Autor Wątek: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"  (Przeczytany 32655 razy)

Offline observator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:10:12 »
Szanowny Ignacy b.
Nabrygadier Grosset R - był ówcześnie z-ca K-ta Głównego PSP - i w cytowanym programie - bardziej kreował swój image niż bronił racji swoich podwładnych przed napaściami redaktora i koordynatora medycznego. Przypominam sobie równiez pisma z KG - podpisywane przez w/w z-cę które w sposób jednoznaczny traktujace nas - ludzi na podziale jak niedouczanych matołów i potencjalnych przestępców. To arogancja. Indolencja jest wtedy gdy przełożony mniej umie od podwładnych - to też wyszło w programie. Jeśli chodzi o karanie - to takie odczucie w tamtej chwili było dość powszechne - może faktycznie zasugerowałem się ogólnym szumem tej sprawy. Ale przypomnienie tamtych wydarzeń nie było przypadkowe  - własnie w odniesieniu do komentarza R.O - który to komentarz wywołał reakcje Pana nadbrygadiera. Nie chodzi w nim o nawoływanie do odejścia od zasad ślubowania, czy też o nie udzielanie pomocy komukolwiek. Pomijając  patetyczno - patriotyczny  wydźwięk komentarza Pana nadbrygadiera - należy powiedzieć  że niedopuszczalne jest aby w imię przypochlebiania sie władzy ministerialnej przez obecnego KG PSP - zastepować ratowników PRM , czy też innych wyspecjalizowanych służb ratowniczych , grzbietami ratowników PSP - narażając ich przy okazji na podobne nieprzyjemności - jak w cytowanej sprawie "warszawskiej". I nie ma to nic wspólnego z naruszeniem ślubowania. Przy całym szacunku dla naszego wyszkolenia medycznego - daleko nam do wyspecjalizowanych ratowników medycznych - o lekarzach nie wspominając. Dlatego też mam prawo żadać aby twórcy takich pomysłów - najpierw sami obsadzili jedna karetkę - i nam malutkim strażakom "z dołu" jak często mówi sie w KG pokazali jak to zrobić. Problem tylko w tym że wtedy okażę sie że nic nie potrafią - oprócz wydawania bezsensowanych decyzji. To jest grupa która dowodzi krzycząc "naprzód" a nie za mną. Skoro Pan nabrygadier Grosset stanoł w obronie tej grupy i wydawanych przez nią decyzji - to znaczy że nie tylko takie działania popiera - ale też się z nimi utożsamia. Wiec pytam go skromnie - czy chociaż jednej osobie udzielalił kiedykolwiek pomocy medycznej osobiście?. Nie sądze -
Cytuj
Prowadziłem jeszcze w SGSP pracę magisterską, w której dokonano analizy tzw. umieralności okołowypadkowej"
,
Cytuj
Za "moich czasów" enumeratywnie określiliśmy zarówno przypadki , w których straż prowadzi działania medyczne jak i zakres tych działań
To cytaty z wypowiedzi Pana Komendanta - nie dowodzą raczej posiadania umiejetności praktycznych z ratownictwa medycznego. "Więc nie rób drugiemu - co tobie niemiłe" i "Nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz". W PSP roi sie od teoretyków, analizatorów, koncepcjonistów, dyspursantów, ideologów itp. Najmniej niestety jest strażaków. Prawdziwych !.
Pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:19:54 »
Cytuj
Przepraszam wszystkich obecnych na forum  ale .... pewien już przeze mnie zlokalizowany młody emeryt, który PIS-uje dalej nie tylko na forum zmusił mnie do drobnej polemiki.
Panie Generale. Dotychczas forum zapewniało (co prawda iluzoryczną) anonimowość - choć część forumowiczów wyraźnie nadużywa tego "dobrodziejstwa". Wszelkie namierzania nie miały miejsca i niech tak pozostanie. To tak poza tematem.

Miło, że osobiście podjął Pan dyskusję w nie ma co ukrywać bulwersującym część strażaków temacie.
Dyskusja zeszła na ślepy tor - "kto PISuje", a kto jest pod wpływem LSD(kolejność literek dowolna).
Mnie osobiście interesowałoby bardziej Pańskie zdanie na temat pisma, którego komentarz popełnił
był Przewodniczący. Jeśli nie miał Pan możliwości zapoznania się z pismem KG służę linkiem:

http://www.skpnszz.org/downloads/2008r/sierpien%202008/CPR%20PRM2.pdf

Jeśli można prosiłbym o odniesienie się do punktów 4 i 5 ww. pisma. Pozostałe punkty zasadniczo nie powinne być żadną eureką, ba nawet dziwne, że do tej pory nie funkcjonują w PSP (choćby kontakt z lekarzem koordynatorem). Prosiłbym tylko o nie uogólnianie tematu służby strażaków w zespołach PR do roty ślubowania. Bardziej interesują mnie aspekty prawne takiej roszady.
Z góry dziękuję za podjęcie tematu. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 22:22:09 wysłana przez sam_go »

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:18:21 »
Sz.P. Observator : nie wiem ,czy mówimy o tym samym programie - że redaktor napadał - to zgoda, ale koordynator medyczny - na kogo? na strażaków, którzy ratowali poszkodowanego? to na PSP napadali politycy żądając natychmiastowych konsekwencji - i akurat tutaj komendanci wykazali siłę charakteru - nie dali strażaków na pastwę tłuszczy i mediów - a nie było łatwo - głowę uderzającą o beton pokazano kilkadziesiąt razy.... Może lepiej obejrzeć tę kasetę jeszcze raz - jest tam dużo znaczących szczegółów, a ratownictwo medyczne wymaga profesjonalizmu - zbyt dużo ważnych rzeczy dzieje się w krótkim czasie.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:44:02 »
dla zainteresowanych udostepnie jak to zly koordynator napadal na jeszcze gorszego komendanta ( ironia).

I jeszcze co do politycznego moderowania.
Raptem 50 % modow to zawodowi strażacy, forum zawodowców moderowane jest również przez niestrażaka.
Jakiekolwiek zarzuty o polityczne moderowanie są bezzasadne- nawet prywatne opinie modów są oddzielane od ich regulaminowych zadań, chocby kolorem.

