Autor Wątek: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.  (Przeczytany 18996 razy)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 09, 2008, 21:19:30 »
Specyfikacja przetargów musi być napisana bardzo dokładnie i zgodnie z potrzebami przyszłego użytkownika... Nasz MAN jeździł do Stolarczyka wiele razy i poprawiali wszystko zgodnie z naszymi pomysłami i uwagami

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 09, 2008, 23:05:30 »
No może masz racje że w przetargu trzeba uwzględnić co się chce ale pewnie część narodu o tym nie wie druga część nawet jeśli wie a Stolarczyk tego nie wykonał nie pojedzie do Katowic(stamtąd odbieraliśmy naszego Star-Man'a) bo po 1 nikt nie da kasy na paliwo a wiadomo na wodę nie jeżdżą samochody jeszcze. Po 2 na same poprawki jak mniemam też trzeba mieć kasę a najczęściej jest tak że jak gmina uciuła na samochód to już na sam osprzęt musi zbierać od zera. Takie jest moje zdanie.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2008, 23:13:15 »
Nic prostszego jak zastrzec w SIWZ iż wszelkie koszta związane z transportem w celach wykonania napraw ponosi dostawca :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2008, 23:20:58 »
Wiecie co …….. szkoda pisać , mi się już nie chce  . Testowałem ostatnio zabudowę Szczęśniaka i tak jak autko ok. to zabudowa brak słów . By wymienić co mi się tam nie podobało chyba bym napisał najdłuższego post w swoim życiu .

Pozdrawiam MIKO

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2008, 10:00:59 »
@ MIKO - ja bym jednak prosił o to, żebyś się zmobilizował i opisał z grubsza co jest nie tak z tym Szczęśniakiem.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2008, 14:08:05 »
Szcześniak się nadaje ale dla ochotników widziałem kilka różnych samochodów skarosowanych przez niego, dla mnie lipa ale jak ktoś ma 200 wyjazdów na rok to może wytrzyma kilka lat takie auto. Od Wawrzaszka mamy już 3 auto  w PSP samochody naprawdę dopracowane i wszystko rozmieszczone z głową no i autopompa niezniszczalna Ruberg Polecam

PS.Sory pomyłka chodziło o 20 wyjazdów rocznie

Scalono dwa posty

hej, witam wszystkich :)

fireman78 powiadasz że widziałeś zabudowę Szczęśniaka i nadaje się to co najwyżej do OSP, że 20 wyjazdów rocznie.... powiedz mi w takim razie dlaczego w JRG 1 i 2 w jeleniej Górze owe "lipne" Atego jeżdzą już ładnych pare lat? :> A że o Scani P340 w OSP Sosnówka (nie wiem skąd wziełeś 20 wyjazdów rocznie, u nas zdarza się więcej w ciągu miesiąca ale to raczej w okresie sezonowym na "łąki") i samochód jakoś sie nie rozleciał. Nie zapowiada się też żeby coś miało się psuć ;)


Wiecie co …….. szkoda pisać , mi się już nie chce  . Testowałem ostatnio zabudowę Szczęśniaka i tak jak autko ok. to zabudowa brak słów . By wymienić co mi się tam nie podobało chyba bym napisał najdłuższego post w swoim życiu .

Pozdrawiam MIKO


nam tez nie pasowało więcej niż pasowało ;) ale auto zanim zostało wprowadzone do podziału przyjechało do jednostki, zostało szczegółowo zbadane, wymacane, obściskanie, wycałowane i zgwałcone (przy czym wszelkie uwagi zostały zanotowane ;) a następnie odesłane do poprawek. Po powrocie można powiedzieć że brakuje nam tylko że parzyło kawę i miało klimatyzację ;)


Pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 14:15:15 wysłana przez witul »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2008, 16:34:44 »
Ale nie na tym polega produkcja samochodów pożarniczych by uczyć się na błędach . Albo się na tym znasz , albo do piaskownicy . Zresztą to nawet nie powinno być nazywane samochodem pożarniczym.

Pozdrawiam MIKO

PS. Jak znajdę trochę czasu to napiszę klika zdań o poszczególnych zabudowach . Na początek może być wspomniana Scania

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2008, 17:38:01 »
Ale nie na tym polega produkcja samochodów pożarniczych by uczyć się na błędach . Albo się na tym znasz , albo do piaskownicy . Zresztą to nawet nie powinno być nazywane samochodem pożarniczym.

