Autor Wątek: Test Sprawnosciowy  (Przeczytany 6134 razy)

Offline michalus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Test Sprawnosciowy
« dnia: Luty 23, 2005, 09:56:22 »
Witam mam małe pytanko dotyczace podciągania na drązku czy trzeba miec do końca wyprostowane vręce czy mozna mieć troche zgiete

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2005, 10:09:26 »
Prawidłowo wykonane podciąganie na drążku jest od brody do pełego wyprostowania rąk. Ale najlepiej będzie jak ktoś kto przechodził już test sprawnościowy odpowie Ci dodatkowo :)

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2005, 13:32:41 »
Tak jak juz przedmówca mówił to : Prawidłowo wykonane podciąganie na drążku jest od brody do pełego wyprostowania rąk.
Ja na egzaminach miałem do końca wyprostowane i egzaminator zaliczył mi wszystkie (całe 10 ;) .
Z tego co wiem to mówi się że czasem egzaminatorzy nie zaliczją jak nie masz wyprostowanych rak do końca - dlatego ćwicz "pełne" dzwiganie się na drązku - zebyś na egzaminie nie musiał się spierać z egzaminatorem o liczbe podciągnieć.  

Offline michalus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2005, 10:40:38 »
Witam a jak wygląda to na egzaminach czy jest duzo osób które podciagają sie powyżej 20 razy a ile tak wynosi średnia podciągnięć
 

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2005, 16:22:49 »
Hmm, sam jestem ciekawy jak to wygląda. Na razie robię 16 podciąnieć (prawidłowych).. Oczywiście dążę do 24, ale jak to będzie to się zoabczy. Bardziej matrwię się biegem na dystans i terorią... Podciąganie to pryszcz...  ;)  

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2005, 21:20:51 »
Witam.
Ile było osób które się podciągneło ponad 20 razy to tego nie wiem - ale z moich obserwacji to średnia to jest około 16 razy.

Pamiętajcie o tym że w każdej dziedzinie musicie byc dobrzy - więc nie skupiajcie się tylko na tym drązku bo przeciez został jeszcze bieg i teoria - a z teoria to TRZEBA miec jakieś pojęcie.
POzdrawiam

  :P  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2005, 16:13:36 »
Witam!!!

Jeśli chodzi o odciąganie na drążku to wystarczy miesiąc aby zrobić 20 prawidłowych podciągnięć - wiem z doświadczenia  :D
Tylko trzeba codziennie po trochu  ;)

RADA : Zaczynajcie trenować 2 miesiące przed egzaminem  :P


Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2005, 08:03:28 »
Witam

Piotreq88 a może byś podał swój sposób jak trenowałeś żeby osiągnąć tą liczbe 20 ?? w ciągu miesiąca lub dwóch ???

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2005, 10:52:38 »
polecam http://www.sfd.pl, o drążku (i nie tylko) można znaleźć naprawdę dużo. Opcja "search" i do dzieła  :)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2005, 13:52:57 »
Cytuj
Witam

Piotreq88 a może byś podał swój sposób jak trenowałeś żeby osiągnąć tą liczbe 20 ?? w ciągu miesiąca lub dwóch ???
Szczerze to sam nie wiem  :D
Mam drążek przymocowany w drzwiach do mojego pokoju i codziennie kiedy tam przechodze a mi się nie spieszy to się zatrzymam i podciągam.

I to wystarczy  :D


Pozdrawiam !!!  :D  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2005, 21:59:11 »
A ja mam drążek przymocowany na futrynie od kibelka. I kiedy chodzę za potrzebą, to odrazu się podciągnę (jeśli czas pozwala)  :D  

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2005, 10:40:02 »
dobre,dobre :D

ale wracając do tematu....zacznij już teraż..mięśnie mają dużą zdolność adaptacyjną, a poza tym ten czas pozwoli na to a byś nauczył się tzw.: podciągania dynamicznego...ja dzięki temu na egzaminie zrobiłem 23 razy.
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2005, 20:37:40 »
Co masz na mysli mówiąc podciąganmia dynamiczego ????Czy to jest z wyrzutem nóg do przodu czy miałeś nogi z tyłu. ???? I jak cwiczyłeś - jakieś serie , ile razy w tygodniu i jak zaczynałeś , ile robiłeś na początku ???
POzdrawiam

Offline Bidzis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2005, 22:25:06 »
Cytuj
Witam mam małe pytanko dotyczace podciągania na drązku czy trzeba miec do końca wyprostowane vręce czy mozna mieć troche zgiete
Witam Kolego poradzi Ci z doswiadczenia, ze bardzo wazne jest aby rece byly wyprostowane na maxa lepiej jest zrobic o dwa mnie a dokladniej ja na poczatq chcialem troszke oszukac i nie opuszczalem sie do konca to z 5 tylko 2 mi zaliczyl. Ja teraz jak treniuj na ten rok to wiem ze lepiej zrobi troszke mniej a dokladnie to wtedy masz pewnosc ze Ci napewno bedzie na + pozdrawiam serdzecznie  

Offline michalus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2005, 13:03:53 »
Witam no własnie jak chciałbym sie dowiedzieć jak wy ćwiczyliście czy tylko podciągaliście sie ileś seri dziennie czy jeszcze ćwiczyliście na siłce różne ćwiczenia jakie ćwiczenia były by naj lepsze żeby osiągną powyżej 20
 :D  

