Autor Wątek: Nowy Stopień.  (Przeczytany 7201 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Stopień.
« dnia: Luty 26, 2005, 11:36:43 »
Wraz z masową ostatnio "produkcją" aspirantów /trzy uczelnie dzienne + zaoczni/ proponuję poważnie decydentom zastanowić się /zbliża się maj/ nad ustanowieniem kolejnego stopnia w tym korpusie. Miejsce na pagonach akurat jeszcze jest. ;)
Niedawno powstały nowe stopnie, tyle że "generalskie". Dlaczego więc skoro już niedługo /w tym tempie/ będzie to najliczniejsza grupa funkc. dłużej czekać? :rolleyes:  
Proszę nie mówić o względach finasowych, bo w końcu ktoś te szkoły powołał, utrzymuje i kieruje non stop do nich ludzi. Zresztą np. ostatnio utworzone stanowisko 3 Z-cy w KG z "przybudówką" napewno w skali roku wychodzi więcej. W obecnej dobie, gdy niemal każdy funkc. ma już jakieś tam średnie wykształcenie - uzyskane w ten, czy inny sposób oraz bez problemu - może poza dziennymi, kończą SA zocznie, stwórzmy wieksze i szersze możliwości awansu /i tak są tu jedne z najdłuższych tzw. czasookresów wysługi w stopniu/. Nie jest to wiele, ale może choć Ci starsi przed emeryturą dostaną choć kilka zł. wiecej.
Ciekawy jestem opini innych... :)

Ps. Dziękuję bardzo za udział w głosowaniu dn. 26.02. i wg. mnie rozsądne odpowiedzi. Zobaczymy co dalej. Za kilka dni postaram się może to jakoś podsumować?  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2005, 00:43:37 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2005, 14:18:03 »
A mi się wydaje, że stopni w straży to mamy dosyć a nawet za dużo. Co ci po awansie skoro idzie za nim podwyżka 30zł brutto. Policzcie sobie ile trzeba kasy, żeby np. obszyć się z st.kpt na mł.bryg. - pół roku tą różnicę trzeba odkładać :P .
Przy takim rozdrobnieniu stopni nie czuje się żadnych różnic pomiędzy nimi i gdzieś przepada ten autorytet "starszego stopniem"
Może powinno być mniej stopni. np.:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał
Wtedy wszystkim by zależało bo większa kasa by szła za awansem. Tylko jak znowu jakiś "mądry inaczej" weźmie się za dopasowywanie stopni do etatów i czasokresów to może nas głowa rozboleć  :angry: . Oczywiście awans na poszczególne stopnie nie powinien być uzależniony od ukończenia jakiejś szkółki niedzielnej.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2005, 14:21:42 wysłana przez Zubek73 »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2005, 16:12:23 »
zubek a ja mam do ciebie pytanie, bo nie pamiętam czy też mi dałeś w związku z tym w kość i nawymyślałeś o ambitniaków itp., czy oficer na podziale nie miał by prawa awansu na brygadiera? od razu też wyjaśniam  że stopień generalski powinien posiadać tylko ui wyłącznie komendant główny
co do pomysłu ajaxa to uważam że jak najbardziej powinien być taki stopień , bo w porównaniu z pozostałymi korpusami ( nie licząc szeregowego) jest najmniejszym, ale pod jednym warunkiem i to o tym pisał zubek ,że dla oficerów nie będzie wymaganych stanowisk aby otrzymac awans w swoim korpusie  a tak niestety obecnie jest( d-ca zmiany max. awans na st.kpt.)  

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2005, 16:23:13 »
***Może powinno być mniej stopni. np.:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał
*****
Dobry pomysł.Kiedy realizacja-udzielę poparcia. ;)  

Offline Piotrek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2005, 18:51:47 »
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał

Bardzo dobry pomysł!!!
Popieram w 100% :)  

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2005, 20:31:23 »
Ajax masz rację Ahhh ohhhh tylko pozazdrościć nadbrygadierom a może nadludziom Panie Prezydencie ukochanej RP czy dociera do Pana co się dzieje w ojczyźnie. To wszystko co nas szaraczków w podziale bojowym spotyka zaczyna mnie irytować. Panie Prezydencie RP uratuj nas od głupot. W końcu Jesteś Naczelnym Wodzem wszystkich sił oraz PSP. Zawsze gotowi jesteśmy dla Pana rozkazów stawić się w każdej chwili bez wachania. Mam wrażenie że w Straży Pożarnej w takim tempie awansowania Komendantów zmuszony Pan będzie wkońcu powołać Marszałka Koronnego PSP. Ludzie będziemy mieli króla. Od razu zaklepuję sobie super aspiranta koniuszego 4 gwiazdki i podkowa w ramce to mój stopień. Obawiam się, że mnie wygryzie młody oficer i dostanę świniopasa. Świniopas w bajkach wyszedł ponoć nieźle na tym awansie.

