Autor Wątek: konspekty  (Przeczytany 7567 razy)

Offline kociniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
konspekty
« dnia: Październik 06, 2008, 16:34:28 »
Już kilka razy został poruszony temat utworzenia bazy z konspektami i mimo , że wszyscy byli za jakoś temat upadł
Jeżeli by ktoś mógł to proszę o podanie strony gdzie taką bazę można by było utworzyć.
Właśnie u nas ktoś się obudził i mam do przerobienia dość dużo zagadnień .
Sam posiadam dość sporo  materiału ( konspektów) którym mogę się podzielić ale i tak trochę mi brakuje.
Czekam na propozycje

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: konspekty
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2008, 16:49:57 »
temat jest ciekawy i warty przemyślenia.
Ja osobiście też kiedyś proponowałem zrobienie takiej bazy - choć odebrane to było jako promocja nieuctwa, tendencji do pójścia na łatwiznę. Też mam trochę materiałów, którymi nie widzę problemu aby się "podzielić". Choć zawsze istnieje niebezpieczeństwo że w "naszych" materiałach jest jakiś babol, który będziemy mimowolnie powielać rozpowszechniając konspekty.

Myślę, że za kilka dni da się coś z tym zrobić na naszej stronie głównej - pogadamy z adminem i gdzieś się miejsce znajdzie na serwerze.
Wstrzymaj się chwilę ale pozostań w kontakcie.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: konspekty
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2008, 17:12:29 »
http://psp.olesno.pl/szkolenia/ ja mogę tyle pomóc:) jak się komuś to sprzyda proszę o pluskika:D:D:D cheesy cheesy
a jak ktoś chce to jeszce o mdp:) http://florek.org.pl/niezbednik/szkolenie/index.htm  cheesy
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: konspekty
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2008, 17:31:06 »
Cytuj
temat jest ciekawy i warty przemyślenia.
Ja osobiście też kiedyś proponowałem zrobienie takiej bazy - choć odebrane to było jako promocja nieuctwa, tendencji do pójścia na łatwiznę. Też mam trochę materiałów, którymi nie widzę problemu aby się "podzielić". Choć zawsze istnieje niebezpieczeństwo że w "naszych" materiałach jest jakiś babol, który będziemy mimowolnie powielać rozpowszechniając konspekty.

Jaka łatwizna? Czy aby się czegoś nauczyć muszę samodzielnie napisać książkę, czy wystarczy jak ją przeczytam, ewentualnie dodam własne wnioski.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: konspekty
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2008, 18:20:11 »
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 19:21:06 wysłana przez grzela »

Offline Bartek.FFW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Konspekty rocznego planu doskonalenia zawodowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2012, 14:39:24 »
Witam. Proponuje stworzyć wspólną bazę konspektów wykorzystywanych w PSP.  Pozwoli to w większym stopniu przygotować się do zajęć szkoleniowych i do inspekcji z KW. Wklejam przykładowe tematy, które są w niektórych jednostkach. Wklejajcie w ten wątek konspekty (proponuje wykorzystać chomikuj.pl).
PZDR 4all


1.   Zapoznanie się z nowymi aktami prawnymi dotyczącymi ochrony ppoż.
2.   Organizacja PSP, regulamin organizacyjny
KP PSP.
3.   Ratowniczy sprzęt:
- hydrauliczny,
- pneumatyczny,
- sprzęt ratowniczy i ewakuacyjny .
Dane techniczne, bhp, praktyczna obsługa i konserwacja.
4.   Środki gaśnicze, podręczny sprzęt gaśniczy i agregaty gaśnicze  używane do zwalczania pożarów, rodzaje, zastosowanie nowe rozwiązania techniczne.
5.   Pilarki do cięcia drewna, stali i betonu
-dane techniczne, bhp, praktyczna obsługa i konserwacja.
6.   Zanieczyszczenia ropopochodne , środki chemiczne używane do ich likwidacji, technika i sposoby działania
7.   Agregaty prądotwórcze i sprzęt oświetleniowy i dielektryczny – parametry ,praktyczna obsługa i konserwacja.
8.   Badania i kontrola sprzętu będącego na wyposażeniu JRG
9.   Sprzęt ochrony dróg oddechowych – parametry, obsługa bhp i konserwacja.
10.   Przyrządy pomiarowe – dane techniczne, obsługa i praktyczne wykorzystanie.
11.   Autopompy i motopompy sprzęt i armatura wodno – pianowa i obsługa i konserwacja.
12.   Analiza wyposażenia w sprzęt specjalistyczny
poszczególnych jednostek w ramach normatywu wojewódzkiego.
13.   Ćwiczenia terenowe – nocne.
14.   Analiza działań ratowniczo – gaśniczych
na podstawie materiałów otrzymanych z jednostek nadrzędnych oraz prezentowanych w publikatorach.
15.   Ćwiczenia w zastępach gaśniczych i specjalnych z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu JRG.
16.   Ćwiczenia doskonalące zastępów gaśniczych i specjalistycznych z ratownictwa chemiczno – ekologicznego.
17.   Ćwiczenia doskonalące zastępów gaśniczych i
Specjalnych z ratownictwa wodnego
18.   Ćwiczenia doskonalące zastępów gaśniczych i specjalnych podczas wystąpienia katastrof budowlanych
19.   Ćwiczenia terenowe (na obiektach ze sprzętem, itp.)
20.   Struktura organizacyjna Wojewódzkiej Brygady  Odwodowej- zaangażowanie sił i środków naszej jednostki w strukturach jej pododdziałów.
21.   Nagłe zagrożenie życia-przyczyny zatrzymania krążenia i oddychania.
Ocena stanu poszkodowanego-schemat badania ogólnego.

22.   Praktyczne wykorzystanie szyn i kołnierzy, pierwsza pomoc przy złamaniach i zwichnięciach.
23.   Definicja, rodzaje i przyczyny powstania wstrząsu pourazowego-objawy i rozpoznanie.
Postępowanie w przypadku wstrząsu.
24.   Działanie prądu elektrycznego na organizm człowieka-zasady udzielania pierwszej pomocy.
Postępowanie reanimacyjne i resuscytacyjne.

25.   Rodzaje ran, typy krwotoków –sposoby ich tamowania. Zasady postępowania w przypadku obecności ciał obcych w ranach.
Ogólne zasady bandażowania.
26.   Podział substancji toksycznych w zależności od mechanizmu działania na organizm. Objawy zatrucia różnymi grupami związków chemicznych-postępowanie.
27.   Ewakuacja i zasady pierwszeństwa ewakuacji
poszkodowanych w zależności od oceny stanu zagrożenia i stanu zdrowotnego.
Transport i ułożenie poszkodowanego w zależności od urazu.
28.   Wyposażenie zestawu ratowniczego PSP R1-zasady tlenoterapii. Procedury postępowania z poszkodowanymi
29.   Ocena zagrożenia powiatu .
30.   Dochodzenia po pożarowe, ustalenie przyczyny powstania pożaru.
31.   Charakterystyka terenowa obszaru chronionego – drogi dojazdowe, cieki wodne,
kompleksy leśne, tereny trudno dostępne
- posługiwanie się mapą i planami miast.
32.   Analiza zabezpieczenia operacyjnego powiatu – rozmieszczenie jednostek OSP, zaopatrzenie wodne.
33.   Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem przepisów związanych z wykonywaną pracą
34.   Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników - z uwzględnieniem zmian w technologii, organizacji pracy i stanowisk pracy, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wprowadzenia nowych urządzeń, sprzętu i narzędzi pracy
35.   Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
36.   Okoliczności i przyczyny charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka