Autor Wątek: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.  (Przeczytany 18931 razy)

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« dnia: Październik 07, 2008, 19:29:08 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o zabudowach poszczególnych producentów. Ja na razie spotkałem się tylko z zabudową Stolarczyka także nie mam porównania ale z chęcią bym posłuchał waszego zdania.
Moje wrażenia z zabudowy Stolarczyka na Star-Man'ie jak na razie nie są aż tak złe choć brakuje w nich kilku rozwiązań np. oryginalny wieszak na AODO wg. mnie to powinien być standard z którego ewentualnie można zrezygnować 2 sprawa to dostęp do górnych półek jest dla mnie przynajmniej dość utrudniony (176cm wzrostu) może nie tyle co utrudniony ale swego czasu woziliśmy po prawej stronie na górnej półce PSP R1 deske i szyny i trzeba było się trochę nagimnastykować aby wyciągnąć te cuda.
Tyle z mojej strony. Rozwijajcie się.
Pozdrawia Dzumsi

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 15:52:52 »
Każda firma ma swoje plusy i minusy.Spotkałem się z Pojazdami szczenśniaka wawrzaszka stolarczyka oraz Auto moto z Kielc>Wawrzaszek ma dobrą siec serwisu Nie poleca AutoMoto Chmielewski :'(

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 16:00:56 »
Auto moto z Kielc

Nie ma takiej firmy.

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 17:38:08 »
Pewnie chodzi o Moto-truck. A właściciel nazywa się Leszek Chmiel a nie Chmielewski.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 18:42:46 wysłana przez Peter »

Offline pepe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 09:42:09 »
Moja jednostka nabyła w tym roku nowy samochód VOLVO FL 280 z firmy "Bocar",której też bym nie polecał ze względu na karoscję.Większość rzeczy jest zrobiona mało dokładnie i za delikatnie ( jak stał samochód na pusto to wszystko było w porządku ).

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2008, 13:52:05 »
A my mamy mercedesa Atego z bocaru i jest całkiem ok w każdym razie poruwnywaliśmy z wawrzaszkiem i innymi i wcale tak żle nie wypadł kilka rozwiązań nawet lepszych a nie biora kasy za to że są bardziej znani.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2008, 16:41:52 »
Na przestrzeni kilku lat trzy samochody (2 średnie i 1 lekki) oddałem do zabudowy w Kielcach u Stolarczyka i nie narzekam. Wręcz przeciwnie jestem z nich zadowolony.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2008, 23:22:09 »
Hmmmmmmmm

Rozpocząłem dziś testować ten samochodzik .

Za kilka dni napiszę moje spostrzeżenia , odczucia i uwagi .

Jednak wręcz nie wypada opisywać tego jako całość – raczej osobno podwozie Scani i zabudowę pożarniczą



Pozdrawiam MIKO


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2008, 23:33:40 »
No... Nie wierzę własnym .. :rolleyes: MIKO i Scania  :huh: Widać idzie na lepsze.  :gwiazdki:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2008, 00:38:19 »
No... Nie wierzę własnym .. :rolleyes: MIKO i Scania  :huh: Widać idzie na lepsze.  :gwiazdki:
Pozdr.

Ależ czemu?
Kto zechciał - otrzymał autko do testów :)
A kto się nie zgłosił ten frajer? chyba tak... :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline pszczoła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2008, 10:52:17 »
Nie wiem czy można porównywać samochód ciężki ze średnim a do tego jeden z 1998 roku a drugi z 2008 ale od kwietnia tego roku mogę porównywać 2 zabudowy: Wawrzaszka - słynna "wywrotka" Midliner M210 4x4 i Stolarczyka - MAN TGA 26.430 6x6. Wg mnie M210 to samochód adoptowany na potrzeby straży a TGA to samochód zbudowany dla straży. W zabudowie Stolarczyka widać trochę "głowy" chociaż nie twierdzę że wszystko jest "cacy". Przede wszystkim złącza elektryczne są w takich miejscach gdzie woda się do nich nie dostanie oraz wyważenie samochodu a co za tym idzie jazda nim bez wody jak i z wodą bez zarzutu chociaż jest wysoki na ponad 3,5 metra. O "wywrotce" nie będę pisał bo chyba nie ma o czym.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2008, 15:53:41 »
ja może trochę z offtopuję. Raddemenes czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedz dotyczącą testowania Scanii? Bardzo mnie to ciekawi. Co? jak? gdzie? z czym?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2008, 22:12:50 »
Chyba temat już zamknięty z testami Scania idzie na stałe do strażaków  -_-

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2008, 22:18:15 »
ja może trochę z offtopuję. Raddemenes czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedz dotyczącą testowania Scanii? Bardzo mnie to ciekawi. Co? jak? gdzie? z czym?