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline observator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 21, 2008, 02:20:08 »
Cytuj
pewien już przeze mnie zlokalizowany młody emeryt, który PIS-uje dalej nie tylko na forum zmusił mnie do drobnej polemiki.
Niestety nie jestem tym kogo Pan nadbrygadier ma na myśli. A konotacje polityczne - które Pan sugeruje - są nie na miejscu i nie przystają do poziomu jaki stara sie Pan prezentować. Owszem obecnie w modzie jest poujadać na PIS - ale czy człowiek Takiego formatu jak Pan potrzebuje taniego poklasku gawiedzi ?
Cytuj
1. Wierz mi lub nie ale uczestniczyłem (i to nie w białej koszuli) w conajmniej stu kilkudziesiąciu (wiem że to nie za dużo ) akcjach ratowniczych, w wielu przypadkach osobiście nadstawiając karku w sposób na jaki dziś już pewnie bym się nie zdecydował (odwaga tak, brawura nie). W razie czego służę (przynajmniej w niektórych przypadkach konkretnymi namiarami na akcje ratownicze - zaczynałem od grzebania w ruinach i wydobywania zwłok w rotundzie),
Niech Pan mi wierzy Panie nadbrygadierze - urzekła mnie Pańska historia !.
Cytuj
3. Daleki jestem od "wycieczek osobistych" ale chyba z lekka przesadzasz i sam się prosisz o ripostę. Może pogadasz na mój temam z PB SGSP
Niestety nie pogadam z przyczyn podanych powyżej. A przywołana w cytacie jednostka - to nie jest chyba wzorzec  spod Serve. A pisząc o SGSP miałem na myśli zupełnie inne Pańskie dokonania.
Cytuj
życzę wszystkim związkowcom i całej PSP oprzytomnienia i popatrzenia na sprawę ratownictwa medycznego na spokojnie i bez emocji.
tutaj sie z Panem nadbrygadierem zgadzam - również życzę całej PSP oprzytomnienia - dopóki nie jest dla niej za późno - a Panu Komendantowi popatrzenia na sprawę na spokojnie i bez emocji. "Był las nie było nas, bedzie las nie będzie nas". Ponieważ to Pańska wypowiedź wywołała tę polemikę - ja pozwolę ją sobie zakończyć tym postem. Pozdrawiam


P.S. Do Moderatora Bulon-a .
Nie zarzucałem politycznego moderowania - tylko pisałem o tendencjach panujących na forum - nie twierdze że wszyscy na forum muszą być strażakami - ażeby móc wypowiadać sie w tematach strażackich. Nie wymaga się od krytyka muzycznego - żeby sam pięknie umiał grać. Natomiast jeśli jeden muzyk mówi źle o drugim - to powinien wykazać swa wyższość poprzez własną grę - a nie tylko krytykę gry przeciwnika. 


Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 21, 2008, 09:21:17 »
Cytuj
Jeśli można prosiłbym o odniesienie się do punktów 4 i 5 ww. pisma. Pozostałe punkty zasadniczo nie powinne być żadną eureką, ba nawet dziwne, że do tej pory nie funkcjonują w PSP (choćby kontakt z lekarzem koordynatorem). Prosiłbym tylko o nie uogólnianie tematu służby strażaków w zespołach PR do roty ślubowania. Bardziej interesują mnie aspekty prawne takiej roszady.
Z góry dziękuję za podjęcie tematu. Pozdrawiam
No cóż - treść tego pisma rzeczywiście zaskakuje i o ile byłaby jak najbardziej na miejscu gdybyśmy szykowali się do wojny ,to w czasie pokoju jest z kilku względów niewykonalna.
1. Aby to przeprowadzić potrzebna by była zmiana zapisów ustawy o ratownictwie medycznym i ustawy o PSP,
2. Ustawa o PSP i pochodne rozporządzenia określają dokładnie i bez marginesu na interpretacje przypadki, w których strażak uprawniony jest do udzielenia pomocy medycznej oraz zakres czynności jakie może wykonać,
3. Ideą wprowadzenia ratownictwa medycznego w PSP było zapewnienie poszkodowanym możliwości przeżycia do czasu przybycia kwalifikowanej pomocy medycznej a nie prowadzenie operacji na otwartym sercu.
4. Myślę, że u podstaw tego pisma leży "lekka" nadinterpretacja pojęcia "ratownik medyczny PSP". To jest tak jak z pojęciem pilot (od pilota szybowca do pilota Jumbo Jeta), czy sternik (od żaglówki do transatlantyka).
Reasumując .... może warto "wrócić do korzeni" i popatrzeć po co i na jakie przypadki to ratownictwo powoływaliśmy.
Pozdrawiam
Ryszard
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 11:04:00 wysłana przez Ryszard Grosset »
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 21, 2008, 12:36:19 »
... Autora komentarza też zapewne znasz osobiście - działaliście razem prze 8 lat - ale jakoś nigdy nie zauważyłem byś stawał w jego czy też innych związkowców obronie . Widocznie bliższa koszula ciału. ...
... Po pierwsze - to nie jest forum prywatne - więc każdy może się zalogować i korzystać z możliwości swobodnej wypowiedzi ... Nie Piotrze998 - to nie ja zawłaszczam - to wy się uwałaszczyliście - i przestaliście być wiarygodni. ...
Jeżeli jako "autora komentarza" określasz Roberta O. to rzeczywiście działaliśmy razem i to dłużej niż 8 lat. Co do twoich spostrzeżeń, to są one jakie są > gdybyś się jednak zapytał Roberta i poczytał moje wypowiedzi m.in. na tym forum, to nie twierdziłbyś że nie stawałem w jego czy też innych związkowców obronie - wręcz przeciwnie.  -_-
Jak sam zauważyłeś każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi, nie tylko ty. Nigdy nie występowałem w liczbie mnogiej, stąd też nie bardzo rozumiem stwierdzenie "wy się" - jeżeli już to "ty się" choć i to jest niezgodne z prawdą.
A z tą wiarygodnością to różnie bywa > kto i dla kogo jest wiarygodny i czyich interesów broni - odczucie jak najbardziej subiektywne.  :wub:
... W PSP roi sie od teoretyków, analizatorów, koncepcjonistów, dyspursantów, ideologów itp. Najmniej niestety jest strażaków. Prawdziwych !.
Czyli na ok. 30 tysięcy strażaków PSP ilu ich jest tych, według ciebie prawdziwych: dziesięć tysięcy, tysiąc, stu, czy może jeden - właśnie ty.  ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 17:41:30 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 21, 2008, 16:30:21 »
Cytuj
Jeśli można prosiłbym o odniesienie się do punktów 4 i 5 ww. pisma. Pozostałe punkty zasadniczo nie powinne być żadną eureką, ba nawet dziwne, że do tej pory nie funkcjonują w PSP (choćby kontakt z lekarzem koordynatorem). Prosiłbym tylko o nie uogólnianie tematu służby strażaków w zespołach PR do roty ślubowania. Bardziej interesują mnie aspekty prawne takiej roszady.
Z góry dziękuję za podjęcie tematu. Pozdrawiam
No cóż - treść tego pisma rzeczywiście zaskakuje i o ile byłaby jak najbardziej na miejscu gdybyśmy szykowali się do wojny ,to w czasie pokoju jest z kilku względów niewykonalna.
1. Aby to przeprowadzić potrzebna by była zmiana zapisów ustawy o ratownictwie medycznym i ustawy o PSP,
2. Ustawa o PSP i pochodne rozporządzenia określają dokładnie i bez marginesu na interpretacje przypadki, w których strażak uprawniony jest do udzielenia pomocy medycznej oraz zakres czynności jakie może wykonać,
3. Ideą wprowadzenia ratownictwa medycznego w PSP było zapewnienie poszkodowanym możliwości przeżycia do czasu przybycia kwalifikowanej pomocy medycznej a nie prowadzenie operacji na otwartym sercu.
4. Myślę, że u podstaw tego pisma leży "lekka" nadinterpretacja pojęcia "ratownik medyczny PSP". To jest tak jak z pojęciem pilot (od pilota szybowca do pilota Jumbo Jeta), czy sternik (od żaglówki do transatlantyka).
Reasumując .... może warto "wrócić do korzeni" i popatrzeć po co i na jakie przypadki to ratownictwo powoływaliśmy.
Pozdrawiam
Ryszard