BROKS

  • Gość
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2005, 19:58:06 »
Oj ludziska tylko nie nowe stopnie!!!Ja bym ich trochę zlikwidował bo za duża drabinka u nas jest. Najbardziej nie podoba mi się że mamy masę stopni gdzie jest podstopień i nadstopień np. mł. ogn, ogn, st.ogn. a i tak przecież mówi się do gościa ogniomistrzu!!! Zbyt duża ich ilość powoduje że awans w stopniu nie jest tak oczekiwany bo zdarza się częściej a poza tym różnice w wynagrodzeniu pomiędzy stopniami są niewielkie...starczy na flaszkę!!! Duża ilość stopni oraz zaszeregowanie dla poszczególnych stanowisk (np. d-ca zmiany maksymalnie st.kpt.) powodują, że często jak komuś zbliża się wymagana wysługa w stopniu do awansu to szuka mu się nowego stanowiska często na siłę aby dostał np. tego mł. bryg.!!! A może jak jest dobrym d-cą zmiany to niech nim będzie nadal jako st. kpt. jeśli on w tej robocie się widzi. Przeciez chyba o to chodzi żeby d-cami byli kolesie z wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem!!! Przecież nikt nie powiedział że każdy oficer musi się dosłużyć brygadiera przed emeryturą i nie róbmy patologi w stylu awansowanie na siłę i szukanie w związku z tym nowego stołka!!! Stopnie typu brygadier powinny być dla gości "na poziomie" z wiedzą i doświadczeniem a nie dla kolesi co się dosłuzyli bo jakiś gość załatwił no i czas wysługi w poprzednim stopniu się kończył!!!
 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2005, 20:35:20 »
Cytuj
czy też mi dałeś w związku z tym w kość i nawymyślałeś o ambitniaków itp., czy oficer na podziale nie miał by prawa awansu na brygadiera?
Raczej wątpię. Z tego co pamiętam to nie zabierałem głosu w takim temacie. A nawymyślać to już zupełnie nie w moim stylu  ;) .

BROKS

  • Gość
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2005, 22:20:08 »
Zapomniałem dodać paru groszy o stopniach generalskich!!!! Stopnie generalskie powinny być możliwe do zdobycia tylko na stanowisku komendanta głównego oraz jego "armii" zastępców (3 zastępców to już zbyt duży i niewygodny tłum  :lol: ) Obecnie namnożyło się nam już tych generałów, którzy i tak robią tylko za figurantów jeżdżących od imprezy do imprezy!!!Jak tak dalej pójdzie to rozdawnictwo lampasów, to niedługo komendanci wojewódzcy i ich zastępcy będą nosić "dresy"!!! To sprawi że wielu pracowników KW a nawet niższego szczebla będzie miało możliwość pochwalenia się że pili wódkę z generałem :D !!!

Offline Kierowca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2005, 10:31:52 »


 ***Może powinno być mniej stopni. np.:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał
*****
Dobry pomysł.Kiedy realizacja-udzielę poparcia podpisuję się pod twoim projektem
wyslij to Teofilowi niech przemysli.

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2005, 09:26:14 »
Jeżeli już chodzi o nowe stopnie to komenda główna chyba już zmienia oznaczenia stopni oficerów starszych :P  OZNACZENIA STOPNI NA UBRANIACH SPECJALNYCH I KOSZAROWYCH :D
http://www.straz.gov.pl/portal/kgpsp/pl/kwater/link2

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2005, 17:59:28 »
A co złego jest w dzisiejszym układzie stopni, czy potrzeba jakiś zmaian??

Offline jacekk112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2005, 13:57:19 »
Witam !!!
U nas nie tylko stopni jest za dużo...
Wydaje mi się, że niezłym rozwiązaniem byłoby połączenie stopni ze stanowiskami czyli z oznaczenia wynikałaby funkcja. Cały świat stosuje takie rozwiązania. Oznakowanie to jest równiez stosowane na hełmach i przynajmniej widać kto jest kto.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2005, 14:04:46 »
caly swiat??
czytales moze ksiazki suworowa??? jak cos takiego w radzieckiej rosji wprowadzali?? jaja byly a i tak wrocili do normy.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:26:55 »
Ja poszedł bym jeszcze dalej dlaczego tylko  wiecej stopni w korpusie oficerskim i aspirantów niech dodadzą jeszcze w korpusie podoficerskim.A co tam jak szaleć to szaleć, zawsze to dodatkowy grosik do pensji.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:30:42 »
nie bo będzie więcej do nauki na OTWP  :P


Pozdrawiam !!!
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2005, 21:11:47 »
Dajcie spokuj  Teofilowi niech choruje  w pokoju yyyyyy tego w spokoju.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2005, 13:32:19 »
a kiedy mialby zostac dodany nowy stopien? Jak sie cos zmieni to dajcie znac na  @. krzyhens@tlen.pl

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2005, 09:06:58 »
Hm... obawiam się, że jednak nigdy. Choć może? Jak już to napewno nie w tym roku. Zresztą po dotychczasowych wynikach /ciekawe/ sondy widać, że różnie to to z tym "stopniem" jest. Przypuszczam, że wiele zależy od sprawdzonej zasady, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia - czy jakoś podobnie ;)
Swoją drogą niektóre propozycje są napewno niezłe. Zobaczymy, co dalej?

Ps. W kontekście ostatnich awansów generalskich, coraz bardziej uważam jednak, że warto!
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2005, 11:49:34 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2005, 17:23:39 »
Stopni jest zdecydowanie za dużo w każdym korpusie, wszystkie powinny zostać okrojone. Za dużo naprodukowano też szkół pożarniczych a co za tym idzie za dużo naprodukowano aspirantów i oficerów. W wielu jednostkach oficer, czy aspirant jeździ na rocie jak szeregowy strażak, po co?  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2005, 22:24:38 »
Zgadzam się z Tobą wodniku, to czyste harcerstwo ale wyszukane. Tylko po to by  umiejętnie wyszukać alibi do różnic płacowych między strażakiem a nadbrygadierem. Między innymi - czyż nie forumowiczu ?

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2005, 15:40:56 »
Witam na forum.
Ja z pytankiem .
Czy jak otrzymuje stopień to może mi komendant przesunąć w dodatku służbowym.
Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Stopień.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2005, 19:55:11 »
Niestety dodatek służbowy jest ruchomy i może być regulowany z miesiąca na miesiąc. Możesz spróbować powalczyć, ale tylko w przypadku kiedy inni będą znacznie odbiegać od Twojego poziomu, jeśli nie to niestety………………….. Pozdrawiam.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.