Autor Wątek: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.  (Przeczytany 6017 razy)

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« dnia: Sierpień 18, 2008, 22:11:52 »
Się dzieje. Zachęcam do lektury: http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=242

Czytałem, czytałem i nie wierzyłem w krótką pamięć Pana Przewodniczącego Roberta O. Cytuję: "Rzecz leży w tym, w jakim stylu i z jaką klasą odwołuje się Komendantów oraz w jakiej otoczce się to robi." I dalej: "Tak było w przypadku Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Małopolskiego a także Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP."

Czyzby styczeń roku 2006 został wymazany z "memorki" Pana Przewodniczacego? Czyżby w niepamięć odeszło w jaki sposób w Małoposce odwoływano wtedy KW generała Seweryna? A jak został usunięty zastępca KW Stanisław G. - kilka miesięcy przed pełną emeryturą? A jak usuwano także Stanisława - KP z Wieliczki? Ówczeny KG Kazimierz K. i jego doradcy (do dzisiaj pamiętani) oraz ówczesny KW Andrzej Ł. (miał pecha - powołano go 13-go w piątek) nie przejmowali się stylem i klasą odwoływania. Co więcej - nie przejmowali się tym, że odwołują oficerów PSP, zasłużonych dla polskiego pożarnictwa. Nie przejmowali się, bo nie przypuszczali, że to tak szybko się skończy.

I chyba dzisiaj juz nie pamiętają, jak mówili o "dwóch kadencjach", o "etyce i naprawianiu PSP", jakie głosili "prawe i sprawiedliwe" hasła. I nagle - pstryk - koniec - wyłączyli światło - pora uciekać na emeryturę. I kasować pamięć.

Ale wszystkim pamięci nie wykasowano mimo prób inwigilacji w stylu Wielkiego Brata. Musicie wiedzieć, że pamiętamy. Wiele.

Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2008, 10:36:32 »
Całkowicie się zgadzam z kolegą, memorka się zawiesiła pan R.O..
Powoływanie się na to że pan Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki został odwołany bez klasy jest nie prawdą. Odwołanie miało miejsce w obecności wojewody, komendanta główngo psp i kadry województwa. Inna sprawa że pan D.P. nie mógł i do tej pory nie może się z tym pogodzić. I tak zbyt długo był tolerowany na stanowisku przez obecną ekipę. A żeby bardziej uzmysłowić kim był i co robił dariusz P. wystarczy wspomnieć że zwolnił najczęściej bez racjonalnych przyczyn kilkunastu wyższych oficerów PSP w województwie w-m (komendnaci powiatowi i miejscy oraz kadra KW) i nie było w tym żadnego stylu i klasy (bo gość jej poprostu nie miał). Najczęściej wymieniane pseuda to pana Darka - "rzeźnik z Mazur" i "trener selekcjoner", chociaż był i bardziej obraźliwe. I tak szczerze mówiąc to zasłużył na kopa w d... a nie pożegnanie i honory.
Nawiasem mówiąc nie dziwię się, że tak go żałuje pan Robert, przecież wcześniej był członkiem KSP "S" i dlatego był takim dobrym nieodżałownym k-tem, ale teraz bierze wysoką pensję i przebywa na ZL. Pozdrawiam

 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2008, 01:34:55 »
Co do inwigilacji w stylu Wielkiego Brata trzeba przypomnieć również koledze zoddali o jego wcześniejszym wpisie ukazującym jak sam zainteresowany napisał w odpowedzi : "waszą małostkowość, podłość, rewanżyzm, cynizm i niemoc. Jeżeli pan A.Mróz ma takich pomagierów, to nie dziwię się, że strażacy go nie chcą, bo pokazuje pan czym zajmuje się pewna grupa strażaków, zamiast rozwiązywać najważniejsze problemy służby."
Cytuj
Zresztą na Pana - Panie Robecie - temat jest już w posiadaniu "historyków" kilka ciekawych informacji. Mnie osobiście mocno poruszyła informacja na temat numeru departamentu w którym pracował Pana szanowny Tatuś oraz na temat nazwiska generała u którego pracowała Pana szanowna Mamusia. Jak Pan widzi przez ostanie dwa i pół roku niektórzy nie spali. I - uprzedzając Pana odpowiedź - nikt nie mówił o straszeniu, bo w Pana przypadku to tylko kilka faktów z Pańskiej przeszłości - za komuny obecni działacze różnie się zachowywali.
Może pan wreszcie wyjaśnisz skąd miałeś  te informacje żeby znowu ktoś  nie napisał że:
Cytuj
Cytat "zoodali" - a przedewszystkim informacje które przytacza - nie są dostepne nawet w aktach osobowych strażaka. ......... To niestety potwierdza obawy wcześniejsze że środowiska związkowe w PSP są "rozpracowywane" przez służby specjalne - tylko teraz pytanie na czyje zlecenie ?........Jeżeli "zoodali" - jest w posiadaniu takich informacji - jakimi się posłużył - to sam jest TW lu OZI - lub też otrzymał je odo osoby będącej TW - lub być może nawet "oficerem prowadzącym".

