Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 71149 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2005, 10:19:45 »
Ot... sama "poezja" tej służby.
Faktycznie Ceper masz już nieźle prze...bane, a nas to czeka niebawem <_< .
U mnie jest różnie poszczególnymi laty z reguly też ok. 1 tys. różnych wyjazdów z których sami dyż./ sporządzamy dokumentację tj. Meldunek ze zdarzenia, Kartę wyj., Kartę manipulacyjną tylko z pożarów dużych i średnich -wg.uznania /może się dla własnego dobra przydać/. Najgorsze jest, że żąda się również ręcznego sporządzania meldunku przez dyż. z działań OSP uzyskanego tel. lub rtf. Dla mnie chore i czasochłonne, bo i tak w końcu  sam, a nie d-ca go podpisuję. Wg. mnie zupełnie wystarczajace, by było wpisanie na wydruku w Ewidzie sporządził: na podst. info tel. lub rtf d-cy .... ten, a ten dyżurny podpis i kropka. Jest to szczególnie upierdliwe właśnie przy dużej ilości zdarzeń z udziałem samych OSP.
Co do jakości oprogramowania m.in. Ewid i SWD już pisałem wcześniej i mam nadal jak najgorsze zdanie. Bardzo często się zawiesza i stwarza wiele różnych problemów. Napewno nie wspomaga /pomaga/ jak w nazwie ;) oraz znacznie odbiega od rzeczywistości.  Dochodzi do tego często szwankujacy fax/drukarko-kopiarka, zakłócenia w sieci radiowej /miało być tak dobrze/ i szereg innych "drobiazgów" np. kompy. Całość nie wygląda za ciekawie. Przykre jest, że nikt się tym szczególnie poza zainteresowanymi nie przejmuje. Wręcz odwrotnie stara się ciagle coś dokladać, mam wrażenie utrudniać. Dochodzi nawet do tego, że decyduje co, gdzie i jak ma stać. Żałosne! :(
Co do odpoczynku to jest z tym różnie. Nie ma wyznaczonego czasu, bo trudno to realnie wytyczyć. Jest się właśnie zdanym głównie tylko na siebie. Są służby, że jest się mniej lub bardziej "wyplutym" Obciążenie i zmęczenie psychiczne jednak b.duże. Regułą jest jednak, że przynajmniej ja /z tego co wiem również zmiennicy/ po każdej służbie jeżeli nie odeśpię od razu 2-3 godz. cały dzień mam zakręcony a i tak mnie w końcu złamie. Niestety nie mam tel. przenośnych, kuchenki, nawet WC w miejscu pełnienia służby. Wiec odchodzi zazwyczaj niezła "partyzanka" ;) Latem daje o sobie znać jeszcze wysoka temp. wew. pomieszczenia.
Tam gdzie powstały CPR-y jest jeszcze z reguły własnie p. z Pogotowia, ale z tego co wiem nie bardzo można na nie liczyć. Dlatego jakoś w odróżnieniu od naszych decydentów w obecnej sytuacji nie widzę w normalnych warunkach dodatkowo <nr 112> Wynagrodzenie to kolejna inna "bajka"
Pozdrawiam!
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2005, 17:23:21 »
Do Ajaxa!
W moim PSK łączności CB nie ma już od bardzo dawna. Z tego co pamiętam to już chyba będzie 6-7 lat jak została zdemontowana na żądanie nas dyżurnych. Nasze naerwy od tego czasu mają się znacznie lepiej.
Co do łączności z ALP to istnieje od dawna i ma się całkiem dobrze. Kiedyś prowadziliśmy nasłuch na ich kanale roboczym, co było dosyć męczące, gdyż potrafią godzinami gadać o D-pie Maryni. Teraz mamy wydzielony kanał pracy i jest OK. Współpraca układa się dosyć dobrze. Często pomagają nam nie tylko przy pożarach lasów.  

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2005, 20:58:29 »
Cytuj
Czy macie łączność radiową z ZLP /Nadleśnictwa/ w jakim zakresie. PA, bazy, wieże, samoloty?
Witam!
Mamy radyjko, na którym prowadzimy nasłuch lasów, wież jak również korespondencje z samolotami. Współpraca jest OK, ale z reguły info dostajemy przez telefon.

