Autor Wątek: I znowu owady  (Przeczytany 6339 razy)

MichuSAA

  • Gość
I znowu owady
« dnia: Sierpień 14, 2008, 19:28:00 »
Witam.
 Czy w te lato też macie tak dużo wyjazdów do os, szerszeni itd?
Nie wiem czy to przez tą zime która może była za łagodna i nie wymroziła wszystkich i teraz tyle tego paskudztwa jest;) Też zauważyliście, że z roku na rok jest tego więcej?? Niekiedy są dni, że wyjeżdżamy po 4-5 razy dziennie ciągle do os. Swoją drogą jaki środek uważacie za najlepszy do ich zwalczania?? My stosujemy jakiś nawóz który się miesza z wodą (nazwy nie znam, lecz mogę sie dowiedzieć jak by co). Koszt buteleczki pół litrowej 40zł. A na bardzo mało to starcza. Działa po jakimś czasie, a kiedyś był do kupienia dobry środek który dosłownie w locie zabijał osy. Lecz go wycofali z hurtowni.

POZDRAWIAM

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:02:27 »
domestos (ale jakaś holenderska podróba) wlany do spryskiwacza do mycia okien.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:16:48 »
Skorzystaj z wyszukiwarki.
Jak masz tak doradzać nowym użytkownikom, to szybko się zniechęcą do naszego forum.
Kolega sie pyta jaki środek stosujemy u siebie, to trzeba mu odpowiedzieć.
Wiadomo, że podobne tematy były poruszane na tym forum, a wyszukiwarka pokaże wiele wyników po wpisaniu "środek na osy i szerszenie", ale na pewno nie chodziło o to piszącemu wcześniejszy post.
U nas najczęściej stosuje się łatwo dostępny i nie drogi środek czarny "Raid", który można zakupić w każdym markecie.

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:47:41 »
a ja polecam  produkt firmy Bros
http://www.bros.pl/?s=products&lang=1&brand=1&t=7

co prawda wystarczy kilka "przyciśnięć" a środek szybko się kończy lecz efekty są bardzo pozytywne i widoczne od razu

Cena to około 10 zł za 300ml środek

MichuSAA

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:07:02 »
Grzela dzięki za słowa poparcia:) Użytkowniku Porta wiem, że jest wyszukiwarka, ale ogólnie chciałem poruszyć temat os w tym sezonie, nie tylko środku jaki się stosuje. Dziękuje za polecone produkty.

kapselek2

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:12:03 »
No niestety, zimy kiepskie, to owady nie pogineły... Pełno much, os i szerszeni... Do mojego domu, ostatnio szerszeń wpadł, ale go jakoś zabiłem kapciem...

Generalnie nie jestem w OSP bo jeszcze mi brakuje 2-latek do 18 lat, ale wiem, że w tym OSP gdzie się chce wybrać, używają takiego środka... Ponądź bardzo dobry :)

BROS koncentrat na osy i szerszenie
http://www.bros.pl/products/35.jpg

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2008, 23:03:35 »
Witam!
Osobiście - wszystkim b.polecam :
http://www.e-hortico.pl/go/_info/?id=1021&sess_id=5408a2f5a66dac7d129cf33bafef1ac9
Wielokrotnie sprawdzony i bardzo dobry środek...  Na opakowaniu nie pisze:  <Tylko dla strażaków:wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2008, 07:16:12 »
Też mamy dużo wyjazdów do szerszeni i os. Często używamy środka Decis ale jest skuteczny przy niższych temperaturach i trzeba namieszać o wiele silniejszy niż w instrukcji. Próbowaliśmy też spraje Raid i Bros - obydwa są świetne ale szybko się kończą. Nie próbowaliśmy dwóch pozostałych środków, trzeba to nadrobić bo szukamy czegoś lepszego niż Decis a tańszego niż małe spraje. Ostanie 4 dni mamy spokój - może najgorsze za nami.

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2008, 12:26:40 »
Witam:) a Koledzy nie wiecie ze najlepszym srodkiem na wykurzenie Os lub szerszeni jest..... tak Gaśnica śniegowa.jak sie spryska owady -70 to sami wiecie :wacko: wiem ze tego nikt nie uzywa bo kto by tracił tyle gaśnic na to,i pozniej przeglądy,nabicie, ale Gaśnica śniegowa to najlepszy srodek  na to:) :wacko: jak chcecie to sami spróbujcie. Pozdrawiam

MichuSAA

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2008, 12:35:18 »
Witam:) a Koledzy nie wiecie ze najlepszym srodkiem na wykurzenie Os lub szerszeni jest..... tak Gaśnica śniegowa.jak sie spryska owady -70 to sami wiecie :wacko: wiem ze tego nikt nie uzywa bo kto by tracił tyle gaśnic na to,i pozniej przeglądy,nabicie, ale Gaśnica śniegowa to najlepszy srodek  na to:) :wacko: jak chcecie to sami spróbujcie. Pozdrawiam


Dokładnie jest tak jak mówisz. Masz racje. Wprawdzie niekiedy są przypadki, że trzeba użyć gaśnicy. Chociaż się jeszcze z tym nie spotkałem, ale koledzy ze straży tak:)

Miłego dnia!