O takie rzeczy to wypada przesłać informacje na PW lub maila :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2008, 22:40:14 »
Hn...
Cytuj
Kto zechciał - otrzymał autko do testów Smiley
A kto się nie zgłosił ten frajer? chyba tak... Smiley
Mam wrażenie. że również coś, gdzieś w Tym wątku przeoczyłem -  zresztą nie sam jak widzę.  :huh:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2008, 22:42:51 »
Temat wynikł, ale nie był omawiany w tym wątku...
Stąd wybacz Ajax

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2008, 22:51:14 »
Temat wynikł, ale nie był omawiany w tym wątku...
Stąd wybacz Ajax
Znaczy się publicznie teraz omawiany - wcześniej cichaczem załatwiany?  ^_^
Tak to obecnie niestety wygląda!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2008, 22:57:19 »
I tam...
Ustalenia wynikły na Edurze... i w konsekwencji późniejszych rozmów z zaintresowanymi...
A kto nie odwiedził stoiska Scani na Edurze...
khm... poprzez wrodzoną grzeczność nie powtórzę :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2008, 23:08:58 »
I tam...
Ustalenia wynikły na Edurze... i w konsekwencji późniejszych rozmów z zaintresowanymi...
A kto nie odwiedził stoiska Scani na Edurze...
khm... poprzez wrodzoną grzeczność nie powtórzę :)
Ot właśnie co P.dzieju!
<..chwycił tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma>!  :wacko:
Ok. szczegół, ale autka fajneee  :rofl:
Pozdr.
Ps. MIKO m.in. odwiedził stoisko SCANI i jeszcze się dogadał?  :wall: No nie wierzę!!!  :gwiazdki:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2008, 14:23:33 »
Jak nie jak tak – Sam Szef mnie widział   ^_^

Pomijam,  że „Sacania” a może inaczej Raddemenes   gościła już wcześniej u mnie w jednostce . Nawet Kawę mu postawiłem . @Ajex przecież wiesz, że ja się tylko spieram w słowie pisanym , a tak to może i całkiem miły i przyjazny człowiek jestem . :o

Pozdrawiam  :zamknij:

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2008, 21:17:14 »
Szcześniak się nadaje ale dla ochotników widziałem kilka różnych samochodów skarosowanych przez niego, dla mnie lipa ale jak ktoś ma 200 wyjazdów na rok to może wytrzyma kilka lat takie auto. Od Wawrzaszka mamy już 3 auto  w PSP samochody naprawdę dopracowane i wszystko rozmieszczone z głową no i autopompa niezniszczalna Ruberg Polecam

PS.Sory pomyłka chodziło o 20 wyjazdów rocznie

Scalono dwa posty
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2008, 21:31:31 wysłana przez MIKO »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2008, 22:39:36 »
Stolarczyka mamy od tego roku... jak na razie problemów większych nie było ale było sporo małych, które u Wawrzaszka się nie pojawiają. Większość z nich wynika bardziej z przyzwyczajenia do pewnych rozwiązań, które wydają się najbardziej ergonomiczne, zna się je na pamięć ale jakiś niesmak jest... poza tym wiele rzeczy sprawia wrażenie jakby nie miało być przewidziane na wiele lat eksploatacji ...

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2008, 11:12:59 »
W JRG jest MAN od Szczęśniaka i auto jest super. Nie psuje się, wyważone, sprzęt rozmieszczony z głową. U mnie w OSP mam GBAM od Stolarczyka i SRt od Warzaszka. GBA Mercedes Atego jako podwozie niezłe, choć są niedociągnięcia (m.in. kabina przechylona - serwis na 4 razy to naprawiał), autopompa Stolarczyk HL 20 [czy tak jakoś oznaczona] to dla mnie tragedia. Auto ma półtora roku i już się 2 razy zepsuła. Raz zatarła się pompka próżniowa i prawie zapalił się pasek klinowy (zadymił cały przedział sprzętowy jak się przypiekł), a za drugim razem pękła śrubka. Serwis był tak leniwy, że przysłał śrubkę, tylko o znacznie grubszych ściankach. Ta pierwsza wyglądała, jakby blachę nagwintowali. Jeszcze wciskali nam, że to nasza wina, bo źle pompę obsługiwaliśmy. A co do SRt od Wawrzaszka, to nie mam zastrzeżeń. Może ta pompa jest trochę dziwna, bo nie jest to pompa wirnikowa, tylko tłoczkowa i dziwnie chodzi. Inna sprawa, że jest to samochód eksperymentalny (32 takie Małopolsce wcisnęli). Kilka razy nas na serwis ściągali, bo tam komuś wał się złamał, następnym też coś, i wszystkich ściągali i naprawiali. Ale ogólnie nie ma na co narzekać.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2008, 15:45:50 »
autopompa Stolarczyk HL 20 [czy tak jakoś oznaczona] to dla mnie tragedia. Auto ma półtora roku i już się 2 razy zepsuła. Raz zatarła się pompka próżniowa i prawie zapalił się pasek klinowy (zadymił cały przedział sprzętowy jak się przypiekł),
Co do tego to ostatnio mi właśnie nasz etatowy kierowca opowiadał że też kiedyś zapoznawał się ze sprzętem i stało mu się to samo także na razie mówi że więcej nie bawi się pompą próżniową.
Może warto w tym temacie pisać dokładnie co nam się nie podoba np. lewa górna półka mogła by być trochę niżej i producenci mogli by już np. dodać lub robić na zamówienie(wliczając w cenę samochodu) konkretne uchwyty do pilarki łańcuchowej, piły do betonu i stali, pomp szlamowych, sprzętu hydraulicznego. Co Wy na to?

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Stolarczyk, Wawrzaszek i spółka. Wasze opinie.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2008, 19:44:03 »
No to właśnie nasz GBA MB Atego od Stolarczyka wyposażone było w uchwyty... na węże. Łącznie na 13 odcinków. Na tym skończyło się wyposażenie samochodu. Producent zaoferował, że wysokość półek może nam ustawić jak chcemy. A uchwyty i zamocowanie sprzętu? Usłyszeliśmy, że jeśli przeciętna OSP to około 10.000 zł. A jak wymieniliśmy co chcemy na auto włożyć, to kwota skoczyła do blisko 20.000 zł + VAT.