Witajcie!
Przeczytałem komentarz kol. Osmyckiego i mówiąc szczerze zatkało mnie. Pomijam obrasźliwe dla kilku KG i ich zastępców określenia, bo wychodzxę z założenia ,że Robert O nie jest człowiekiem który mógłby nas obrazić, a poza tym jak mawiał jeden z byłych (na szczęście) premierów "nie należy się spierać z ludźmi o marnej reputacji", a Robert do takich bez wątpienia należy....
Zatkało mnie z innego powodu. Prowadziłem jeszcze w SGSP pracę magisterską, w której dokonano analizy tzw. umieralności okołowypadkowej" (czyli mówiąc po ludzku zejść na miejscu wypadku) przed i po wprowadzeniu ratownictwa medycznego w PSP. Cóż się okazało ? Wskaźniki ilości ofiar śmiertelnych spadły w granicach 7 -21%. Jeśli przeliczymy to na ludzkie istnienia.....
Oczywiście strażak nigdy nie zastąpi lekarza, ratownika medycznego czy pielęgniarza pogotowia, ale przecież nie taka jest jego rola. Za "moich czasów" enumeratywnie określiliśmy zarówno przypadki , w których straż prowadzi działania medyczne jak i zakres tych działań. Podważając sens ich prowadzenia zapominamy o przysiędze, którą wszyscy składaliśmy. Proponuję ... przypomnijmy sobie jej słowa ! .. a potem sięgnijmy po ustawę o związkach zawodowych i podejmijmy dyskusję o ZDECYDOWANYM PRZEKRACZANIU KOMPETENCJI PRZEZ NIEKTÓRYCH PRZEWODNICZĄCYCH ! Pozdrawiam wszystkich! Ryszard

Szanowny Panie Komendancie!
Zestawiając powyższe Pańskie odpowiedzi, odnoszę wrażenie, że ponownie Pana zatkało. Wcale się nie nie dziwię;).
Pocieszające jest to, że jako były Komendant Główny i Rektor-Komendant SGSP potrafi pan zauważyć tak znaczące potknięcia swoich następców będące potocznie zwanym wyjściem przed szereg, a w tym przypadku, jeśli nazwać rzecz po imieniu, mamy do czynienia co najmniej z próbą przekroczenia uprawnień przez organ administracji publicznej lub też w najlepszym wypadku działania KG w tym zakresie można uznać za przygotowania do takiej próby.
W całym tym zamieszaniu wokół komentarza kol. Roberta Osmyckiego z dnia 31 lipca br. najbardziej zastanawia mnie geneza podjęcia działań, które wywołały taką reakcję oraz zaowocowały wnioskami i propozycjami Komendanta Głównego. Pominę w tym poście okoliczność, że większość z dwunastu punktów tego pisma ma charakter "wypełniaczy pustych treści", niektóre z propozycji można porównac do pomysłu leczenia syfilisu pudrem, a inne są niezgodne z panującym porządkiem prawnym, co również Pan Komendant raczył zauważyć.
Tak się zastanawiam jak do tego doszło, ale zanim sie podzielę swoimi przemyśleniami i przypuszczeniami, to bardzo proszę, jeżeli ktoś wie, o zamieszczenie informacji czy przedmiotowe działania KG PSP były "inicjatywą własną", czy też zostały zainicjowane jakimś pismem oficjalnym z MSWiA?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 21, 2008, 16:37:14 »
Cytuj
No cóż - treść tego pisma rzeczywiście zaskakuje i o ile byłaby jak najbardziej na miejscu gdybyśmy szykowali się do wojny ,to w czasie pokoju jest z kilku względów niewykonalna.
1. Aby to przeprowadzić potrzebna by była zmiana zapisów ustawy o ratownictwie medycznym i ustawy o PSP,
2. Ustawa o PSP i pochodne rozporządzenia określają dokładnie i bez marginesu na interpretacje przypadki, w których strażak uprawniony jest do udzielenia pomocy medycznej oraz zakres czynności jakie może wykonać,
3. Ideą wprowadzenia ratownictwa medycznego w PSP było zapewnienie poszkodowanym możliwości przeżycia do czasu przybycia kwalifikowanej pomocy medycznej a nie prowadzenie operacji na otwartym sercu.
4. Myślę, że u podstaw tego pisma leży "lekka" nadinterpretacja pojęcia "ratownik medyczny PSP". To jest tak jak z pojęciem pilot (od pilota szybowca do pilota Jumbo Jeta), czy sternik (od żaglówki do transatlantyka).
Reasumując .... może warto "wrócić do korzeni" i popatrzeć po co i na jakie przypadki to ratownictwo powoływaliśmy.
Pozdrawiam
Ryszard

