Autor Wątek: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu  (Przeczytany 64009 razy)

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« dnia: Sierpień 27, 2008, 00:10:27 »
Chciałem zapytać się o Wasze opinie na temat Szkoły Aspirantów w Poznaniu. Co możecie powiedzieć o tej szkole, bo mam zamiar tam startować za 2 lata tam i chciałbym parę rzeczy się dowiedzieć. Szczególnie liczę na absolwentów i kadetów tej szkoły. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2008, 00:29:53 »
Widzę, że kolega nowy więc pomogę:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8047.0.html tu masz pare info dotyczących w tej szkole...
a na następny raz użyj opcji szukaj  -_- -_-
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline pawi10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2008, 20:51:57 »
Info jak info. nie zweryfikowane przez nikogo. takie info w/g mnie przynosi więcej szkody jak pożytku. pozdrawiam.

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2009, 10:49:10 »
Chciałem zapytać się o Wasze opinie na temat Szkoły Aspirantów w Poznaniu. Co możecie powiedzieć o tej szkole, bo mam zamiar tam startować za 2 lata tam i chciałbym parę rzeczy się dowiedzieć. Szczególnie liczę na absolwentów i kadetów tej szkoły. Z góry dzięki i pozdrawiam :)


Przyjdziesz to zobaczysz ;-)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2009, 19:17:36 »
zależy czego chcesz. być aspirantem, czy potrafić gasić pożary. w Poznaniu wbijają wiele wiedzy teoretycznej, jednak praktyki jest bardzo niewiele. chcesz poznać zawód strażaka od podstaw? wstąp do PSP i zacznij od zera, a życie zweryfikuje czy się nadajesz na wyższe funkcje w firmie

Offline konrad_1993

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:58:59 »
A mam pytanie odnośnie SAPSP w Krakowie,czy orientujecie sie czy bedzie cos takiego jak dzień otwarty??

Tu piszemy o SAP w P-niu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 22:02:00 wysłana przez Ajax »

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2009, 11:11:51 »
Do madmax29 Coś Ty taki mądry??Wiadomo,że całej sztuki pożarniczej nauczymy się na jednostkach.Ale po coś te szkoły są i nie uważam że bede gorszy o jakiegos szeregowca ktory ma dwa lata sluzby stałej.A poza tym nie lubie komentować w Twoim stylu...nie byłem, nie widzialem, nie przeżyłem a sie odzywam. :zle:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2009, 11:35:26 »
Johny 112 byłem widziałem oceniłem. Nie jestem aspirantem, ale poznałem SAP w Poznaniu od samych podstaw. Wiem jak wygląda nauka, poligon, wiem jak wygląda podział i wyjazdy na podziale. Rozmawiałem z kadetami, którzy sami twierdzili ze boją się przyszłej służby, gdyż mimo że wbito im do głowy masę wiedzy nie mają żadnego doświadczenia. Może nawet rozmawiałem z tobą? Co do szkół, poczytaj jak wyglądają systemy szkolenia chociażby w Wielkiej Brytanii (podobno jedni z najlepszych strażaków na świecie). Zresztą. jak chcesz pogadać na te tematy zapraszam na priw

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2009, 22:10:22 »
heh:) moze jeszcze na papierosie o tym rozmawilaismy. Oczywiscie masz sporo racji,ale musze bronic swojej szkoly zeby mlodzi sie nie zniechecili:D

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2009, 22:17:17 »
na papierosie raczej nie, bo nie pale:-) ale może podział razem ciągnęliśmy  :straz:
więc sam wiesz że doświadczenie nie jest mocna stroną tej szkoły

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2009, 22:23:51 »
Panowie sytuacji w szkole winni są po pierwsze primo sami kadeci – jak by się na wszystko nie skarżyli swoim garbom to tez by było inaczej.

Osobiście po co mam wołać do pomocy SAP  jak dowódca boi się przepracować kadetów bo się poskarżą , to wolę pierwszą lepszą OSP w KSRG,  a w koło Poznania są bardzo dobrze wyposażone i dobrze działają . Sam byłe świadkiem jak 10 kadetów stało przy dwóch GBA , a ich dowódcy  kap. i mł. bryg . w AODO  zap… w budynku. Poco mi takie zastępy na miejscu akcji, dla statystyki  ? 