Ewid to totalna lipa - wiesza system, trzeba się z nim później mordować aby powprowadzać meldunki i wydrukować raport aby zdać słóżbę  &lt;_&lt;
SWD ponoć miał ułatwić życie - no i może trochę ułatwił tylko szlag mnie mało nie trafił jak po aktualizacji całą baze szlag trafił a odpowiedź serwisanta z Abakusa była no tak się zdaża i trzeba klepnąć ją na nowo  :angry:  , a czyimi paluszkami - kurna dyżurnego bo to ma jemu pomagać.

pozdrawiam
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2005, 22:17:55 »
SB wypadło już dawno, nawet nie wiem czy ktoś tego jeszcze używa.
Z lasami nasłuch i łączność radiowa, ale żeby nie zaciemniać sprawy tylko ze stanowiska i dobrze.
Ewid i SWD totalna porażka - giną dane, trzeba czasami kilka razy wpisywać. Odpowiedź serwisanta podobnie jak u Druida. Totalna niemoc.
A tak na marginesie to po co pisać meldunki ręcznie jeżeli można wydrukować. Czy zastanawiał się ktoś nad tym. Ile to pracy odchodzi na stanowisku.
 
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2005, 22:35:24 »
Cytuj
A tak na marginesie to po co pisać meldunki ręcznie jeżeli można wydrukować.
Ha i tu bynajmniej u nas jest OK meldunki drukujemy a nie piszemy ręcznie, ale musimy równiez prowadzić Kartę Manipulacyjną z każdego zdażenia i ją drukować.

A odnośnie bazy w SWD - to co chwila nam z góry zlecają uzupełnianie jej, a słownik w SISie to totalna porażka normalnie można się pokładać ze śmiechu czytając niektóre określenia  :D  niewiem co za bałwan ten słownik opracowywał ??
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2005, 23:24:22 »
Dlaczego z każdego ? Co kraj to obyczaj. Z małych tylko meldunek, przekazanie, karta wyjazdowa i ewentualnie karty z medycznego. A co do drukowania to nie tylko ty masz tak dobrze. Nowe wchodzi szeroko.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2005, 23:54:01 »
Cytuj
Dlaczego z każdego ? Co kraj to obyczaj.
No właśnie tak jak napisałeś - co kraj to obyczaj - my musimy drukować za każdym razem karte manipulacyjną.
Ale za to niemamy takich problemów jaki inni tu koledzy wypowiadający się !! Meldunki piszą chłopcy z podziału, my tylko te które nam dyktóje OSP przez telefon  :D  
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 08, 2005, 19:05:21 »
Witam ponownie w temacie!
Z tego, co słyszę i czytam faktycznie następuje stopniowa "degradacja" CB /w PSP/ - wchodzą nowe technologie jak choćby obecnie tel. kom. Napewno dają znacznie większe możliwości i szerszy, łatwiejszy dostęp nawet dla zwykłych osób, specjalnie nie obeznanych z tematem. Sprawdziły się ponadto podczas nie tak dawnych powodzi na opolszczyźnie i podbeskidziu, gdzie tradycyjna łączość tel. i często nawet radiowa po porostu "klękneły" Nie ukrywam, że kiedyś chcieliśmy koniecznie mieć CB u siebie, ale teraz szczerze wątpię, czy ktokolwiek za tym tak naprawdę tęskni.
Łączność z Lasami również utrzymujemy na ich ogólnym radiowym kanale /raczej spoko/, za pomocą małego rtf. Nie obejmuje on zasięgiem, co prawda całego terenu / podległych Nadleśnictw/ ale zawsze coś.Zresztą i tak głównie ewent. zgłoszenia mamy drogą telefoniczną, nie mniej nieraz się przydaje. Swego czasu mieliśmy jeszcze bezpośrednią łącznośc tel. na ich liniach z Energetyką i PKP oraz ważniejszymi zakładami /już niewiele/ jednak ze względu na koszty? Odpuszczono sobie temat. Dziwne nieco, bo z kolei za friko np. monitorujemy inne obiety jak banki.... &lt;_&lt; Jakoś dla mnie osobiście - nie całkiem to zrozumiałe i racjonalne. Decyzje odgórne... chyba  jednak spowodowały, że jest jak jest obecnie :( Cóż nic tak znowu nowego nieprawdaż?
Pozdr. :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

kazarst

  • Gość
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2005, 12:53:29 »
Mam pytanko co do nr. 112  !!!!

Czy Dyżurni M/PSK  bedą musieli uczyć się jezyków obcych!!!!!!
Co będzie jak zadzwoni  obcokrajowiec!!!
U nas załaczyli nr. 112 , szkolenie mieliśmy 15 min i wszyscy uważaja że jest ok,
a ty bracie siedzisz tam i sobie radż jak potrafisz , przeciez jesteś przeszkolony,wszystko powinieneś wiedzieć!!!
Czy wogóle ktoś zdaje sobie sprawę z tego jakie to powoduje obciążenie psychiczne i  jaka odpowiedzialnosć ciąży na odbierającym taki telefon.
Praktycznie bracie wszystko zależy od CIEBIE ,jak spalisz gume to jest po
                                   Tobie!!!!!!!!!!!!!!

