Autor Wątek: SW na L-4  (Przeczytany 9333 razy)

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
SW na L-4
« dnia: Lipiec 12, 2008, 08:55:37 »
Chciałbym się zapytać jak jest u Was w JRG. Czy na zwolnieniu lekarskim wpisują służby wolne?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2008, 11:37:00 »
harmonogram masz zaplanowany przed okresem rozliczeniowym
Jeżeli w trakcie zwolnienia wypada Tobie WS to ją "tracisz"
tak przynajmniej powinno to wyglądać

Offline lukasw5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2008, 12:50:50 »
u mnie wlasnie tak to wyglada tracisz tracisz i jeszcze raz traci ewentualnie mozesz sie upominac ale raczej nie da to oczekiwanego efektu...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2008, 13:00:24 »
ale dlaczego miałbyś się upominać???

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2008, 23:55:06 »
A dlaczego miał by tarcić!!!??? Wolna przysługuje jak psu buda! Jak przepracujesz swoje to dostajesz wolną, jak już przpracowałeś to powinna Ci się przesunąć. Takie jest moje zdanie nie pracuje co prawda na podziele a jak pracowałem to nie chorowałem. Jak powinno być niech powiedzą kadrowcy lub dowódcy JRG!

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2008, 07:48:14 »
ojjj kolego ...
a Twoim zdaniem w przypadku 8 godzinnych gdy bierze zwolnienie na 7 dni to powinny mu się weekendy liczyć czy może przesuwać powinni sobie na kolejny tydzień??
dlatego nie należy jak psu buda tylko pracujesz zgodnie z harmonogramem
Zwolnienie wypada w okresie gdzie miałeś kilka WS - niestety WS przepada i harmonogram idzie dalej

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2008, 08:13:37 »
No masz rację zgadza się!

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2008, 09:45:25 »
Ale tu nie chodzi o harmonogram bo takowego nie ma.Chory jest człowiek naprawdę i w tym okresie nie zaplanował żadnej SW a ktosiek wpisuje mu SW tye ile tylko może.Kiedyś planowaliśmy słuzby wolne teraz z-ca d-cy JRG wszystkim mowi,że SW są jego a nie nasze i nikt nic nie może zaplanować.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2008, 10:03:02 »
teraz kwestia tego co d-ca ma w papierach/harmonogramie w excelu.
Jeżeli harmonogram zaplanowany przed półroczem nie jest zmieniany w trakcie trwania tego półrocza to wszystko jest ok...
gorzej jeżeli d-ca zmienia go w trakcie... wtedy można takiego opisać do jego przełożonego...

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2008, 13:06:20 »
Cytuj
harmonogram masz zaplanowany przed okresem rozliczeniowym
Jeżeli w trakcie zwolnienia wypada Tobie WS to ją "tracisz"
tak przynajmniej powinno to wyglądać

a to ciekawe!
według Twojego rozumowania jeżeli na miesiąc lipiec zaplanowałem sobie 10 wolnych służb, a następnie zachorowałem i cały miesiąc byłem na L-4 to WS mi przepadają??
Jak sprawa ma się z nadgodzinami? 10 WS w plecy i co dalej? zostanie ok. 8 WS czyli wypracuje  nadgodziny za które nie dostane wolnego?

Cytuj
ojjj kolego ...
a Twoim zdaniem w przypadku 8 godzinnych gdy bierze zwolnienie na 7 dni to powinny mu się weekendy liczyć czy może przesuwać powinni sobie na kolejny tydzień??
dlatego nie należy jak psu buda tylko pracujesz zgodnie z harmonogramem
Zwolnienie wypada w okresie gdzie miałeś kilka WS - niestety WS przepada i harmonogram idzie dalej

Od razu widać gdzieś wychowany, ale idąc tym tropem  jak wezmę urlop to powinni liczyć tylko dni w służbie a na wolnym już nie? hehehe