Dziękuję.
Szczerze powiedziawszy, właśnie takiej odpowiedzi się od Pana spodziewałem. Podobne refleksje ma większość ze strażaków - zarówno pisujących jak i czytających forum Strażak.pl. Są oczywiście wyjątki takie jak kol. Kolumb, ale to jego sprawa.
Niestety machina ruszyła i powstaje pytanie co z tym fantem (poleceniem) zrobić dalej. Niewykonanie polecenia może wiązać się z konsekwencjami służbowymi (jesteśmy formacją mundurową i jest to "oczywista oczywistość"). Wykonanie polecenia niesie za sobą  dodatkowe wydatki finansowe, nie zawsze przewidziane w budżetach komend. W moim odczuciu powoduje również inne konsekwencje, mianowicie pogorszenie i tak już nie najlepszych stosunków z ratownikami medycznymi. Stworzyć też może swoisty precedens zastępowania protestujących grup zawodowych innym.
Czytając Pańską odpowiedź doszukałem się pewnej zbieżności ze wspomnianym w tytule komentarzem RO. To co nazwał Pan delikatnie "nadinterpretacją" zostało nazwane przez Przewodniczącego Osmyckiego o wiele dosadniej (być może niepotrzebnie, być może to kwestia temperamentu).
Pozdrawiam, mając nadzieję, że sprawy wyjaśnią się na tyle, że nie zajdzie potrzeba wprowadzania w życie punktów zawartych w piśmie (myślę o uwarunkowaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych). 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 00:21:02 wysłana przez sam_go »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 21, 2008, 18:25:53 »
więc jest już znana treść tego sławnego pisma. No cóż. parę punktów brzmi ciekawie i  sam chętnie bym widział wprowadzenie ich w życie, ale tylko paru i niestety tylko tych które Lang nazwał wypełniaczami  :angry: . Władze chcą żebyśmy jeździli karetkami? To albo niech włączą pogotowie razem z personelem pod PSP, albo zatrudnią lekarzy, ratowników i wstawia po karetce na jednostkę tylko najpierw unormują to prawem. Jak sie oburzam na to że chcą mi wcisnąć zadania ratownika niech nikt mi nie mówi o ślubowaniu i honorze bo ślubowaniem nie da sie ludzi ratować. mamy swoje procedury medyczne, tyle jesteśmy w stanie zrobić , robimy to i tylko socjopata jest w stanie kazać robić nam coś co przerasta nasze umiejętności. Pamiętam wypadek z czasów gdy ratownictwo medyczne w straży dopiero raczkowało. maluch na drzewie, w środku osoba z urazem kręgosłupa, przyjechaliśmy pierwsi (byłem z moim OSP) i nic, nie mieliśmy ani umiejętności, ani sprzętu i tylko czekaliśmy na pogotowie. Wtedy poznałem co to bezsilność i dlatego wstąpiłem do PSP ,żeby pomagać i żeby umieć nieść fachowo pomoc. Teraz słyszę że mam zastępowa pogotowie... co następne? nauka pałowania na wypadek strajku policji?
a dla Ryszarda Grosseta plus za pojawienie sie na forum z otwartą przyłbicą
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 19:21:58 wysłana przez madmax29 »

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: \\\"Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!\\\"
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:26:10 »
To forum faktycznie schodzi na psy. Kol. Moderatorze zachowujecie sie jak władza radziecka ^_^ Czy jak pisze sie prawde to najlepiuej ją wymazać?

@ CZŁOWIEKU!!!!!
ZACZNIJ MYŚLEĆ!!! Przeczytaj, co nabazgrałeś i spróbuj to zrozumieć!!
Ostrzegam, że wszystkie Twoje posty tego typu będą usuwane bez tłumaczenia!!
Jeśli natomiast dalej nie będziesz reagował na ostrzeżenia moderatorów – Twoje konto zostanie USUNIĘTE!!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 21:01:34 wysłana przez BOTmod »

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 23, 2008, 16:15:16 »
Chłopie czego sie tak rzucasz. kierujesz tym pociagiem to kieruj poprawnie  
I rób co do ciebie nalezy. ^_^

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:29:40 »
Adonis06 - pociągiem się nie kieruje; lecz się go prowadzi.

A jeśli Ci się ten pociąg nie podoba - wystarczy wysiąść i pojechać innym

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:26:15 »
Panowie, dla ostudzenia emocji czas choć na chwilę wrócić do merytorycznej dyskusji.
Kolego Geddeon, składam wyrazy uznania za odwagę, że po kilkunastu dniach pojawił się dostęp do pisma komentowanego przez Pana Przewodniczącego. Myślę jednak, że chyba nie będzie On już teraz zadowolony, bo wszyscy na świecie mogą zobaczyć, że:
Po pierwsze:
1/. "skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
2/. Pismo dotyczy sytuacji kryzysowej - jest ustawa na ten temat ( "zerwanie więzi społecznych" itp....), a PSP jest służbą, która się do takiej sytuacji przygotowuje. Nic to pismo nie zmienia w naszych kompetencjach. Jest wypadek, nie ma karetki, jedziemy i ratujemy jak umiemy zgodnie z wytycznymi rat-med. KSRG i 24 procedurami. Przecież tak samo jak dzisiaj.