Dziwi mnie fakt że teraz dla odmiany wymieniłeś gościa który był odwołany i w tym wypadku jakoś ci "historycy" nic nie zadziałali.... i  jak tak ostro pisałeś też o pewnym radnym co go były komunista wspierał tak teraz jakoś nie piszesz o byłych komunistach już nic....a mocno argumentujesz dając przykład niegdyś sekretarza PZPR. I kto ich mianował na funkcje i z jakiej partii i czy ta partia to czasem nie postkomuniści....
Żródło  - pełne cytowane wypowiedzi

Może za nim zaczniesz się wypowiadać o inwigilacji to może czas odwiesić swoją memorkę bo tamten post można chyba już nazwać zwyczajnym sk......stwem. Nieprawdaż ?? I co gorsze pozostawiłeś wtedy temat już bez swoich dalszych odpowiedzi......
Cytuj
Ale wszystkim pamięci nie wykasowano mimo prób inwigilacji w stylu Wielkiego Brata. Musicie wiedzieć, że pamiętamy. Wiele.

I co znaczy "pamiętamy" ?? Schizofrenia czy założyłeś jakąś organizację do spraw badania rodzin strażaków do czwartego pokolenia wstecz??

Ale zostawmy te przecież nie ważne szczegóły i wróćmy do tematu

Widać urlop się udał i świeżo wypoczęty po powrocie do pracy znów zasiadłeś za komputerem i ostro pracując znalazłeś temat który tkwi tam już od dawna....
Niestety Twoja wypowiedź ograniczyła się celowo tylko do dwóch zdań.....
Wobec tego przytoczę inny fragment, który mnie bardziej poruszył a który Ty chyba nawet nie doczytałeś.
Po kolei:
Cytuj
Formalnie pan st.bryg. Rafał Dobrowolski został odwołany w gabinecie Komendanta Głównego PSP z rygorem natychmiastowym, prawdopodobnie ze względu na ważny interes społeczny lub w celu zabezpieczeniu majątku narodowego przed znacznymi stratami. Co prawda nie wiadomo o co w tym chodziło, bo nikt nie umiał wytłumaczyć Komendantowi SAP Kraków, czy jest bandytą czy złodziejem.
Pytanie czy w taki sam sposób odwołani byli ci których wymieniłeś ??
Jeśli już Komendanta A.Ł. podwieszasz pod ZZ to albo cię źle poinformowano albo już nie miałeś argumentów i sobie wymyśliłeś..... ale mniejsza o to.... na własne potrzeby mozna nawet z Lenina zrobić chrześcijanina....
Znacznie bardziej zaniepokoił  mnie inny fragment:
Cytuj
Być może chodziło o to, że st.bryg. Rafał Dobrowolski pierwszy zastosował obowiązujące prawo przy rekrutacji i podawał listę osób zgłaszających się do szkoły, listę osób przystępujących do egzaminów i ich wyniki oraz listę osób przyjętych wraz z uzyskanymi wynikami. Po prostu koniec z kombinacjami.
A może chodziło o to, że kontrola Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wykryła fakt przyjmowania do szkoły w latach wcześniejszych osób, które nie przystąpiły w ogóle do egzaminu, a się dostały.
Mam pytanie w takim razie czy takim osobom nie nalezy odebrac stopnia ??
Przecież jak ktoś przyniósł fałszywe świadectwo ukończenia szkoły średniej i zostało to później wykryte to tracił (w najlepszym wypadku ) stopień i zostawał degradowany....
Może warto byłoby poznać te osoby bo przecież w większości pracują jeszcze i może nareszcie dowiedzielibyśmy się "who is who" w naszej służbie....
No chyba, ze nie wiedziały że muszą zdawać egzamin jak inni i nie świadomie zostali przyjęci.....
Ale ten temat chyba nie jest dla Ciebie wygodny skoro tak mocno ograniczyłeś się w swojej wypowiedzi kolego tak mocno "inwigilowany"......
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 09:00:43 wysłana przez Geddeon »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:41:38 »
DLACZEGO SKASOWANO WYPOWIEDZ GENERALA GROSSETA CHYBA DALEJ TEN W CIEMNYCH OKULARACH PSEUDO OFICER r.o MA CENZURE WIEM ZE MOJ POST TEZ WYTNIECIE BURAKI!!!!
Nie zauważyłeś nawet że został przeniesiony do innego (właściwego dla wypowiedzi) tematu ?? I kto tu jest burak ??
I znów panie Ćwikłowy .. przepraszam panie Rafaello pokazałeś jaki jesteś elokwentny i jaką piękną i rzeczową wypowiedzią nas uraczyłeś.... i o pseudo oficerach i o cenzurze... proszę, proszę...
Boże jak Ty przeszedłeś badania psychiatryczne.... wstyd Panie rafaello ...
Tylko nie pisz że jesteś oficerem.... to byłby cios dla tego korpusu.