                 Życzę  powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2005, 12:54:53 wysłana przez kazarst »

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 23, 2005, 15:07:50 »
Przyszło wyjaśnienie z KG PSP, że na razie UE nie wymaga posiadania znajomści języka obcego, tylko ma być uruchomiony nr 112. Ale znając góre .............

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 24, 2005, 18:38:32 »
Spokojnie panowie narazie numer 112  będzie tylko z telefonów stacjonarnych. Z telefonów komórkowych odbiera policja. A co do języków pożyjemy zobaczymy.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2005, 16:09:01 »
Niestety nr 112 z tel. komórkowych również będzie przekierowywany na SK, CPR - wywiad Kom.Gł. na stronie KG PSP
Języki obce - nie ma obecnie takich wymagań w żadnym z państw UE.
Ogólnie wszystko jest raczej nie dopracowane i odbywa się w dużym pośpiechu - odbije się to jak można się bez trudu domyślać głównie na dyżurnych wszelkich szczebli SK.
Łącze ISDN 112 działa na jednej lini z 998 więc w sumie nie wiemy czy dzwoniący wybrał ten czy inny nr. Docelowo ma być na osobnej. Jednak jak uczy historia - wszelkie prowizorki są najtrwalsze &lt;_&lt;
Nr 112 ma teoretycznie funkcjonować obok tradycyjnych nr alarmowych /gł. dla obywateli innych państw/, ale znając mentalność naszych rodzimych "dowcipnisiów" napewno nie omieszkają go wykorzystywać. Z jakimkolwiek ściganiem tego typu połączeń jest bardzo krucho, w poszczególnych przychodzących masowo  mądrych pismach również obecnie nt. "echo" ;) .
Przy jednoosobowej obsadzie należy jeszcze elektronicznie i pisemnie rejestrować zgłoszenia, być uprzejmym i miłym do bólu, "zabawiać" petenta do czasu przekierowania i przejęcia go przez właściwą służbę /nr może być zajęty/. Powiadomić jak naszybciej stosowne instytucje np. o wypadku drogowym, chem. itp. Zadysponować środki własne JRG,OSP /zapowiedzieć wyjaz,włączyć alarm, światła,otworzyć bramy,przekazać zgłoszenie d-cy/ , zgłosić rtf. jedn. nadrzędnej wypełnić i wysłać stosowne rubryczki w SWD, obierać w międzyczasie kolejne tel. utrzymywać kontakt i udzielać pomocy swoim jedn., informacji górze,czasami radiu, prasie,itd... Sporządzić na czas stosowną dokumentację. Przy jednym w tym samym czasie zgłoszeniu jeszcze, powiedzmy w miarę ok. przy wiekszej ilości jednocześnie - wariatkowo! :o
Takich niuansów jw. jest wiele - zobaczymy, co z tego dobrego wyniknie - narazie cała ta reorganizacja PSP w wielu przypadkach nieco  przypomina "partyzantkę" z odwrotnym skutkiem dla obywateli i nas samych :(
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2005, 16:38:59 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 26, 2005, 18:03:23 »
U mnie w powiecie 112 z komórek ma być rzekomo od 1 września....pożyjemy zobaczymy....na razie można tylko ze stacjonarki się dodzwonić.........
Patrząc na to z boku chyba każdy widzi, że historia z nr 112 jest podobna jak z 40godzinnym tygodniem służby dla strażaków systemu zmianowego....najpierw przepis prawny a potem decydenci się budzą i myślą jak tu się pozbierać do kupy aby coś "mądrego" stworzyć....Partyzantka na maxa..... :(  