Po drugie po co komu podział bojowy który działa od 15:30 , a w wakacje wystawia jeden zastęp . Jak musimy dawać sobie radę sami do 16 gdy są zajęcia  w JRG  , a OSP też mają mniejszą liczebność wyjazdową – to w jakim celu zawracać sobie głowę SAP w pozostałym czasie  ??

I potem SAP stoi i do czasu aż się to nie zmieni stać w większości będzie stało w garażach .

Pozdrawiam

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2009, 22:59:12 »
MIKO: Jeżeli chodzi o garby, to proszę Cię nie obrażaj wszystkich kadetów, bo większość z nich dostała "się dzięki determinacji i wytrwałości w dążeniu do celu. Oczywiście zdarzają się "kwiaty" ale to nie jest temat do dyskusji na forum.

Jeśli chodzi o podział, to całkowicie się z Tobą zgodzę, że 15.30 to "śmiech na sali". Kadeci liczą jedynie na podział miasto, który ma spowrotem wrócić na weekendy.

Pozdrawiam ;-)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2009, 23:16:23 »
Wiem że praktyki na JRG to jedyny dziś rozsądny sposób nałapać trochę wyjazdów  . Jednak często jest  z tym dużo problemów  choćby z odwożeniem i przywożeniem kadetów . Szczególnie że ostatnio  SAP miało tylko „wybrane”  JRG

A co do garbów – ja nie wnikam ilu ich jest – słucham jedynie słów pracowników SAP często dowódców którzy tak się zasłaniają czy uchylają od pewnych zadań , tworząc pewien rodzaj ochronki , uważam bez sensownej , bo jak kadeci trafią do jednostek ochronki już nie będzie .  Zresztą pewien poziom zaangażowania do pracy idzie wyczuć i ocenić , co ciekawe trochę się to zmienia na praktykach .

Różnie to jest , czasami winni są kadeci, czasami kadra – ale tak jak lubiłem kiedyś ciągnąć SAP np. na lasy tak coraz mniej mam na to ochoty .  Robot zrobiona po łebkach – często leśnicy nie chcą odebrać ,a SAP nie poprawi bo obiad czy kolacja czeka – tak się nie da tego realizować . Albo jest to podział bojowy albo zabawa i wycieczki poglądowe .

Pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2009, 00:35:02 »
Ciężko uwierzyć w to co piszecie. Szkoła która przede wszystkim powinna kształcić przyszłą kadrę dowódczą na PB.
mówi się, że w SGSP kształci się z nastawieniem na naukę teoretyczną a w SA na praktykę. ale podchorążowie schodząc na podział mają służbę od 7 rano. Inne zajęcia poza podziałowymi ćwiczeniami dla nich w tym dniu po prostu nie istnieją. Poza tym 4 osoby dziennie trafiaja na jednostki warszawskie. Z odwożeniem i przywożeniem podchorążych nie ma żadnych problemów. realizują to jednostki odbierające pchor. przed zmiana służby. I sytuacja, by podchorąży stał przy samochodzie kiedy jego dowódca zapie... nie, to nie ten film.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

MichuSAA

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2009, 18:13:31 »
Mam pytanie jak wygląda sprawa kosztów nauki w SA PSP Poznań?? Słyszałem coś, że jest to darmowe??
Pozdrawiam.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2009, 18:28:49 »
darmowa. SA PSP jest szkołą państwową....
co więcej, masz zakwaterowanie, wyżywienie i żołd, coś w okolicach 400 zł miesięcznie

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2009, 19:08:52 »
Miko święta racja, a zero-11 uwierz. MSK wzywa najczęściej SAP do śmietników, albo żeby posprzątać. szkoda bo jest tam paru doświadczonych oficerów i aspirantów, ale są też tam osoby które nie powinny być nawet strażakami... w sumie szkoda bo szkoła ma duże możliwości, nie mówiąc o zapleczu sprzętowym