Pozdrawiam MIKO

PS. Jak znajdę trochę czasu to napiszę klika zdań o poszczególnych zabudowach . Na początek może być wspomniana Scania


ale to nie było uczenie sie na błędach tylko wymagane przez jednostkę modyfikację, które sobie zażyczyliśmy, między innymi dopasowanie mocowań do piły, elementów armatury wodnej, uchwytów do różnych innych przydatnych bzdetów. Może ja nie mam takiego pojęcia o temacie jak Ty ale mnie ten samochód podoba się bo:
- posiada łatwy dostęp do wszystkich poziomów w skrytkach,
- umożliwia mocowanie aparatów powietrznych w oparciach,
- wysoki komfort jazdy (no ok, to może normalne dla kogoś kto miał okazje jechać wcześniej tylko 266/244)
- auto jest u nas oficjalnie od bodajże marca, czyli już ponad pół roku, nie ma z nim zadnych problemów - czas pokaże jak się dalej będzie spisywać.

A wygląda to tak:
http://reporter998.pl/pozostale/poz022/poz022.html


Mimo wszystko chtnie wysłucham Twojej opinii, może zmeni to trochę mój sposób patrzenia na ten samochód.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2008, 00:26:52 »
Wróćmy może do tych zabudów  , popatrzmy i po dotykamy zabudowę Szczęśniak na razie tylko z zewnątrz.
 
Samochód który testowałem to ta Scania z przebiegiem ok. 8000 tyś. km .



Więc po kolei :

1. 6 skrytek zamykanych żaluzjami w dwóch nie działy zamki
2.Tylne drzwi do przedziału autopompy nie działał zamek ( brak osłony zamka )
3.Tylne drzwi zamykały się z wręcz niebezpieczną siłą – za mocne teleskopy
4.Pierwsze skrytki za kabiną , źle dobrane sprężyny w żaluzjach były problemy w domknięciu.
5.Wystające pod podwoziem siłowniki podestów – do urwania przy pierwszej okazji
6.Brak podestu środkowej skrytki – trudności z dostępem do sprzętu
7.Odchodzące pokrycie aluminiowe z listew maskujących na nadkolu
8.Dach nie wykonany w formie płaskiego podestu roboczego – dużo elementów wystających
9.Tylnia belka ruszająca się , nie precyzyjnie wykonana na sworzniach , hałasująca na nierównościach drogi .
10.Bezsensowne i niepraktyczne osłony lamp utrudniające mycie
11.Drzwi przedziału autopompy po otwarciu ograniczały widoczność fali świetlnej
12.Nie właściwy rodzaj oświetlenia pola pracy  – emitujący światło w postaci widocznej wąskiej linii na ziemi – nie światło robocze rozproszone .
13.Brak  tylniej lampy oświetlającej pole pracy i ułatwiającej manewry cofania
14.Na pulpicie nadzorującym zabudowę w kabinie nieustannie świecąca lampka otwarcia podestu .
15.Brak ochrony i osłony reflektorów masztu oświetleniowego
16.Zaczep przyczepy utrudniający dostęp do obsługi autopompy
17.Elementy osłony fali świetlnej wykonane z zbyt cienkiej blachy aluminiowej wyginającej się już podczas mycia

To tak na początek, pewnie by się jeszcze coś znalazło  :angry: , a  jeszcze nie otworzyłem skrytek i nie włączyłem autopompy .

Pozdrawiam MIKO

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 13, 2008, 10:28:52 »
wsio co napisał MIKO

kurczę tak Ci powiem że trochę mnie zadziwiłeś, bo czuję jak byś nie mówił o tym samym samochodze :] już nie chodzi o to że u nas wszytsko działa, ale po prostu u nas jest innaczej. Z tyłu nie ma kalpy tylko jest żaluzja jak w skrytkach. Resztę skomentuję poźniej jak pójdę i sam "wymacam" jak to chodzi i jakie są moje uczucia ale mogę się zgodzić jeśli o żaluzje - to może nie tyle nie tyle co problem z domykaniem ale chodzą dość ciężko.