Po drugie: (po kolei odnoszę się do punktów zawartych w piśmie http://www.skpnszz.org/downloads/2008r/sierpien%202008/CPR%20PRM2.pdf)
pkt. 1) "równomierne rozmieszczenie ratowników medycznych" To przecież logiczne wykorzystanie kompetencji zawodowców medycznych. Lepiej mieć np. po jednym na zmianie, niż wszystkich trzech na jednej. W czym problem, przecież tak było w mojej JRG nawet bez tego pisma. Przecież jak nie ma pogotowia funkcję KMDR ma obowiązek sprawować dowódca, który jak myślę w zdecydowanej większości nie ma drugiego zawodu-ratownika medycznego. Jak ma takiego gościa na zmianie skuteczniej może zarządzać akcją. Czy to wymyślił „idiota”? Moim zdaniem raczej komentującemu się coś pomieszało. 
pkt. 2) Jak będą środki to się zrobi badania i kierowcy w PSP będą bardziej "uniwersalni". To się przecież przyda nie tylko w sytuacji kryzysowej... Dlaczego naszym ludziom żałować dodatkowych kwalifikacji jeżeli ktoś jeszcze za to zapłaci.
pkt. 3) Szczepienia strażaków na żółtaczkę i tężec to, według Pana Przewodniczącego, pomysły "skończonych idiotów" Szok!!!! Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
pkt. 4) Do porozumienie trzeba dwojga - u nas pogotowie nie jest zainteresowane ani praktykami dla strażaków ( szkoda, bo mogło by być ciekawie) ani wykorzystaniem ratowników medycznych do pracy w karetkach. Firma prywatna, nie boi się strajku...
pkt. 5) To samo dotyczy wykorzystania kierowców PSP z uprawnieniami do kierowania poj. uprzywilejowanymi.
pkt. 6) W sytuacji kryzysowej jak ratownictwo medyczne nie da sobie rady, PSP będzie miała więcej zadań, przyda się więcej tlenu, który dajemy zresztą przy każdej okazji.
pkt.7) " doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak: jest stan zagrożenia życia, nie ma karetki ( sytuacja kryzysowa), ludzie wzywają pomocy. Jedzie PSP z zestawem R- 1 i realizuje,  w razie potrzeby, nasze procedury (przypominam jest ich 24). Nie bada wyrostka robaczkowego ani nie robi operacji serca, bo to inny zakres kompetencji. A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... Jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby ofiara wypadku odmówiła zgody na opatrunek albo tlen, czekając na karetkę.
pkt. 8)  Uzupełnianie sprzętu medycznego to ważna sprawa. Nie ma na to oddzielnego budżetu, a jak liczba naszych interwencji rat-med się w sytuacji kryzysowej zwiększy, to nie wyrobimy. Niech nam wtedy  pogotowie odda  bandaże i opatrunki. Dla mnie to nie jest pomysł "skończonego idioty"....
pkt. 9) To przecież jest oczywiste, nie tylko w sytuacji kryzysowej. Dziwne, widocznie ten problem jest nie wszędzie rozwiązany.
pkt.10) Nie wiem, dlaczego akurat 300 kart, ale jak PSP w sytuacji kryzysowej będzie miała więcej zadań rat-med, to mogą się przydać i ich nie zabraknie.
pkt.11) Łączność pomiędzy ratownikami zawsze się przyda, ten problem trzeba rozwiązać, czy to pomysł „idioty”?
pkt.12) Z tego co wiem kilka dni temu PSP dawała namioty dla poszkodowanych przez wichurę. Czas bić na alarm Panie Przewodniczący, ostrzegać strażaków i poszkodowanych !! PSP wykorzystała wnioski i propozycje przedsięwzięć przedstawione przez " skończonych idiotów"!!!!!

Szanowny kolego Geddeon, pismo KG i tak bym zobaczył ( nie jest tajne - jak się obawiał jeden z dyskutantów ). Jak czytałem komentarz Pana Przewodniczącego to już czułem, że coś się nie zgadza. Teraz wiem  i wszyscy już wiedzą, jak daleko sięga manipulacja i niekompetencja. Przedstawione w internecie, bez oficjalnego wystąpienia do KG, prowokacyjne pytania o diagnozy lekarskie, o umieszczenie zestawu R-1 w samochodzie, komentarze o  konfliktach grup zawodowych i lokaucie, itp, służą, w moim przekonaniu, pozyskaniu taniej popularności wśród amatorów chamskich odzywek i spekulacji. Nie jest to dziwne, w końcu to strona związkowa. I nie dziwne, że kilkanaście dni nie było dostępu do pisma. Przewodniczący prawdopodobnie sprawdzał gorliwość swoich wyznawców, nie znających pisma, ale bezkrytycznie popierających opinie wodza. A że przy okazji osobistych napaści wylano wiadro pomyj na kogo się dało, to widocznie przyjęto taką metodę działania.
Nie zgadzam się jednak z pogardliwym stwierdzeniem Ryszard Grosset, że Robert O. nie jest w stanie obrazić Komenda Głównego i jego zastępców. Coś takiego tym bardziej kompromituje naszą formację i mundury które nosimy!!!!! To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!

Chciałbym Panów Dyskutantów bardzo przeprosić, że zawracałem głowę sprawami merytorycznymi, a koledze sam_go obiecać, że już nie będę łamał jednomyślności na stronach związkowych. Na szczęście ratowniczy bank wiedzy to szerokie forum dyskusyjne...
Pozdrawiam serdecznie,   