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2009, 19:30:53 »
Miałem kilka razy możliwość ćwiczyć z kadetami z Poznania na poligonie w Żaganiu. Faktycznie, kiedy zrobiłem im pożar wewnętrzny (pożar w 3-pokojowym magazynie) i rzuciłem kilka zadań do realizacji, głównie przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń, ewakuacja manekinów (żadnego gaszenia - to realizowała SGSP) chłopaki byli pod olbrzymim wrażeniem tego co robili. Byli pełni zapału i dziękowali później za możliwość ćwiczeń. Zdziwiło mnie to trochę, ponieważ uważałem, że mają tam dość prężnie działający PB z własnym rejonem operacyjnym. Można powiedzieć, że zapał do ćwiczeń "na ostro" prezentowali dużo większy niż kadeci z Częstochowy.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2009, 06:52:31 »
Poznań nie ma rejonu od dawna. zresztą podobno maja odebrać rejony wszystkim szkołom. to dopiero paranoja. Szkoły obowiązkowo powinny mieć obowiązkowo rejon, dodatkowo na podziale bojowym szkoły powinni być zatrudniani tylko doświadczeni dowódcy, którzy maja co przekazać kadetom. Wiem, brzmi niemal jak utopia :wall:

Offline funkrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2009, 14:11:49 »
mam do Was pytanie jeżeli dostałbym się tam do szkoły to jak by to wyglądało z kursem na młodszego nurka PSP? Powiedzmy że byłbym na dziennych to muszę skończyć jedno a potem drugie czy też kurs mógłbym w czasie szkoły robić jako dodatkowe zajęcia ktoś może się orientuje?

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2009, 14:30:41 »
jesli znajdzie sie wiecej chetnych na taki kurs to moze zorganizowac go szkoła :)) no ale oczywiscie odplatnie ze swojej kieszeni ;p
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2009, 16:54:08 »
@madmax29, skąd ta informacja o odebraniu rejonów szkołom?
W przypadku Krakowa nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, gdzie SA zabezpiecza całą Nową Hutę. Podobnie w Warszawie - z jednej strony rejonu JRG mająca ponad 2000 zdarzeń rocznie, z drugiej JRG dysponująca tylko jednym samochodem gaśniczym (z uwagi na specjalizacje: rat. chemiczne i rat. techniczne). Dorzućmy tym jednostką kolejne 450 zdarzeń rocznie to zaczyna się już problem. Nie mówiąc o kilkuset akcjach, gdzie jednostka szkoły wspomaga "liche" etatowo inne JRG.

Co do kursów - wiem, że w szkołach kadeci/podchorążowie robią różne kursy (np. wysokościowy) i mają na to czas. Może uda wam się nawet dostać dofinansowanie ze szkoły. Odpowiednia motywacja, wstawiennictwo kogoś z kadry (może nawet podczepić się pod kurs dla pracowników choćby podziału). Szanse może nie duże, ale warto się zainteresować.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2009, 17:49:04 »
nie wiem  jak w innych, ale w Krakowie to rzecz nie wyobrażalna, Tam szkolna JRG ma ok 1000 wyjazdów rocznie zabezpieczając rejon nowej huty, która jest dość specyficzna i na brak atrakcji nie można narzekać, a najbliższa sąsiadująca jrg jest noo kawałek DROGI OD SZKOŁY. Musieli by w to miejsce co najmniej  jedna jrg postawić żeby to obrobić.

Pozdrawiam :straz:

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2009, 18:09:31 »
Do funkrus Jezeli chodzi o mlodszego nurka PSP to nie zrobisz go na pewno w szkole. W SAPie w Poznaniu mozesz zrobic tylko P1 czyli tzw. jedna gwiazdke. A to do mlodszego nurka PSP jeszcze dosyc daleka droga. pozdrawiam

Offline funkrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2009, 19:04:39 »
aha dzięki za info tak wyczytałem na stronie że robią tam takie kursy ale pisało tylko o mł. nurku ale odpowiedź dostałem dzięki za info wszystkim  -_-