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2005, 14:08:40 »
Robienie samych serii to nie wszystko do tego potrzeba sily wiec najlepiej przygotowac sie najpierw na silowni

Offline Bidzis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2005, 17:21:57 »
Cytuj
Witam no własnie jak chciałbym sie dowiedzieć jak wy ćwiczyliście czy tylko podciągaliście sie ileś seri dziennie czy jeszcze ćwiczyliście na siłce różne ćwiczenia jakie ćwiczenia były by naj lepsze żeby osiągną powyżej 20
 :D
W roku 2004 to chodzilem na silke tylko 2 miesiace przed egzaminymi bo matura mi na wiecej nie pozwalal i to jest stanowczo zamalo.. teraz juz minal 5 miesiac i przez ten okres wzmocnilem rece ze sie podciagam 8 razy wiecej...ale jestem na silowni od poniedzalku do piatku sobota niedziela przerwa i wazne jest zeby tez pracowac nad miesniami brzucha...bo one tez odpowiadaja za podciaganie na drazku..

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2005, 20:18:01 »
Cytuj
Witam no własnie jak chciałbym sie dowiedzieć jak wy ćwiczyliście czy tylko podciągaliście sie ileś seri dziennie czy jeszcze ćwiczyliście na siłce różne ćwiczenia jakie ćwiczenia były by naj lepsze żeby osiągną powyżej 20
 :D
np. ja robiłem tylko jakąś serie dziennie.
Mi to wystarczyło  ;)


Pozdrawiam!!!
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2005, 21:11:29 »
Do podciągania moi drodzy musicie wzmocnić sobie parę grup mięśni. Można ćwiczyć na różne sposoby. Ja sobie opracowałem system który wzmacnia grupę mięśni- biceps, najszerszy grzbietu, przedramienia, brzucha, i oczywiście naramienne. NIe wiem czy podałem prawidłowe nawy mięśni, ale chyba każdy czai... ;]

ćwiczę tak:
Podciąganie na wąsko
Podciąganie na szeroko
podciąganie szerokie nachwyt
Ćwiczenia hantlem (21kg) na kolanie
brzuszki

jak macie dostęp do siłowni to jest szereg ćwiczeń które wzmacniają wszystkei mięśnie potrzebne do podciągania. Polecamzapoznać sie ze stroną www.kulturystyka.pl tam gdzieś są opisy co na jaką partię ćwiczyć.  :rolleyes:  

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2005, 00:25:25 »
Zacznijcie wreszcie ćwiczyć a nie napieprzać w kalwiature snując teorie ;-)
PS: Zeby sie nikt do mnie nie przyczepił to podciągam się dzisiaj 22 razy bez zadnego problemu ale nie od wyprostu do brody tylko od wyprostu do mostka.
Pozdro!
Śmierć to dopiero początek...

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2005, 21:36:51 »
test sprawnościowy czeka mnie w 2005 musze jeszcze poświczyć biegi. Też bigam od września a właściwie od połowy sierpnia ale na zime przerwe se zrobiłem zeby nadrobić troche fize i matme ;-)
Śmierć to dopiero początek...

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2005, 22:37:30 »
Aha, no mam pytanie. Czy przy podciąganiu można sobie pomagać nogami? "zarzucać"?

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2005, 09:23:14 »
Witam

Co do pytania waski336 : Można sobie zarzucać (tak jest łątwiej) ale jak byłem w Cspsp w tamtym roku to drążek był przymocowany do drabinek (czyli miałeś gdzieś koło metra wolnej przestrzeni żeby zrobić "zarzut"). I mówiło się wtedy że jak dotknołeś drabinek nogami to wtedy konkurencje tą oblałeś.  NAtomiast w Krakowie( z zdjeć widziałem) że drązek jest na świezym powietrzu i wtedy bedziesz mógł smiało se zarzucac.

NAtomiast co do pytania mario - to nie widziałem nikogo z rękawiczkami.
Najlepiej zadzwon do szkoły i sie spytaj. A jakby nie było to zawsze masz szmate którą CI dają do przeczyszczenia  :P
 

Offline trq.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2005, 11:45:52 »
witam, ja mam zamiar zdawac do sgsp w tym roku, wedlug nowej matury. Juz niestety nie ma tam podciagniec i biegow a jedynie tor przeszkod na ktory za bardzo sie nie da przygotowac.. ale z silowych cwiczen to sie podciagam i chodze czasem na silownie w szkole. podciagam sie 10 serii odstepy 3 minutowe po 12 razy teraz co jakies 2 tygodnie zwiekszam +1.Mam pytanie odnosnie tych egzaminow do sgsp: czy chodza tam geniusze ktorzy pisza te testy na 90% matme i fize czy np 60%, jakos nie bardzo wierze ze wszyscy sa tacy madrzy tam ;]

Firepw

  • Gość
Test Sprawnosciowy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2005, 20:44:15 »
Witam, ja pracuje w PSP i co roku jest test sprawnosciowy.
Jet tabela, warunkujaca iosc punktow w danej grupie wiekowej do ilosci osiagnietych czasów i ilosci podciagniec. Suma daje wynik koncowy.
Mozna slabie przebiec 1000 a nadgonic punkty podciaganiem i odwrotnie.