PS. Dla mnie po tej twojej wypowiedzi jest pewne: Jesteś pusty jak bęben maszyny losującej przed zwolnieniem blokady.....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 22:51:07 wysłana przez Geddeon »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:52:16 »
DLACZEGO SKASOWANO WYPOWIEDZ GENERALA GROSSETA CHYBA DALEJ TEN W CIEMNYCH OKULARACH PSEUDO OFICER r.o MA CENZURE WIEM ZE MOJ POST TEZ WYTNIECIE BURAKI!!!!

posty zostały przeniesione do odpowiedniego działu
"Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10539.msg106066/topicseen.html#msg106066

na forum panuje wszechmocna cenzura ;) (chociaż może to i lepiej).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 23:07:41 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:07:27 »
Bardzo proszę moderatorów (cenzorów,pastewnych) o nie kasowanie posta kolegi @rafaello.
Warto żeby wszyscy widzieli po co się niektórzy zarejestrowali na forum i jakie mają jedyne intencje i jak wiele wnoszą do dyskusji....

do @rafaello :
jeśli mój poprzedni post Cię  uraził to jest mi bardzo przykro ale staram Ci się dorównać w formie wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 23:09:34 wysłana przez Geddeon »

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2008, 15:45:30 »
No i zadziałał wezwany przez forumowiczów Wielki Brat i wyciął ze stron SK NSZZ Solidarność komentarz przewodniczącego w sprawie klasy z jaką dokonano zmian komendantów wojewódzkich. Wielki Brat ma długie ręce - sięgnął nawet do stron związkowych... i przecenzurował je. I nawet śladu po tym komentzrzu nie ma w archiwum. Nie wiem, czy kolega pzewodniczący zdaje sobie z tej cenzury sprawę - warto aby sprawdził kto mu wsiadł na serwer i skasował częś zawartości. Przecież to jest cyberatak na niezależność związkową, sprawa warta zgłoszenia do organów ścigania. A przy okazji warto serwer "S" uszczelnć i jakoś lepiej zabezpieczyć.

Szczątki tego komentarza można znaleźć w cytatach przytaczanych przez  Geddeona i zdali.


Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2008, 09:39:46 »
Panikujesz Kolego blacha - przed chwilą sprawdzałem - komentarz jest nadal. Prosze zajrzeć na http://www.skpnszz.org/news_archive.php?readmore=242

Gubisz też blacha litery

Pozdrawiam

zoddali

Offline nowyaspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2008, 06:50:10 »
Przewodniczący KSP NSZZ Solidarność jest rzeczywiście dobrze poinformowany. Ale czy wie, w jaki sposób odbyło się pożegnanie komendanta SA PSP w Krakowie? Rozmawiałem z moimi młodymi na szkole i opowiadali, że na przekazanie obowiązków przyjechał zastępca KG PSP, był nowy komendant SA, a komendant R. Dobrowolski podobno nie wyszedł z biura na aulę. Zrobili spęd całej szkoły w galówkach, kadra nawet z urlopów przyszła, a starego komendanta nie było. I wycieczkę po szkole z nowym komendantem odbyli tylko zastępcy. Wszyscy byli podobno bardzo zdegustowani.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Komentarz z 15.07.2008 r. Przewodniczącego Roberta O.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 23:07:30 »
Przewodniczący KSP NSZZ Solidarność jest rzeczywiście dobrze poinformowany. Ale czy wie, w jaki sposób odbyło się pożegnanie komendanta SA PSP w Krakowie? Rozmawiałem z moimi młodymi na szkole i opowiadali, że na przekazanie obowiązków przyjechał zastępca KG PSP, był nowy komendant SA, a komendant R. Dobrowolski podobno nie wyszedł z biura na aulę. Zrobili spęd całej szkoły w galówkach, kadra nawet z urlopów przyszła, a starego komendanta nie było. I wycieczkę po szkole z nowym komendantem odbyli tylko zastępcy. Wszyscy byli podobno bardzo zdegustowani.

Zapewniam Cię, że o sposobie odbywania się "zmian wart" na wysokich stanowiskach ZZ w tym, a może przede wszystkim Przewodniczący związków wiedzą. Wiesz nie w tym problem czy wiedział czy nie. Po nicku wnioskuję, że nie dawno podjąłeś się "walki z ognistą bestią" w szeregach PSP.
Kłopot ostatnich lat naszej formacji to to, że ta przywołana przeze mnie bestia to nie zawsze ogień, ta bestia wyłazi z człowieka niespełnionego i nikt nie wie dlaczego tworzą się grupki ba całe armie ludzi aby jedni dokopali drugim a ja się pytam gdzie w tym Ku..... jest idea pożarnictwa strażaka, który jeszcze kilka lat tremu szanował kumpla ze zmiany, dziś powoli ten kumpel jest tylko kumplem do czasu do którego nie stanie na drodze. Jak stanie no cóż trzeba usunąć. 

...nie sądziłem, że będę cytował żyjących ale gdy mają rację cóż R.Osmycki na stronie www ZZ Solidarność napisał:
"Kto w takim wypadku ma być autorytetem dla nowych roczników szkolnych - opluty Komendant Szkoły czy milczący Komendant Główny PSP?"

Czym skorupka za młodu nasiąknie... widząc i uczestnicząc w takich zdarzeniach oraz widząc rozgrywki IV ligii o stołki kim może zostać w dalszym życiu młody strażak??.