Autor Wątek: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP  (Przeczytany 3646 razy)

kisiel

  • Gość
Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« dnia: Wrzesień 24, 2008, 20:32:36 »
Witam, chciałbym przytoczyć ten wątek ponieważ od paru dni do CS sciągane są samoloty ( docelowo szt. 5) tzn. "złomy" nikomu nie potrzebne w MONie, natomiastu Tu podobno mają być wykorzystane w procesie dydaktycznym tylko z tego co się orientuję Program nauczania zakłada raptem parę godzin na aspirantce dziennej i nic poza.   Najfajniesze jest to, że owe samoloty Szkoła dostaje za tzw. 1 PLN z MONu natomiast koszt ściągnięcia (transport) i montaż maszyn wyniesie  około 40.000 do 50.000 tyś PLN moje pytanie jest czy Panów Komendantów stać na takie wydatki z budżetu jak by nie patrzeć PSP na coś co będzie poprostu eksponatem muzealnym na Poligonie i tak już w większej części sprywatyzowanym przez Pana Janka (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) który kręci już kolejną władzę w CS jakimiś bajkami i za paliwa już dawno temu powinien być na emce. Z tego co się zorientowałęm już większość stanowisk jest nie do użytku a na resztę nie ma podobno pieniędzy na remont. Wg jasnie panującego Pana Komendanta samoloty mają być ładnie przygotowane jak  w muzeum dla gości odwiedzających CS, zresztą pomysłów ów Pan Komendant ma  wiele co zawsze podkreśla wszystko ma być jak w Kłodzku  co  zresztą widać na terenie CS bezsensowne pomysły. Jak został powołany przez kolegów na stanowisko Komendanta miał walczyć z tzw. układami natomiast co widać teraz sam jest utopiony po uszy.Przykładów jest wiele choćby ten Pan z brylantynową głową tzw. Naczelnik Nauczania który nosił projektory w SGSP zrobił doktorat z Nauk Leśnych i jest najlepszym Naczelnkiem którego tak naprawdę nie widać a nawet nie potrafi poprowadzić wykładu na aspirantce, poprostu jest bo jest taki sztukant ale fajnie się bawi bo ma pełne przyzwolenie na wszystko od Pana Komendanta ( takie małe prywatne księstwo). Wracając do tematu Pana Komendanta to jedyne co potrafi to gadać nie na temat z każdym, na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenia natomiast jak ktoś go pozna to chłop jest totalnie bez decyzyjny i tak naprawdę mający gdzieś losy Szkoły bo fajnie jest brać ok 9000  PLN z rozłąkowym i lepiej nie podejmować ważnych dla szkoły decyzji. Moim zdaniem osoba na takim stanowisku powinna być powoływana na podstawie jakiegoś konkursu tzn. wizji rozwoju placówki i rozliczana co rok z tego co jest zrealizowane to dobre rozwiązanie dla dobra służby. A tak przez kolegów chłop się męczy a szkoła z nim. Jak długo ten obecny Komendant będzie na tak ważnym stołku wraz z tym swoim zastępcą zapatrzonym w MEN i z wizją likwidacji Szkolnej JRG jedynego miejsca praktyk dla przyszłych aspirantów. Jeden z kursu.

drobna ingerencja dostosowująca post do ogólnie przyjętych zasad i pkt 4 regulaminu - lang
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 13:04:14 wysłana przez lang »

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:21:15 »
taaaa.... jeden z kursu co to wszystko wie...

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:15:25 »
mówiąc szczerze to dziwi mnie to co napisał kisiel, i z tym poligonem to chyba nie jest taka prawda, bo jak przyszedł kom deren do szkoły to kumple mi opowiadali ,że on nie lubi ,,starych,, naczelników i ,ze bedzie likwidował poligon zamieniajac go w sam. sekcję podpoządkowaną wydziałowi nauczania. wiec dziwi mnie trochę ,że opcja az tak sie by zmieniła. i komendant panu od poligonu na tak duzo pozwalał? to cos jest nie tak. słyszałem ,że pan K aspiruje na komendanta szkoły ale chyba obecny szef by sie zorientował ,że ktoś pod nim dołki kopie. nie chce mi sie wierzyć ,że komendant wpuściłby sie w taki kanał z tymi samolotami.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:00:58 »
czy koszt transportu będzie na prawdę taki duży? skąd maja je transportować z Bajkonuru? swego czasu polibuda koszalińska kupiła za złotówkę od wojska Miga 21 i stał sobie na parkingu miedzy samochodami, ciekawy widok był. co do programu nauczania to nie uważacie że te kilka godzin z samolotów to za mało, a dzięki samolotom na poligonie będzie można prowadzić dodatkowe kursy dla straży lotniskowych

Offline firemas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:43:44 »
Odnosie szkolenia lotniskowych strazy to czy szkola w czestochowie ma warunki i kadre do tego typu szkolen, z calym szacunkiem do wszystkich pracownikow WN za to co robia do tej pory, lotniskowa straz to chyba nie zabawa  ??????????????? Madmaxx popatrz na sprzet strazy a lotniskowej strazy czy to jest to samo????????

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Racjonalne wydatki i sytuacja w CS PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2008, 17:02:56 »
samoloty moze i fajne ale na co komu one to nie wiem,ale wiem napewno,ze kadeci na nich cwiczyc nie beda,jak i na tych "starych" eksponatach.Za ta kase mozna by bylo kupic nowe ubrania bojowe kadetom IIgo roku,ktorzy nowe to widzieli tylko u mlodszych kolegow...A co do zamknięcia Szkolnej JRG to najgłupszy pomysl jaki mogl by byc zrealizowany,jest to jedyne miejsce gdzie kadeci moga zdobywac praktyke. Pozdrawiam I-ą ZMIANĘ