kazarst

  • Gość
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 26, 2005, 18:36:00 »
Panowie , a  jak się ma tajemnica danych osobowych do naszego przedstawiania się  dzwniącemu na 112  , stopień ,imię ,nazwisko  ?????????  
 :unsure:  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 26, 2005, 20:11:37 »
panowie mieliście pisać o programach na PSK i CPR a tematy już poruszacie z innych tematów tego forum !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 28, 2005, 16:39:41 »
Panowie u nas dyspozytorzy ( bo tak ich się nazywa :D  ), mimo iż mają oprogramowanie na kompie i tak muszą pisać odręcznie ( i to ładnie czytelnie :lol:  ) na drukach załączników obowiązującego Rozporządzenia. Nie wolno korzystać z ułatwień i usprawnień programu SWD.
Sam program robiony był dla góry aby wszystko wiedziała a my i tak dublowali swoje czynności ( zgłoszenie, inf. cześciowa itp ) a przy 1 osobowej obsadzie wiecie z czym się to wiąże.
Swoją drogą wiecie że program kosztował 9,2 tys. zł ? Za co to naprawdę nie wiem, tyle z nim problemów a jak już padnie to problem mają nawet w Abakusie.
A co się z tym wiąże to sami pomyślcie ........  :ph34r: ( ABAKUS - górą !!! )
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 31, 2005, 23:41:36 »
SWD podobnie jak kilka innych programów - to totalne nieporozumienie. Już o tym wcześniej i swoich doświadczeniach z nim m.in. pisałem. Co kolejna wersja to mam wrażenie, że gorsza. Mało którą Komendę stać na zakup pełnego kompletu, a i z tym co jest są właśnie często problemy :(
Najgorsze w tym wszystkim, że ciągle próbuje się /skutecznie/  Nas "uszczęśliwiać" na siłę w imię oczywiście Naszego dobra. Samych zainteresowanych o zdanie się nie pyta, bo i po co. Zresztą i tak się nie znają, maja robić swoje i nie dyskutować. Wychodzi zazwyczaj zgoła odwrotnie i jak zwykle nikt się zupełnie do niczego nie poczuwa. Po czasie tylko nieraz przyznają rację, a już tak wszelkie buble i niedoróbki pozostają i trzeba niestety z tym na codzień niemal żyć - pracować &lt;_&lt;
To tak po krótce garść refleksji.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 01, 2005, 07:49:45 »
SWD to lipa niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myślę !!!!
Niech Abakus weźmie sie do roboty za takie pieniądze albo niech odpuści !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2005, 12:45:55 »
Witam!
Temat jest podobny jak nr alarmowy 112, ale jak ma nie być &lt;_&lt; . Na tym oprogramowaniu i sprzęcie przychodzi Nam na codzień pracować. Najczęściej są to nadal jednoosobowe stanowiska z ciągłym dopisywaniem nowych zadań i obowiązków.  :(  Nie wiem jak koledzy zapatrują się na ewentualne wprowadzenie od stycznia systemu 12/24 dla dyżurnych, ale wg. mnie jest to kolejny przykład uszczęśliwiania na siłę - ponoć właśnie dla naszego dobra?
Typowym przykładem kolejnych bzdurnych odgórnych zakupów jest tel. Eurit 4000 który nadaje się do wielu rzeczy, ale akurat najmniej do celu w jakim go za niemałe pieniądze nabyto. Nie wspominam już nawet, że nadal nie działa przekierowanie do odpowiednich służ /o tym w innym miejscu/, a gdy w końcu/może?/kiedyś zacznie funkcjonować to żeby na dzień dzisiejszy tej "skomplikowanej" operacji dokonać trzeba wykonać ok. 10 różnych przełączeń, kliknięć, podświetleń itp, na tym wspaniałym aparacie. Fajnie nie? ;)  Cholerne usprawnienie. Dlaczego u nas ciągle najprostsze rzeczy są dla poniektórych najtrudniejsze i trzeba je zawsze max. zagmatwać. Nie chodzi tu tylko m.in. o ten telefon.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:10:58 »
Ajax masz rację we wszystkim :D  ale przekierowanie przynajmniej u nas działa od wyznaczonego czasu a to że trzeba kilka ruchów więcej wykonac to trudno :(  taka już rola dyspozytora może kiedyś uszczęśliwią nas na dobre izłe i na zawsze !!! :lol:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 13, 2005, 22:18:07 »
Myślenie nieraz niestety sprawia spory ból! :(  Te kilka ruchów - cóż pewnie się je znowu wykona jak trzeba już będzie - zobaczymy, co przyniosą znacznie wcześniejsze, chyba ruchy na "górze" ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

kazarst

  • Gość
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2005, 07:20:24 »
Panowie , a co powiecie na to, u mnie są 4 telefony na PSK z których mogę dokonać przekierowania , a najważniejsze to jest to że z każdego telef. to przekirunkowanie  robi się inaczej .  I BYĆ TU MĄDRY!!!!!! :lol:  :lol:  :lol:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 26, 2005, 23:02:47 »
Ciesz się, że wogóle działają ;) Stosowna czytelna instrukcja ma być wg. zaleceń przy każdym tel.  Ja te kilka - bodaj 9 czy 10 ruchów już wykonam /o ile się  nie pomylę w tych malutkich przyciskach :) / po prostu tak narazie - jak już trzeba?
Sprzęt jest po prostu jak zwykle "super" wspomaga, ułatwia i przyspiesza oczywiście pracę :(  to tyle. Model ten akurat  został juz jakiś czas temu wycofany z produkcji- wszystko nt.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2005, 23:13:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 28, 2005, 13:59:45 »
Ajax model Eurita 4000 nadal jest produkowany a takie montowane były na SK, starsze modele Eurita szły do innych służb.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 28, 2005, 14:42:07 »
Ciekawe kto wziął "w łapę" z KG za Eurita?