Wracając do meritum sprawy każdy na PB wypracowuje ok 3 WS w miesiącu. Jeżeli jestem 1/2 miesiąca na L-4 to przepada TYLKO i Wyłącznie PÓŁTOREJ WS. Zanim poszedłem na emke to mój z-ca d-cy jrg wpisał koledze ( był w szpitalu 16 WS w ciągu 2 miesięcy) potem był zdziwiony że na koniec roku musi oddać koledze WS. No ale cóż stanowisko za jajka i węgiel sie ma.
pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2008, 13:20:25 »
Witam
Panowie spokojnie. Jeśli w grafiku miałeś planowanego ws-a a wypadło ci chorobowe, to w dolnej rubryce z wolną służbą wpisywana jest literka "C" (przy krótkotrwałym zwolnieniu). Godziny są liczone jakbyś był w służbie, a tylko zmienia się stan osobowy zmiany. Żadne godziny Ci nie przepadają a tylko zostaną oddane w późniejszym terminie.
Pozdrawiam
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2008, 17:09:13 »
Cytuj
harmonogram masz zaplanowany przed okresem rozliczeniowym
Jeżeli w trakcie zwolnienia wypada Tobie WS to ją "tracisz"
tak przynajmniej powinno to wyglądać

a to ciekawe!
według Twojego rozumowania jeżeli na miesiąc lipiec zaplanowałem sobie 10 wolnych służb, a następnie zachorowałem i cały miesiąc byłem na L-4 to WS mi przepadają??
Jak sprawa ma się z nadgodzinami? 10 WS w plecy i co dalej? zostanie ok. 8 WS czyli wypracuje  nadgodziny za które nie dostane wolnego?

Cytuj
ojjj kolego ...
a Twoim zdaniem w przypadku 8 godzinnych gdy bierze zwolnienie na 7 dni to powinny mu się weekendy liczyć czy może przesuwać powinni sobie na kolejny tydzień??
dlatego nie należy jak psu buda tylko pracujesz zgodnie z harmonogramem
Zwolnienie wypada w okresie gdzie miałeś kilka WS - niestety WS przepada i harmonogram idzie dalej

Od razu widać gdzieś wychowany, ale idąc tym tropem  jak wezmę urlop to powinni liczyć tylko dni w służbie a na wolnym już nie? hehehe

Wracając do meritum sprawy każdy na PB wypracowuje ok 3 WS w miesiącu. Jeżeli jestem 1/2 miesiąca na L-4 to przepada TYLKO i Wyłącznie PÓŁTOREJ WS. Zanim poszedłem na emke to mój z-ca d-cy jrg wpisał koledze ( był w szpitalu 16 WS w ciągu 2 miesięcy) potem był zdziwiony że na koniec roku musi oddać koledze WS. No ale cóż stanowisko za jajka i węgiel sie ma.
pozdrawiam

kolego ... jest dokładnie tak jak napisałeś... harmonogram ustalony jest na pół roku i jeżeli w lipcu miałeś mieć 10 WS a zachorowałeś to przepadają
Jeżeli bierzesz urlop (urlopy od lat bodajże dwóch rozliczane są w formie godzinowej a nie dziennej!!!) to urlopowe godziny są w dniach kiedy miałeś być w pracy a nie na ws ( chyba że w miejscu WS wpisze się ilość godzin urlopu  to przy rozliczeniu nadgodzin masz ich po prostu więcej )
O moim wychowaniu napisałeś też coś... uważasz że pracuję na 8 godzin? - zdziwisz się!
tylko w tej chwili pracujemy podobnie jak 8 godzinni - harmonogram mamy 40 godzin pracy na tydzień tylko forma się różni, więc i tak samo z przepadaniem WS na chorobie jesteśmy rozliczani - dla 8 godzinnych sobota i niedziela są WS więc nie biorą 20 dni zwolnienia od poniedziałku do piątku na 4 tygodnie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2008, 17:11:49 »
Witam
Panowie spokojnie. Jeśli w grafiku miałeś planowanego ws-a a wypadło ci chorobowe, to w dolnej rubryce z wolną służbą wpisywana jest literka "C" (przy krótkotrwałym zwolnieniu). Godziny są liczone jakbyś był w służbie, a tylko zmienia się stan osobowy zmiany. Żadne godziny Ci nie przepadają a tylko zostaną oddane w późniejszym terminie.
Pozdrawiam

literka C nie zlicza godzin służby w miejscu gdzie harmonogram przewiduje WS - czyli zlicza godziny jakby się pracowało tylko wolnych służb nie ma