Kolory są dla modów.bulon
   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 21:05:52 wysłana przez bulon »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:32:33 »
Wybacz ale twoje wypowiedzi z merytoryką mają tyle wspólnego, co żaba z gwiazdami. Dorabiasz chłopie ideologię do niefortunnego pierwszego postu i tyle. Wybiórczo wczytujesz się w pismo, interpretujesz tak jak Ci pasuje. Nawet wypowiedzi Pana Generała zacytowałeś wybiórczo, tak jak Ci pasowało. Czyżbyś nie doczytał (ewentualnie nie chciał doczytać) postu o nadinterpretacji?
Ja również miałem zastrzeżenia do 2 punktów pisma i o ich ocenę poprosiłem Pana Grosseta. Pozostałe są wypełniaczami, jak ktoś wcześniej napisał i zgadzam się z Tobą, że powinne funkcjonować już dawno - o czy zresztą wcześniej pisałem.
Mylisz pojęcia (wydaje mi się ze robisz to celowo) udzielenia pomocy medycznej przed przybyciem PR, a zamiast PR. Na szczęście większość piszących w tym wątku ma nieco inne zdanie niż Ty i właściwie odczytuje intencje zawarte w rzeczonym piśmie.
Cytuj
sam_go obiecać, że już nie będę łamał jednomyślności na stronach związkowych. Na szczęście ratowniczy bank wiedzy to szerokie forum dyskusyjne...
Nic mi nie musisz obiecać, bo tego od Ciebie nie oczekuję, proszę tylko abyś czytał ze zrozumieniem chociaż 3 wypowiedzi powyżej.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:40:33 »
Cytuj
Mylisz pojęcia (wydaje mi się ze robisz to celowo) udzielenia pomocy medycznej przed przybyciem PR, a zamiast PR
czas przybycia pogotowia - nieokreslony-, czy to jest wystarczajace "przed" ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline observator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2008, 00:23:39 »
Cytuj
Po pierwsze:
1/. "skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
Wprawdzie w komentarzu to nie padło - ale kolumb112 musi  dobrze znać  swego pryncypała skoro od razu wskazał na niego. Ładnie to tak mówić o przełożonym - wstydź się kolumb112 !
Cytuj
Nie zgadzam się jednak z pogardliwym stwierdzeniem Ryszard Grosset, że Robert O. nie jest w stanie obrazić Komenda Głównego i jego zastępców. Coś takiego tym bardziej kompromituje naszą formację i mundury które nosimy!!!!! To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!
Jedyne co kompromituje tą formację to [...]. **No niestety, ale ten fragment nie nadaje się do publikacji** dago






P.S. Do BOT bulon:
Cytuj
czas przybycia pogotowia - nieokreslony-, czy to jest wystarczajace "przed" ?
Jeśliby faktycznie strajkowali to czas nie byłby nieokreślony - tylko przyjazd byłby niemożliwy, niewykonalny - a więc nie odnosi się to do "przed" tylko do "zamiast". Wówczas z góry byłoby wiadomo że możemy liczyć tylko na siebie.


Regulamin 1.4 - pierwsze ostrzeżenie.bulon
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 01:29:42 wysłana przez dago »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 24, 2008, 00:56:02 »
Kolego kolumb 112 :
To nie była żadna odwaga (o czym piszesz z tak dużą ironią) tylko link do pisma zamieszczonego na stronie związkowej.. I nie jest ważne czy jest tajne czy nie. Dopóki na stronie gdzie był zamieszczony komentarz nie ukazało się oficjalnie komentowane pismo dopóty nie powinienem wypisywać jego treści. Gdyby to był mój komentarz to mogę Ci zaręczyć że jednocześnie dałbym link do pisma .

Tak jak wcześniej przypuszczałem nie chcesz naprawdę dostrzec właściwych intencji komentarza i tak jak przewidywałem nic nie pomoże przeczytanie tego pisma.

Nawet gen Ryszard Grosset goszczący od niedawna na tym forum miał wątpliwości co do kilku punktów, ale Tobie wszystko pasuje i elegancko i super merytorycznie wytłumaczyłeś punkt po punkcie o co tu chodzi.
Jestem doprawdy zdumiony i przytłoczony Twoim profesjonalizmem. Ba nawet czuję się wgnieciony w glebę.... i przydeptany.....
Najzabawniejsze jest takie stwierdzenie:
Cytuj
" doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak:
Wszystko ok tylko czy autorzy tez tak myślą czy po prostu jeśli Ty tak rozumiesz to tak jest? I jesteś tego pewny, że o to chodziło ??
Kolejna merytoryczna sprawa:
Cytuj
"skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
Przeczytałem raz jeszcze ten komentarz i nawet autor komentarza nie wskazał imiennie i tak dokładnie tego "skończonego idioty".
A Ty profesjonalnie i merytorycznie wskazałeś adresata tych słów chociaż  w oryginale jest to w formie pytania: "Bo jakim trzeba być SKOŃCZONYM IDIOTĄ, żeby wpaść na tak diabelski pomysł." .
Jako doradca był byś idealny. Nawet chyba sam KG tak by tego nie interpretował.
Ale od czego ma ta się takich podwładnych....

Cytuj
Pismo dotyczy sytuacji kryzysowej - jest ustawa na ten temat ( "zerwanie więzi społecznych" itp....), a PSP jest służbą, która się do takiej sytuacji przygotowuje. Nic to pismo nie zmienia w naszych kompetencjach. Jest wypadek, nie ma karetki, jedziemy i ratujemy jak umiemy zgodnie z wytycznymi rat-med. KSRG i 24 procedurami. Przecież tak samo jak dzisiaj.
W takim wypadku po cholere to pismo ???

A teraz pytam merytorycznie w chyba tylko w moim rozumowaniu (wytłuszczam druk żeby nie było mętliku):
Cytuj
pkt. 1) "równomierne rozmieszczenie ratowników medycznych" To przecież logiczne wykorzystanie kompetencji zawodowców medycznych. Lepiej mieć np. po jednym na zmianie, niż wszystkich trzech na jednej. W czym problem, przecież tak było w mojej JRG nawet bez tego pisma.
a w komentarzu brzmi to tak:
".........strażacy nie posiadają kwalifikacji do prowadzenia działań z zakresu pogotowia ratunkowego (zespołów ratownictwa medycznego). Istnieje kilkunastu lub kilkudziesięciu strażaków (w skali Kraju!), którzy ukończyli stosowne szkolenia zawodowe w zakresie ratownictwa medycznego – ale jako dodatkowe doskonalenie zawodowe nie zaś jako podstawę do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej."

I jak to jest w końcu : są  ratownicy medyczni posiadający uprawnienia zawodowe czy ich nie ma ??

