Autor Wątek: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu  (Przeczytany 64026 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 18, 2009, 18:18:51 »
dowódca zmiany, który
"bo mam dziś młodych na podziale i dzwoniłem na MSK by nie wysyłać"
też powinien się zastanowić, co on robi na tym podziale bojowym.
A od czego przy zdarzeniach to on jest? by siedzieć w ciepłym samochodzie i ewentualnie wysłać kadetów samych do działań?
No ale skoro sam kiedyś "pobierał nauki" na takim podziale, to raczej nie ma co się mu dziwić.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 19, 2009, 15:41:20 »
Cytuj
Ale po co, lepiej zrobić "ćwiczenia": starą myjkę na węże przerobioną na "komorę" wypełnić pianą i młodych w ODO tam wpuścić by poprowadzili 4 W52 w "realiach". A później podział wycofać do końca dnia bo raz, nomexy i koszary całe mokre, no i flaszki do aparatów się kończą, bo weekend i nie ma kto napełnić.
zeby0r czyżbyś brał udział w tych słynnych już ćwiczeniach z pianą? czwiczenia były powiedzmy dosyć dziwne. pomysł był ciekawy, ale z ta piana to była lekka przesada. dobrze że kolesie , którym skończyło się powietrze nie zatruli się pianą, tak jej się opili

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 19, 2009, 20:35:44 »
A w mniejszych powiatach strażak 3 razy się zastanowi zanim wywali kilka litrów środka pianotwórczego na płonący samochód.. haha.
Zamiast piany może być dym teatralny z zadymiacza - taniej i bezpieczniej, no i ćwiczenia bardziej realistyczne, no bo czemu ma niby służyć ciąganie węży w pianie?

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mariusz45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:26:21 »
Witam!
Jle zarabiają kadeci w SAP , bo pisali na forum , ze jest to żołd 400zł.A cały czas byłem przekonany , ze jest to ok 1500 ( pensja stazysty + dodatek za stopień).Jestem jeszcze ciekawy jak często dają przepustki w Poznaniu tak się składa , że mieszkam w pobliżu tej szkoły i niewiem czy przez 2 lata byłbym skoszarowany tak jak inni kadeci.
pozdrawiam i liczę na odpowiedzi najlepiej od kadetów i absolwentów

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:04:15 »
nie, mógłbyś chodzić na obiadki do mamusi, a spać ze swoim ukochanym misiem.   :rofl:
dwa lata w koszarach, żołdu 400 stówki z małym hakiem

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:33:37 »
Wie ktoś może kiedy są badania do SA Poznań? 30 czerwiec i 1 lipiec są egzaminy, a kiedy badania?
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

q-bash

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:20:07 »
Wie ktoś może kiedy są badania do SA Poznań? 30 czerwiec i 1 lipiec są egzaminy, a kiedy badania?

najpierw zdaj egzaminy a potem będziesz się mógł się o to martwić :rolleyes:

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:20:22 »
Jak wiesz to odpowiedz a nie martw się o moje egzaminy  :straz:. 2 lipca wyjeżdżam za granice a nie wiem czy badania nie są od razu kilka dni po egzaminie.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:04:37 »
Pewnie wzorem lat ubiegłych, termin badań będzie zależał od miejsca na liście kwalifikacyjnej. Ale jest to tak od 10 Lipca do końca miesiąca ;) Pozdrawiam

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 11, 2009, 07:59:34 »
Do MIC: ostatnio były w następnym tygodniu po ogłoszeniu wyników w kolejności alfabetycznej, więc wg mnie powinieneś odpuścić sobie wyjazd, no chyba że to jakaś ważna sprawa.

nobody

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 26, 2009, 16:53:41 »
Witam.

Ja również chciałbym się dowiedzieć jak często można liczyć na przepustki. Interesuje mnie też jak wygląda zakwaterowanie, wyżywienie etc.
I jeszcze jedno, czy można mieć laptopa?

pzdr

Offline pabo_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 03, 2009, 11:45:10 »
Hej. Jestem tu nowy i mam kilka pytan odnośnie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Mianowicie: 1. Zaświadczenie od lekarza może być od rodzinnego? Tam jest napisane, że musi być od rejonowego. 2. Jakie dokumenty trzeba wysłać do 15 maja? Tylko podanie i dowód wpłaty? Czy coś jeszcze? 3. Jestem druhem OSP. I czy to może mi pomóc podczas rekrutacji? Jeśli tak to jakie dokumenty muszę wysłać? I do kiedy... do 15 maja czy dowieźć na egzaminy?;) Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi:)  -_-

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 03, 2009, 12:50:25 »
dlaczego wy nic sami nie chcecie znalezc, wystarczy wejś na strone szkoły i wszystko jasne na wszystkie pytania tam znajdziesz odpowiedz, troche aktywności nie zaszkodzi http://www.sapsppoznan.pl/
powodzenia na egzaminach

Offline pabo_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 03, 2009, 18:12:14 »
No tak... ja prosiłem o odpowiedzi i pomoc. Dla Twoich wiadomości nie ma odpowiedzi na pytania na tej stronie. Może najpierw sam zobacz a dopiero później kogoś uświadamiaj.