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2008, 00:13:46 »
Witam kolegów my osobiście używamy preparatu BROS http://www.bros.pl/products/35.jpg ale tylko jako dodatkowy środek ponieważ jako pierwszy rzut idzie Rajd zakupiony przez zgłaszającego. Ta metoda sprawdza się w 100% :rolleyes: przynajmniej tak nam się wydaje...

Teraz mam pytanie z innej beczki a mianowicie spotkałem się z przypadkiem gdy szerszenie zagnieździły się w podbitce dachowej no wiadomo żeby dojść do gniazda jest konieczna rozbiórka deski z podbitki... wyjaśniając sytuację właścicielowi że musimy wykonać ww rozbiórkę deski i może ulec zniszczeniu przytakuje i wydaje pozwolenie ale tylko słowne... po wykonanej pracy czyli po usunięciu gniazda wyraża w pewnym stopniu niezadowolenie iż zdjęliśmy tą deskę ponieważ teraz ma kłopot jak to z powrotem przybije nie posiada tak wysokiej drabiny itp. @Koledzy mam do was prośbę czy ktoś z was posiada gotowy wzór zgody na rozbiórkę jakieś części elewacji na którym właściciel podpisywał by się własnoręcznie by uniknąć w przyszłości nie potrzebnych niesnasek i problemów nie tylko w naszym przypadku ale pewnie kolegą z innych jednostek takie pisemko również by ułatwiło pracę.
Pozdrawiam i liczę na pomoc

kapselek2

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2008, 01:34:49 »
Myślę, że można chyba normalnie napisać... Zwykła kartka i dyktować mu...
"Oświadczam, że wyrażam zgodę na rozbiórkę dachówki w celu usunięcia gniazda szerszeni." Można coś dodać lub usunąć, i oczywiście JEGO PODPIS :)

Offline malybartus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2008, 10:05:55 »
średnio dwa wyjazdy na dzien. Szczeze to juz nikomu sie nie chce jezdzic. W tym roku naprawde duzo teg jest.
Wyruszyć w podróż, prosta rzecz
Gorzej dojechać do celu.
Zdejmij nogę z gazu......
Oszczędź życie swoje i innych

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:21:36 »
Moim zdaniem wystarczy napisac ze wyrażam zgode na to i to a ta osoba która zgłaszała niech podpisze to i bedzie z głowy,nie bedzie nikt miał wtedy nic do gadania,podpis jest,,jest wiec  nie ma o czym mówic :wacko: Pozdrawiam

MichuSAA

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2008, 15:40:21 »
Też tak myśle. Poki co ostatnio nie spotkałem się z przypadkiem żeby ktoś narzekał na rozbiórke sufitu itp.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2008, 16:01:42 »
po wykonanej pracy czyli po usunięciu gniazda wyraża w pewnym stopniu niezadowolenie iż zdjęliśmy tą deskę ponieważ teraz ma kłopot jak to z powrotem przybije nie posiada tak wysokiej drabiny
tia, gdyby jakaś firma mu to robiła - ani słowa by nie powiedział...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 21, 2008, 18:35:19 »
odbieram zgłoszenie szerszenie w drzewie. pytam:
-gdzie to drzewo ?
-no na polu,
-a blisko do domów?
-nie, daleko
Pozostawiam bez komentarza. jeszcze trochę a leśnicy będą zgłaszać szerszenie w lesie  :wacko:

MichuSAA

  • Gość
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2008, 18:44:33 »
odbieram zgłoszenie szerszenie w drzewie. pytam:
-gdzie to drzewo ?
-no na polu,
-a blisko do domów?
-nie, daleko
Pozostawiam bez komentarza. jeszcze trochę a leśnicy będą zgłaszać szerszenie w lesie  :wacko:


Dokładnie jak mówisz. My też kiedyś mieliśmy taki przypadek, że wczasowicze przyjechali sobie w pewne miejsce rozłożyć kamping i jakieś 50 metrów od nich były osy w ziemi. No i zgłosili i trzeba było usunąc. A prawde mówiąc aż takiego zagrożenia nie stwarzały.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: I znowu owady
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:05:53 »
witam! U nas już zaliczyliśmy ok 350 wyjazdów do szerszeni(jak do tej pory), całe szczęscie pomagaja nam jednostki OSP. W 80% nie ma wogóle zagrożenia, myśle że jak media będą dalej tak nagłaśniały sprawę to bedziemy tylko usówac gniazda i za chwilę może łapać komary!!!!!!!
Używamy decisa w dużych stężeniach i brosa! Ciekawe jak  to sie odbije na naszym zdrowiu!