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2008, 21:25:43 »
Witam
Panowie spokojnie. Jeśli w grafiku miałeś planowanego ws-a a wypadło ci chorobowe, to w dolnej rubryce z wolną służbą wpisywana jest literka "C" (przy krótkotrwałym zwolnieniu). Godziny są liczone jakbyś był w służbie, a tylko zmienia się stan osobowy zmiany. Żadne godziny Ci nie przepadają a tylko zostaną oddane w późniejszym terminie.
Pozdrawiam
Kol.podzialowiec,pierwsze słyszę żeby komuś godziny oddawali,bo nie wspomnę już żeby za nie płacili,więc wszystko czego nie wykorzystasz praktycznie przepada ku chwale ojczyzny,wytłumacz mi więc w jakim terminie póżniejszym  oddają te WS????(według ciebie oczywiście)
Pozdrawiam.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2008, 23:13:08 »
Kol.podzialowiec,pierwsze słyszę żeby komuś godziny oddawali,bo nie wspomnę już żeby za nie płacili,więc wszystko czego nie wykorzystasz praktycznie przepada ku chwale ojczyzny,wytłumacz mi więc w jakim terminie póżniejszym  oddają te WS?Huh(według ciebie oczywiście)
Pozdrawiam.
Ja u sibie robię tak: w grafiku masz róbrykę nadgodziny z poprzedniego okresu- tutaj dla każdego strażaka wpisuję nadgodziny zgromadzone przez strażaka np. do 30 czerwca. Teraz układając grafik do przodu, ludziom będącym na wolnym (w.s.) zamiast pozostawiać póste pola wpisuję np. o24. Automatycznie godziny zgromadzone w tym przypadku do 30 czerwca zostaną umniejszone o 24 godziny (sprawdzasz to w zakładce nadgodziny).
Pozdrawiam
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2008, 23:25:33 »
Cytuj
literka C nie zlicza godzin służby w miejscu gdzie harmonogram przewiduje WS - czyli zlicza godziny jakby się pracowało tylko wolnych służb nie ma
Dokładnie tak, skoro jesteś na chorobowym to nie możesz być na wolnym. Jeśli zacząłeś chorobę np. 1 lipca to godziny będą liczone tylko do ilości godzin, które powinieneś przepracować w miesiącu lipcu (np. 192- 8 służb). Jeśli do roboty wrócisz na 9 służbę to będziesz miał 24 nadgodziny.
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2008, 23:33:09 »
Cytuj
Ja u sibie robię tak: w grafiku masz róbrykę nadgodziny z poprzedniego okresu- tutaj dla każdego strażaka wpisuję nadgodziny zgromadzone przez strażaka np. do 30 czerwca. Teraz układając grafik do przodu, ludziom będącym na wolnym (w.s.) zamiast pozostawiać póste pola wpisuję np. o24. Automatycznie godziny zgromadzone w tym przypadku do 30 czerwca zostaną umniejszone o 24 godziny (sprawdzasz to w zakładce nadgodziny).

W ten sposób to stwierdzasz że ktoś winien być na służbie , ale odbiera sobie tego dnia godziny które przepracował w poprzednim okresie. To NIE jest Wolna Służba :)
I w związku z tym jesli tego dnia trafi sie danemu delikwentowi L4, to oczywiście winien mieć zaliczone owe godziny jako przepracowane.
Jesli ma jednak zaplanowana rzeczywistą WS w harmonogramie służb to jest dokładnie tak samo jak w przypadku "biuralisty" z sobota , czy niedzielą.  Deejayslonio bardzo dobrze to tłumaczy.
Domyślam się że niektórzy chcieliby rozliczania czasu pracy w ten sposób - cały miesiąc na zwolnieniu , a mojej zmianie wypada 11 służb , więc mam zaliczone 264 godzinki :)
Niestety nie jest to możliwe.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2008, 23:42:02 »
W ten sposób to stwierdzasz że ktoś winien być na służbie , ale odbiera sobie tego dnia godziny które przepracował w poprzednim okresie. To NIE jest Wolna SłużbaZgadzam się z tobą. Ale właściwie  pojęcie Wolna Służba oznacza dzisiaj godziny, które należą się po przepracowaniu godzin nominalnych w danym miesiącu. U mnie w pierwszej kolejności są oddawane godziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego a dopiero potem bieżące.
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2008, 00:12:36 »
W tym jest właśnie sęk. Tak naprawdę dzisiaj nie ma już pojęcia Wolna Służba. Harmonogram ( grafik) jest po to aby ustalić  kto ma być danego dnia na służbie - oczywiście z zachowaniem min. obsady, ilości godzin do przepracowania itp.  Skoro więc ktoś nie jest wyznaczony do służby na dany dzień, to jak może mieć zaliczone godziny pracy w przypadku gdy dostanie L4?   Wracając do porównaia z pracownikami biura - oni z założenia nie przychodzą  do pracy w niedzielę , więc będąc na L4 nikt im nie zaliczy 8h pracy za niedzielę.  A w systemie zmianowym taka " niedziela" jest wyznaczana z wyprzedzeniem w grafiku ;)   
 