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 03, 2009, 19:21:03 »
jak nic nie znalazłeś to masz problem ale tam wszystko jest, tylko może o lekarzu nic nie ma ale tonormalnie rodzinny ci podbije bo co bedzie ci problemy robił

Offline Piotrowic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 11, 2009, 13:36:39 »
czy żeby iśc do szkoły aspirantów muszę umieć pływać??

Jn. Jednak m.in. dla własnego dobra proponuję się nauczyć - podobnie jak choćby jazdy na rowerze.  -_-
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 18:56:45 wysłana przez Ajax »
Gdy obowiązek wezwie mnie, tam wszędzie gdzie się pali, Ty mi o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 11, 2009, 14:07:20 »
nie jest to warunek konieczny do przyjęcia do szkoły.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline pabo_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:56:21 »
Kto z województwa warmińsko - mazurskiego wybiera się na egzaminy do Poznania proszę pisać na priv.;)  -_-

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:57:23 »
No to jak jest w koncu z tymi przepustakami? Kiedy ma się wolne? W swięta roznego rodzaju czy w naglych przypadkach (slub siostry, pogrzeb bliskiego) mozna dostac wolne? A może z toku nauki wynikaja jakies dni wolne. Prosze o odpowiedź.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:28:25 »
tak trudno poczytać  na forum. W tym temacie jest o palnu dnia i jak wyglądają przepustki. Myślę że Ci to trochę wyjaśni.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2951.0.html
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 17, 2010, 11:30:27 »
Tak sobie czytam ten temat i jestem zaskoczony, moze nawet pokusze sie o stwierdzenie zniesmaczony tym co sie dzieje w SAPie Poznań. Dostałem sie w tym roku do Poznania, ale nie wiem czy nie powinienem żałować...Mam do Poznania nieco ponad 30 km, ale chyba mimo to wybrał bym Kraków. Cały czas żyłem w przekonaniu, że tu jest normalny PB a tu ZONK :/ Całkiem niedawno moje OSP brało udział w akcji w Kostrzynie Wlkp. Bardzo sie zdziwiłem kiedy przyjechała jednostka z SAPu a wśród innych strażaków PSP rozległo się narzekanie typu "o Boże...jeszcze szkoły nam brakowało" albo "A Ci czego tu szukają?". Teraz wiem skąd to się bierze.

Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytania: Czy da się to jakoś zmienić? Jesli tak to w jaki sposób i czy jako kadet bede miał na to jakikolwiek wplyw, chociaż minimalny?

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 27, 2010, 09:27:36 »
Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytania: Czy da się to jakoś zmienić? Jesli tak to w jaki sposób i czy jako kadet bede miał na to jakikolwiek wplyw, chociaż minimalny?

Po 1 primo przez okres unitarny, który podobno w tym roku ma trwać 5 tygodni (śmiech na sali) jesteś słuchaczem, a nie kadetem.
Po 2 primo Jestem tegorocznym absolwentem i powiem Ci szczerze, że było kilka różnych sytuacji, ale nie warto o tym mówić. Normalnego podziału nie będziesz miał w żadnej szkole to Ci mogę zagwarantować. A co do ilości wyjazdów na szkole to decyduje o tym MSK czy pojedziesz szkoła czy nie. I tym co mówili o szkole: "Czego oni tutaj szukają?" Radzę się zastanowić, bo jeżeli jest jakaś brudna robota do zrobienia w mieście to co słychać w radiu? "Poznań 998 tu xyz, pożar ugaszony, przystępujemy do rozbiórki, przyślij mi szkołę do pomocy".
Po 3 primo ultimo Ty jako "zwykły" kadet nie będziesz miał nic do powiedzenia w szkole w tych i innych sprawach i radzę nawet się w to nie zagłębiać dla Twojego dobra.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 11:09:06 wysłana przez Johny112 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:17:29 »
Myślę, że dość szybko pokażą, gdzie jest Jego miejsce  :kwit:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:44:47 »
Normalnego podziału nie będziesz miał w żadnej szkole to Ci mogę zagwarantować. A co do ilości wyjazdów na szkole to decyduje o tym MSK czy pojedziesz szkoła czy nie.

I tutaj się mylisz - "normalny podział" jest w SA PSP w Krakwie - własny rejon, obsada to d-ca i kierowca z kadry, a poza tym kadeci, ponad 1400 wyjazdów w roku. I oczywiście pomoc sasiedzka oraz takie kwiatki poza rejonem jak powodzie, lasy, katastrofy budowlane i inne duże pożary.

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 02, 2010, 10:39:17 »
I tutaj się mylisz - "normalny podział" jest w SA PSP w Krakwie - własny rejon, obsada to d-ca i kierowca z kadry, a poza tym kadeci, ponad 1400 wyjazdów w roku. I oczywiście pomoc sasiedzka oraz takie kwiatki poza rejonem jak powodzie, lasy, katastrofy budowlane i inne duże pożary.

A myślisz, że w Poznaniu tak nie masz? Dokładnie tak samo, no może po za ilością wyjazdów. A atmosfery na szkolnym podziale nie masz nigdzie jak na normalnych JRG. Znam kilkanaście osób po Krk, z którymi wymieniłem się doświadczeniami. I porównywalnie jest. W SGSP i CS widziałem na własne oczy jak tam wygląda podział. Także mogę powiedzieć, że żadna szkoła, no może prócz SP w Bydgoszczy nie ma normalnego podziału.