Cytuj
pkt. 2) Jak będą środki to się zrobi badania i kierowcy w PSP będą bardziej "uniwersalni". To się przecież przyda nie tylko w sytuacji kryzysowej... Dlaczego naszym ludziom żałować dodatkowych kwalifikacji jeżeli ktoś jeszcze za to zapłaci.
w komentarzu było napisane: "Powstał nawet „chytruśny” plan zastępowania kierowców ratownictwa medycznego, kierowcami Państwowej Straży Pożarnej lub strażakami posiadającymi stosowne prawo jazdy. W tym celu wydano nawet zalecenie przeprowadzenia dodatkowych badań psychotechnicznych upoważniających do wydania upoważnienia prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Problem polega jednak na tym, że nasze (strażackie) przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym (czy też w ratownictwie medycznym)."
Więc faktycznie po co ludziom załować - nie widzę przeciwwskazań. Tylko pytanie dlaczego właśnie teraz i w jakim celu ?? Żeby podnieść kwalifikacje czy faktycznie żeby część z nas poszła jeździć do Pogotowia ??Czy nasze przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym ??
Cytuj
pkt. 3) Szczepienia strażaków na żółtaczkę i tężec to, według Pana Przewodniczącego, pomysły "skończonych idiotów" Szok!!!! Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
Proszę merytorycznie wskazać gdzie to jest w komentarzu zawarte: że szczepienia to pomysł idiotów?? W komentarzu nie doczytałem (może przeoczyłem) nigdzie krytyki szczepień a jedynie informację o takim fakcie jak i o rozkładaniu rat.med równomiernie itd.
Nie wiem jak dla Ciebie kolego Kolumb 112 ale dla mnie to się nazywa troche inaczej.... a Ty to nazwiesz merytoryką....
Cytuj
pkt. 4) Do porozumienie trzeba dwojga - u nas pogotowie nie jest zainteresowane ani praktykami dla strażaków ( szkoda, bo mogło by być ciekawie)
Oj już parę lat temu słyszałem o takim pomyśle. Mogło być ciekawie bo ponoć (niczym nie potwierdzone, zasłyszane) że na takowe szkolenia mieliśmy uczęszczać z czasu wolnego co wzbudziło trochę nie smak związkowej i tej pewnie "mniej profesjonalnej" części strażaków. Ale na pogłoskach się skończyło.
Cytuj
pkt. 5) To samo dotyczy wykorzystania kierowców PSP z uprawnieniami do kierowania poj. uprzywilejowanymi.

Wybacz, ale czy to jest Twoja wypowiedź co do kwestii kierowania strażaków PSP do pracy w zespołach RM ?? Wybacz ale nie rozumiem o co Ci chodziło ?? Przedtem pisałeś że nie wierzysz żeby nasi przełożeni coś takiego wymyślili a teraz nie potrafię zrozumieć Twojej odpowiedzi (a raczej "dopowiedzi").
Nalezy więc znów powtórzyć pytanie: Czy nasze przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym ??
Cytuj
pkt. 6)
Możemy sobie darować..... wiemy o co chodzi. OK
Cytuj
pkt.7) " doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak: jest stan zagrożenia życia, nie ma karetki ( sytuacja kryzysowa), ludzie wzywają pomocy. Jedzie PSP z zestawem R- 1 i realizuje,  w razie potrzeby, nasze procedury (przypominam jest ich 24). Nie bada wyrostka robaczkowego ani nie robi operacji serca, bo to inny zakres kompetencji. A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... Jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby ofiara wypadku odmówiła zgody na opatrunek albo tlen, czekając na karetkę.
Zrozum problem !!!!!!! Nie będzie karetki bo zakładamy, że jest strajk !!!!!!!!! I przestań udawać że nie rozumiesz i nie pisz "czekając na karetkę" bo takowa nie przyjedzie.....  
Tłumaczysz sobie to w tak dziwny sposób jakbyś nie rozumiał o co chodzi.... Nie będzie karetki !!!!
To być może właśnie Ty przyjedziesz tą karetką(jako ten "doraźny") i o ile  będzie to wypadek i obrażenia z którymi dasz sobie radę to co zrobisz gdy będziesz jednak musiał jechać do innego nagłego zdarzenia ??
Stąd się chyba wzięły pytania w komentarzu:
*Czy Komendant Główny PSP da gwarancję, że strażacy będą wyjeżdżać tylko
i wyłącznie do zdarzeń wypadkowych a nie do innych zgłoszeń nagłych lub wezwań domowych?
*Jak strażacy mają rozpoznać przysłowiowy ból brzucha od rozlanego wyrostka robaczkowego?
*Jak mają rozpoznawać inne schorzenia?
*Kto odpowie za błędne diagnozy?

Jezeli twierdzisz że tak jest jak napisałeś w pkt.7 to po cholerę całe zamieszanie ?? Po cholerę całe to pismo skoro przecież właśnie teraz tak działamy??
Cytuj
Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
No właśnie jaka ?? Wymyślasz sobie urojone problemy ze szczepionkami, a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie pisząc kolejne "merytoryczne" bzdury: " A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... " Na co ?? Przecież całe te pismo zakłada strajk ZRM więc skąd tę karetkę wyczarujesz ...... ??
Mam nadzieję że wreszcie złapiesz o co chodzi.
Jeżeli u Ciebie dbanie o ludzi zawęża się do pchania ich w takie przypadki bez odpowiedniego medycznego przygotowania to współczuję Twoim podwładnym....
I kolejne pytania które wg. Ciebie nie ma nic wspólnego z dbałością o ludzi....
W jaki sposób Komendant Główny PSP zabezpieczył strażaków od roszczeń cywilnych, które mogą wystąpić po przewiezieniu potencjalnego „pacjenta”?
Kto będzie odpowiadał, jeżeli nastąpi zejście chorego w wozie bojowym?
Kto pokryje koszty odszkodowawcze, w przypadku stwierdzenia, że powikłania u chorego nastąpiły w wyniku nie właściwego przewożenia?

