Autor Wątek: Praca W Straży Pożarnej  (Przeczytany 2337 razy)

Offline Jaree

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Praca W Straży Pożarnej
« dnia: Luty 13, 2005, 01:51:18 »
W maju kończę Szkołe Aspirantów Państwowej Strazy Pożarnej. Będąc u Komendanta Powiatowego w sprawie pracy,na terenie do którego zostałem skierowany KP PSP złożył mi propozycje abym pracował w biurze: w sekreteriacie lub w ksiegowości gdyż stwierdził,że raczej nie będzie miał etatu na podziale bojowym. Czy osoba,która skończyła szkołe pożarniczą powinna pracowac w księgowości,czy w czyms podobnym i wybić sobie z głowy swoje zdobyte umiejętności pozarnicze?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2005, 10:36:45 »
proponuję o to zapytać w dziale "forum zawodowców"  :)
pozdrawiam
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2005, 19:34:36 »
Generlanie wymog jest taki aby pracowac conajmniej pol roku na podziale, ale wiesz jak jest w zyciu!!

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2005, 17:26:32 »
jezeli masz opanowany jezyk obcy to wyjedx poprostu zagranice, a jezeli nie to napisz pare troche maili do komend wojewodzkich z pytaniem o prace :P  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2005, 17:56:12 »
ot tak wyjechac ? a co z obowiązkiem pewnego okresu pracy w PSP po skończeniu szkoły ?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2005, 18:06:03 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 05:06:58 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2005, 18:38:20 »
w sumie po szkole pożarniczej też jest chyba możliwość zapłaty... tylko biorąc pod uwagę koszty całego pobytu w szkole (umundurowanie, posiłki, zakwaterowanie, żołd etc) jest ona dosyć "spora" że tak powiem... Z resztą, nikt nie kończy szkoły po to, żeby potem rezygnować...

Jeśli pracować za granicą, to najpierw odsłużyć swoje w kraju i dopiero wyjechać.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Praca W Straży Pożarnej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2005, 19:25:45 »
Wcale nie musisz sobie "wybijać"  zdobytych na szkole hm... umiejętności.  Ja osobiście pełniłem służbę /tak to sobie proponuję nazwij/ na bardzo różnych stanowiskach w SP. Wiesz... z perspektywy lat, wcale tego nie żałuję! Jedne stanowiska mnie w danym momencie "kariery" przerastały inne wręcz nieraz mi uwłaczały. Myślę, że dobrze jest i trzeba zapoznać się z całokształtem funkcjonowania PSP. Po prostu będziesz napewno mądrzejszy o pewne doświadczenia i nikt Ci nie wciśnie żadnego "kitu", a to już bardzo dużo. Stanowiska i funkcje /szczególnie w KP/ mają to do siebie, że nie są wieczne /poczytaj forum/. Ciesz się, że /dla swojego dobra/ nie trafiasz od razu do KG lub KW - szkoda by Cię było. Awans na dół to jakby nie patrzył dla wielu degradacja! :(
Powodzenia! :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.