Autor Wątek: Złamany Palec w OSP  (Przeczytany 5009 razy)

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Złamany Palec w OSP
« dnia: Sierpień 05, 2008, 16:50:51 »
Witam. Niestety ale wczoraj złamałem sobie palca i pozbyłem sie paznokcia podczas otwierania drzwi do wyjazdu alarmowego.
Moje pytanie jest takie, czy moge starac sie o odszkodowanie od firmy która nas ubezpiecza w gminie, czy jednak nie?
Pozdrawiam

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2008, 17:08:40 »
A mogłeś wyjechać do tego wyjazdu (badania, szkolenia itp)???

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2008, 18:58:51 »
Przemo571 dobre pytanie zadał bo jak tego nie miałeś to nie masz co się starac bo i tak nic nie dostaniesz. Ja dodam jeszcze jedno, czy został złożony w meldunku ten fakt że złamałeś ten palec bo na to musi być dowód czyli czarno na białym że taki fakt zaistniał, bo nikt na gębe nie da odszkodowania

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2008, 19:37:26 »
Witam.
Posiadam szkolenie BHP zrobione przez jakiegos kapitana z PSP,   który posiada uprawnienia do wystawiania zaswiadczenie o ukonczeniu kursy, (Kurs szeregowców jest u nas juz prowadzony 3 miesiac i nie może sie zaczać tak jak powinien) wyjazd był o godzine 10.30, a przeswietlenie stopy było o 10.50... mam 7 swiadków którzy widzieli wszytko od poczatku aż do momentu jak brat zabierał mnie spod remizy, ale nie zgłosil tego na PSK...  w gminie zostało już zgłoszone, że strażak ucierpiał podczas alarmowego wyjazdu do zdarzenia-ja tego nie zgłaszałem tylko prezes, wiec nie wiem jak była odp.. musze poczekać do jutra i sam sie dowiedziec...
Pozdro

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2008, 22:34:22 »
witam. 266 jezeli masz ubezpieczenie NW i masz ukonczony kurs szeregowcow , aktualne badania okresowe to mozesz sie starac o odszkodowanie gdzie was ubezpiecza urzad gminy.Urzad gminy powinien powołac komisje powypadkowa.Szkoda ze nie zostalo to zgłoszone na KP PSP i nie zostala zrobiona notatka służbowa o wypadku, jak bys jeszcze potrzebował informacji to zadawaj pytania

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2008, 22:54:46 »
Tylko czy kurs musiał być? Tu bym się zastanawiał, bo 266 tylko otwierał bramę garażową, a nie brał udziału w działaniach. Nigdzie nie pisze, że nie mając kursu nie może odebrać zgłoszenia i drzwi otworzyć. Powiem inaczej jest to trochę śliska sprawa. O odszkodowanie starać się zawsze możesz, ale czy je dostaniesz to już jest inna bajka.

Offline poopek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2008, 22:56:45 »
jak nie miałeś kursu szeregowców - a z tego co piszesz wynika że nie miałeś- to nawet sie nie przyznawaj że jechałeś na akcję...
u nas jak sobie prezes wybił palec na akcji w podobnej sytuacji, nie zgłosił wypadku nikomu poza gminą miał później delikatnie mówiąc rozmowę upominającą z człowiekiem z PSP z epitetami że tak nie wolno, że to jest zatajanie wypadku przy pracy, że za to można sie spotkać z prokuratorem itepe...

także siedź cicho bez szkolenia

a jak otwierałeś (tylko) drzwi do remizy to nie powinieneś mieć problemów z odszkodowaniem. i wypadku zgłaszać nie musiałeś nikomu poza gminą...
i z odszkodowaniem nie powinno być problemu...
"...rycerze Floriana to MY!!!"

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2008, 09:29:07 »
Jeśli jesteś nadal w liceum itp. - staraj się o "szkolne" ubezpieczenie, przez wakacje też obowiązuje.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2008, 09:49:36 »
Witam.
tak posiadam ubezpieczenie tzn szkolne i z tym nie bede miał problemów...
co do ubezpieczenia w gminie napewno pójde i powiem ze zaistaniała tak i tak sprawa, i że sa świadkowie na to... u nas w OSP nawet MDP jest ubezpieczone 14 młodych ludzi, wiec jak im by sie cos stało np w remizie podczas cwiczeń do zawodów to pewnie tez moga starac sie o odszkodwanie... nie znam regulaminu tego ubezpieczenia, ale gminie napewno jest i zapoznam sie z nim dzisaj.
Pozdro

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Złamany Palec w OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2008, 10:13:14 »
jak nie miałeś kursu szeregowców - a z tego co piszesz wynika że nie miałeś- to nawet sie nie przyznawaj że jechałeś na akcję...
u nas jak sobie prezes wybił palec na akcji w podobnej sytuacji, nie zgłosił wypadku nikomu poza gminą miał później delikatnie mówiąc rozmowę upominającą z człowiekiem z PSP z epitetami że tak nie wolno, że to jest zatajanie wypadku przy pracy, że za to można sie spotkać z prokuratorem itepe...

także siedź cicho bez szkolenia
Nie strasz kolegę, bo znam sytuację, że sąd nakazał gminie wypłatę odszkodowania rodzinie strażaka, który nie miał szkolenia ani badań. Wcześniej nie chciała tego zrobić, zgodnie z umowa podpisaną z gminą, firma ubezpieczeniowa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, 22:27:56 wysłana przez Fredek »