I uwierz mi że tu nie chodzi o sytuacje ekstremalne, kiedy dla ratowania życia możemy przewieźć poszkodowanego nawet na koniu jak już pisałem wcześniej "na oklep"... Ty się cały czas tym tylko podpierasz i usiłujesz wmówić że związkowcy to szuje bo działają na szkodę społeczeństwa jednak nie dostrzegasz (bo nie chcesz) właściwego problemu w takich sytuacjach.
Za uszkodzony sprzęt odpowiadamy 3x pensja. Lekarze w Pogotowiu przeważnie są ubezpieczeni (dość wysoko) od błędnych decyzji.....
A co będzie jeśli faktycznie nastąpi sytuacja którą opisywał @lang :
Cytuj
- czy załogi Pogotowia Ratunkowego na każdej interwencji ratują życie ludzkie?
- co z interwencjami, w czasie których można mówić co najwyżej o zagrożeniu dla zdrowia? (prosty przykład - pacjent po wywrotce na rowerze, skręcona kostka, podejrzenie przemieszczenia stawu, konieczne prześwietlenie, transport do najbliższego szpitala np. GCBA, pacjent w pozycji siedzącej, pasów bezpieczeństwa brak, sytuacja na drodze wymaga gwałtownego hamowania, pacjent ląduje na rurze ze złamanym nosem i siekaczami na podłodze - kto będzie się tłumaczył?)
Zamiast dorabiać swoje ideologię odpowiedz na te pytania.
I przyjmij do wiadomości że realnie istnieje takie zagrożenie ze będziemy jeździli nie tylko do wypadków...
Podczas swojej ponad 15-letniej służby nie zdarzyło mi się (dzieki Bogu) żebym ja lub moi koledzy swoimi działaniami wyrządzili komuś krzywdę. Ale to dzieki ,moze nie tak jak w Twoim przypadku aż tak profesjonalnemu, ale bardzo dobremu przygotowaniu do wypełniania obowiązków, wielu godzin ćwiczeń lub wszelakich szkoleń i zdobytym już doświadczeniu. I chciałbym żeby tak pozostało. Bo o ile damy sobie radę podczas pomocy poszkodowanym w wypadkach czy pożarach do momentu przekazania pacjenta ZRM tak wiem że przy szerszym zakresie rozpoznawania zagrożeń życia i właściwego diagnozowania dolegliwości mogą być spore trudności....
Więc jeśli uważasz że takie pytania o nasze zabezpieczenia od ewentualnych roszczeń nie są z dbałości o strażaka ??
Cytuj
Teraz wiem  i wszyscy już wiedzą, jak daleko sięga manipulacja i niekompetencja. Przedstawione w internecie, bez oficjalnego wystąpienia do KG, prowokacyjne pytania o diagnozy lekarskie, o umieszczenie zestawu R-1 w samochodzie, komentarze o  konfliktach grup zawodowych i lokaucie, itp, służą, w moim przekonaniu, pozyskaniu taniej popularności wśród amatorów chamskich odzywek i spekulacji. Nie jest to dziwne, w końcu to strona związkowa.

Szanowny kolego kolumb 112
Teraz ja i inni (nie tak jak u Ciebie "wszyscy")zorientowali się jak daleko sięga twoja manipulacja, której chyba nie możesz dostrzec  lub po prostu nie chcesz. Zwykłe pytania o diagnozy i konfliktach grup zawodowych a już słowo "lokaucie" dla Ciebie są prowokacją. Nie każdy jednak jak Ty wierzy ślepo zwierzchnikom.  Idąc Twoim tokiem rozumowania merytoryki to wg. Ciebie związkowcy to amatorzy chamskich odzywek i spekulacji.
Gratuluję.  Każdy z moich kolegów (nie tylko chamskich związkowców) czytając ten tekst pisma jako pierwsze pytanie zadał :"Czy będziemy też musieli jeździć do wezwań do domu ??, "Jak będziemy przewozić poszkodowanych w Jelczu ?? " Co dziwne oni nawet nie widzieli komentarza na chamsko-spekulacyjnej stronie związkowej. No ale ja i oni nie są żadnymi profesjonalistami bo profesjonalista o takich pytań nie zadaje tylko cieszy się że będzie jak dr.Burski po mimo że nie ma przygotowania zawodowego.....
Chciałbym podziękować koledze za wreszcie szczere ujawnienie swoich prawdziwych intencji i nazwanie rzeczy po imieniu. Tak jak przewidziałem wcześniej przeczytanie tego pisma nic koledze nie dało a wręcz rozwiało wszystkie wątpliwości, które u innych się pojawiły. Posądzanie o manipulacje podczas bezsensownego odpowiadania na pytania i dorabianie własnych ideologii  i jest albo brakiem rozumienia tekstu albo celowym działaniem.

Jednak zaczynam podejrzewać że masz tyle wspólnego z podziałem co feministka z kobietą......
A jeśli się mylę...
No cóż nie każdy jest Mc Gyver - a (ZZ) chamstwo zawsze pozostanie chamstwem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- -
Dopisek:
PS. Jako amator chamskich odzywek i spekulacji muszę powiedzieć : "o k...a mać !! nie sądziłem ze tak długi post mi wyjdzie..... sorry ! Postawię Wam krople do oczu. :rolleyes: W dodatku od momentu rozpoczęcia pytania napisano 3 odpowiedzi..... 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 10:21:26 wysłana przez Geddeon »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 26, 2008, 20:23:10 »
dyskusja obecnie się przeniosła do tematu: www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10540.20.html

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 26, 2008, 21:34:17 »
Dyskusja uważam nigdzie się nie przeniosła – zamysłem moderatorów tego forum jest ją prowadzić w dwóch wątkach : jeśli można tak nazwać :” z podtekstem politycznym i związkowym tu” w dziale RatMed „ analizując czysto kwestie możliwości medycznych systemu ”  .

Prosił bym również by tak pozostało .

Pozdrawiam MIKO .

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 27, 2008, 00:08:24 »
Chciałbym tylko zauważyć że kolega @kolumb112 "zasrał" jeden temat , nie dał żadnych "merytorycznych" odpowiedzi i przeszedł na inny temat i też go "obsrywa" i jedzie z tekstem
Cytuj
Nie gram strategicznie, jakbym grał zapisałbym się do ZZ i może zostałbym jakimś komendantem.
Super merytoryka !!!!!!
A zaraz :
Cytuj
Jak zauważyliście, w tym wątku trwają dyskusje merytoryczne, oparte na konkretach. Kombinujemy tutaj jak ratować ludzi.
No ciężko nie zauważyć te dyskusje merytoryczne @kolumba112 super konkrety i kombinowanie jak ratować ludzi.
Proszę niech ktoś mu wreszcie wyjaśni co to ta "merytoryka" znaczy, bo chłopiec .... przepraszam oficer (bądź co bądź) o czym wiele razy wspominał usłyszał gdzieś to słowo i ciągle go używa....
Cytując tego boCHatera:
Cytuj
To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 00:10:14 wysłana przez Geddeon »