Ale jak mówiłem - obadam sam i zastosuje się do Twoich opinii aczkolwiek, jak mówiłem - czuję się jak byś mówił o innym samochodzie.

Pozdrawiam :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 13, 2008, 10:59:15 »
Cytuj
kurczę tak Ci powiem że trochę mnie zadziwiłeś, bo czuję jak byś nie mówił o tym samym samochodze
Z tego co widzę to wersja testowa różni się od tej z Sosnówki. Również miałem okazję zobaczyć ten samochód i do uwag MIKO dorzuciłbym jeszcze:
-dodatkowe wskaźniki w kabinie dot. autopompy i zbiornika: dobrze że są, ale rozmieszczone zupełnie bez głowy-każdy w innym miejscu
-brak porządnego sygnału pneumatycznego. Owszem, sygnalizacja federala jest głośna, natomiast nic nie zastąpi dobrej trąbki
Na plus zdecydowanie wysuwana półeczka przed dowódcą, niby szczegół a cieszy  :mellow:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 13, 2008, 13:06:43 »
Szanowni koledzy Ja się odnoszę do konkretnego pojazdu, który trochę „po dotykali” strażacy na testach - ale oto chodzi i oceniam stan zastany .  Na razie obszedłem go tylko nie wnikając w szczegóły , do wnętrza – bo tam lista jest o wiele dłuższa. 

A jeszcze zapomniałem – działko dotarło do mnie uszkodzone , rozkręciła się na dziurach i zginęła tulejka mocująca śrubę od regulacji kąta . Dorobiłem coś na szybko – ale tylko by się to trzymało .

Pozdrawiam MIKO

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 13, 2008, 13:39:35 »
Co do producentów, to przypomina mi się rozmowa z jednym z producentów. Powiedział on, że jakość wykonania samochodu zależy od wielu czynników. Jednym z ważniejszych jest czas, jaki producent może poświęcić dla samochodu. Chodziło w szczególności o dawne zakupy ze strony ZOSP, gdzie chcieli 30 samochodów, aby były  zrobione w 90 dni. Ale jeszcze inna sprawa. Nieracjonalne podejście ze strony straży. Każdy trzyma kasę przynajmniej do czerwca, potem procedura przetargowa, która też trwa koło 2 miesięcy, podpisanie umowy itp i mamy wrzesień - październik, a do końca roku z kasy trzeba się rozliczyć. Tak jest ze wszystkim w straży, nie tylko z samochodami. Pasowałoby, aby zakłady produkujące sprzęt strażacki od stycznia do czerwca były nieczynne, a od lipca do końca roku pracowały z wydajnością 400%. Stąd się biorą później różne buble w sprzęcie.

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 13, 2008, 13:53:30 »
MIKO a to auto, które testowałeś to nie czasem to same, które było na Edurze? Dość dobrze wyposażone podwozie (klimatyzacja, el szyby itd.) ?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2008, 15:35:06 »
Chyba tak, byłem na Edurze , ale nie pamiętam , fakt podwozie Scani było przyzwoicie wyposażone i bardzo przyzwoicie jeździ , tylko to nie temat tego wątku .

A co do zakupów , no przecież nic nie stoi na przeszkodzie, że  jak Polscy producenci są za słabi ( mają za małe moce przerobowe ) by nie startowali w przetargach .  Łatwiej wypuścić w teorii bubla , a dlatego w teorii, że tylko część zarzutów dotyczy jakości – 90% to błędy projektowe i brak znajomości tematu .

Dla przykładu , czy osoba mająca pojecie o działaniach straży , projektuje takie siłowniczki , w tym miejscu . I naprawdę mało ma tu znaczenie że to autko 4x2 – dyspozytora to nie interesuje i do lasu również musi jechać :



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline h5nn1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 10, 2019, 22:20:00 »
Witam.
 Co sądzicie o Iveco EuroCargo 150-320?
Mamy zamiar zakupić od Szcześniaka.
Chcemy wziąć zbiornik 3,5tys. Jak wygląda jakość wykonania? Czy skrytki są dużo mniejsze od wersji ze zbiirnikiem 2,5tys? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 10, 2019, 22:37:50 »
A nie prościej zapytać producenta?

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2019, 16:17:48 »
A po co zbiornik 3.5 ?