Autor Wątek: Ważne informacje  (Przeczytany 5342 razy)

Offline dago

 • Lubię Cię
 • Administrator
 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 974
 • Płeć: Mężczyzna
  • Ratowniczy Bank Wiedzy
Ważne informacje
« dnia: Wrzesień 23, 2008, 01:31:56 »
Witamy w dziale Recenzje

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia działu recenzje. Jest to specjalne miejsce na naszym forum. Chcemy aby w tym dziale wątki zaczynały się od recenzji sprzętu, literatury, materiałów, środków, wszystkiego, co uznasz za ważne dla ratownictwa. Zwykłe tematy będziemy przenosić lub kasować. Dlatego jeśli masz ochotę coś napisać, zapoznaj się z poniższymi zasadami.
 • W temacie wątku umieść nazwę recenzowanego materiału/sprzętu/książki itd.
 • Treścią pierwszego postu musi być Twoja recenzja (ogólne zasady pisania recenzji poniżej)
 • Odpowiedzi muszą dotyczyć tematu. Oczywiście dyskusja może być prowadzona na zasadach ogólnych, niemniej staraj się unikać nawiązywania do polityki, gospodarki, sytuacji, układów itd.


Ogólne zasady pisania recenzji

Najgorsza recenzja to recenzja, w której zamiast oceniać przedmiot zainteresowania, opisuje się własne doznania i przeżycia. Jest to jednak skrajny przypadek, ale nie można go wykluczyć. Dobra recenzja, to recenzja rzeczowa, ale nie napisana fachowym językiem przepełnionym fachową terminologią.

1.Recenzja to kilkanaście punktów, wokół których zbuduj całość. Ważne jest abyś miał świadomość do kogo kierujesz swoją recenzję. Zaplanuj swoją recenzję.
2. Wstęp:
Pzynajmniej 2, 3 akapity, może to być krótkie wprowadzenie, lub też od razu opis, ale najlepiej zaprezentuj przedmiot recenzji, podaj podstawowe dane, nazwy potoczne i handlowe, symbole itd. Nie zapomnij podać informacji o producencie, podaj stronę www, daj szansę innym dowiedzieć się o czym piszesz.
Pozostałe akapity są dowolne.
3. Długość recenzji:
Tutaj jest raczej dowolność, są tematy, które siłą rzeczy wymagają szerszego potraktowania, są też takie, które można omówić w kilku zdaniach.
4. Oceny:
Jeśli zdecydowałeś się na prezentowanie recenzji w punktach, zastosuj skalę ocen 1-5 jako podsumowanie każdej części. Zauważ, że Twoich czytelników interesują różne sprawy. Oceń dostawcę, obsługę, opakowanie, jakość wykonania, cenę, trwałość, przydatność, ergonomię, materiał, gwarancję, serwis... Im szerzej potraktujesz temat, tym Twoja recenzja będzie lepsza, cenniejsza i na pewno pomoże wielu osobom.
5. Podsumowanie:
Podsumuj recenzję kilkoma zdaniami, podziel się wrażeniami z użytkowania, poleć lub nie sprzęt, wyciągnij średnią ocenę końcową.

Pomyśl jak czasem Tobie przydała by się rzetelna ocena sprzętu, który masz zamiar kupić/zamówić   :wall:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 01:43:57 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.
StrazakWiki