawsze może mnie spotkać na akcji coś co mi w pamięci na długo zostanie i koszmary senne zwabi!!!!

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2005, 20:07:25 »
psycholożka to by się przydała na podziale. W komendzie to psycholog taka szafa z lustrem, łapa jak bochenek chleba. Wiecie o co chodzi  :rolleyes:  :rolleyes:  

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2005, 20:54:40 »
a zastanawial się ktos kiedyś po co sa te Komendy Wojewódzkie? na ok. srednio 100 osób to może z 10 wyjeżdza do akcji i ma kontakt z prawdziwa pracą strażaka. Reszta to zwykły urząd mający niezły budżecik na własne cele.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2005, 20:56:34 »
a psycholog? jaki by on nie był to co może doradzic doświadczonemu strazakowi, który sią już napatrzył na krew itp. przypadki? sam jest więcej zestressowany bo ma kilka etatów i jak tu nadążyć...to o Śląsku taki kwiatek

BROKS

  • Gość
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2005, 21:07:08 »
Po co są KW????No chociażby głównie  po to żeby przesłać pomysły KG do KP (KM)!!!! A co do budżetu KW to w poszczególnych JRG różne opowieści krąża...w końcu KW to takie państwo w państwie i tylko KG może czasem nos tam wsadzić ale to za często się nie zdarza i towarzystwo z KW na pewno na tym nie cierpi!!!! No właśnie dobre to określenie...KW to zwykły urząd taki jak urząd wojewódzki czy miejski gdzie też przesiadują ludzie w pokojach przed komputerami i zajmują się typowo biurową robotką!!!Ale po co tak się męczyć i te 8 godz siedzieć przy biurku w mundurze (chociaż często chłopaki przesiadują w KW w cywilkach)!!!Dlatego zmiany są niezbędne i czas wykosić "strażaków" z kwatermistrzostwa, techniki i finansów bo nie trzeba być funkcjonariuszem PSP żeby kupować i wydawać chłopakom z JRG sorty mundurowe, naliczać pensje itd.!!!!  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2005, 21:33:54 »
BOkS! Ale Ci sie marzy! Popracujesz jeszcze trochę to siłą rzeczy "naprostują" Cię, czy chcesz tego czy nie!  :( Powodzenia!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2005, 23:47:48 »
No kurde pomarzyć nie można???? :lol: Fajnie się podzielić swoimi marzeniami choćby nie wiem jak były abstrakcyjne :D !!!Z tym "prostowaniem" niestety masz rację!!!Ono zaczyna się od pierwszego dnia służby gdzie by się nie trafiło...czy to do JRG czy do KP czy do KW!!!!! Ale co tam grunt to dobrze robić swoją robotkę!!!  

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2006, 11:15:16 »
 Kapelan ma z urzędu stanowisko Oficerskie. Polska - klerostan.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2006, 15:14:15 »
Psycholog? Oczywiście że potrzebny ale po diabła go wciągać na etat? Nie mozna mu normalnie zapłacic od zlecenia?
Kapelan? Każdy wierzący może mieć taki kontakt z księdzem jaki tylko chce mieć u siebie w parafii. Po co nam kapelan?
Lekarz? Na to hasło dostaję białej gorączki. Może w koncu któryś koordynator pofatygowałby się i przeprowadził jakieś szkolenia bo od czytania książek to jeszcze długa droga do doskonalosci. Kto ma eliminować nasze błędy w praktyce? My sami? To tak jakby uczen mial sobie sam stawiać oceny za postepy w nauce.Czekam aż w koncu  znajdzie się koordynator który będzie w terenie robił robotę a nie tylko wpadnie powymądrzac się na jakieś kontroli jak się przez nieuwagę załapie.
W tej formie jak teraz taki etat jest bez sensu.
Pozdrawiam.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2006, 00:07:17 »
Panowie, tematy już były przerabiane. Tu nie chodzi o to by nam było dobrze, tylko o to aby statystyki dobrze wyglądały. Kto zatrudni lekarza czy psychologa (dostępny w Poliklinice bez problemu) w KP. Jeszcze jakiemuś d-cy by przyszło do głowy żeby ich ciągać po akcjach, a komu się chce wstawać w środku nocy gdy na dworze zawieja i -20 stopni C.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2006, 21:23:27 »
Parę lat temu to kwatermistrz miał trochę roboty np. liczenie kaleson :)

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nowe Stanowiska?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2006, 15:59:57 »
Kapelan w straży niech już bedzie jak ktos się uparł na to ale dlaczego zaraz dostają stołek gwiazdki na pagon i pensje za co ludzie pytam się za co. Jak chcą to niech to robią charytatywnie zobaczymy ilu zostanie kapelanów - cwaniaczków.