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2008, 00:30:21 »
Ja tylko odpowiadałem na pytanie zadane przez zakładającego ten wątek:
Cytuj
Chciałbym się zapytać jak jest u Was w JRG. Czy na zwolnieniu lekarskim wpisują służby wolne?
Cytuj
Skoro więc ktoś nie jest wyznaczony do służby na dany dzień, to jak może mieć zaliczone godziny pracy w przypadku gdy dostanie L4?
O tym to decyduje prawo i raczej jest na naszą korzyść tak więc nie wiem o co tyle hałasu
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2008, 10:23:51 »
Cytuj
kolego ... jest dokładnie tak jak napisałeś... harmonogram ustalony jest na pół roku i jeżeli w lipcu miałeś mieć 10 WS a zachorowałeś to przepadają
Jeżeli bierzesz urlop (urlopy od lat bodajże dwóch rozliczane są w formie godzinowej a nie dziennej!!!) to urlopowe godziny są w dniach kiedy miałeś być w pracy a nie na ws ( chyba że w miejscu WS wpisze się ilość godzin urlopu  to przy rozliczeniu nadgodzin masz ich po prostu więcej )

ciekawie musi być w Twojej KP...

Dam przykład
Jeżeli w lipcu mam 10 WS a zachorowałem to wg. Ciebie WS przepadają, więc posłuchaj.
WG Ciebie zostanie mi ok. 8 WS do końca roku. Czyli na ok 50 służb ( za pozostałe 5 miesięcy) x 24 daje 1200 godzin przepracownych. minus 8 x 24 =192 czyli zostaje 1002 godziny do przepracowania na półrocze - 1 miesiąc na L-4 ( którego się nie wlicza do nadgodzin ponieważ nie przepracowałem miesiąca więć nie ma nadgodzin) co daje 840 godzin do przepracowania. Różnica wynosi 162 godziny i TYLE jeszcze mam przepracowanych nadgodzin a co za tym idzie należ mi się 6,75 służby WOLNEGO!!!

To jest matemetyka na pozionie 5-to klasy  :wacko:

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 10:25:37 wysłana przez biwak »
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2008, 11:27:12 »
...kolego ... jeżeli chcesz o matematyce porozmawiać to bardzo chętnie tylko bylebyś nie trafił na lepszego...
a co do harmonogramu - kolejny raz powtarzam niemyślącym - planuje się całe półrocze czyli kilkanaście służb wolnych w jego całości(nie planuje się 10 WS z rzędu żeby zamieszania nie było w takich przypadkach). Jeżeli ktoś wypada na zwolnienie to po kolei naliczane są mu godziny jakby w pracy był... czyli jeżeli w lipcu miał zaplanowane 140godzin pracy ( przy np 4 WS) i przez cały lipiec ma zwolnienie to niestety w przepracowanym czasie lipcowym będzie miał 140 godzin - a nie 240 za 10 WS bo jak jest się na ZWOLNIENIU TO SOBIE JESZCZE WOLNE SłUżBY BIERZE SIę PóźNIEJ
Ciekawie to musi być u CIebie w komendzie kolego skoro takie jaka robicie

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2008, 14:26:32 »
Cytuj
a co do harmonogramu - kolejny raz powtarzam niemyślącym - planuje się całe półrocze czyli kilkanaście służb wolnych w jego całości(nie planuje się 10 WS z rzędu żeby zamieszania nie było w takich przypadkach).


OK Tylko podaj jakąś podstwę prawną, gdzie jest napisane o zakazie planowania slużb wolnych.


Cytuj
Jeżeli ktoś wypada na zwolnienie to po kolei naliczane są mu godziny jakby w pracy był... czyli jeżeli w lipcu miał zaplanowane 140godzin pracy ( przy np 4 WS) i przez cały lipiec ma zwolnienie to niestety w przepracowanym czasie lipcowym będzie miał 140 godzin - a nie 240 za 10 WS bo jak jest się na ZWOLNIENIU TO SOBIE JESZCZE WOLNE SłUżBY BIERZE SIę PóźNIEJ


21 dni x 8 godzin daje 168 godzin tyle co 8-io godzinni, więc jakim cudem wypracował nadgodziny?????

Wracając do meritum sprawy. Pytanie (wg mnie dotyczyło wstawiania WS w L-4)
co zrobić jak nie ma grafiku?
można sobie wstawić WS w L-4?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 14:36:01 wysłana przez biwak »
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2008, 14:59:34 »
Chyba czegoś nie chcesz zrozumieć.
Najpierw sporządzany jest harmonogram (grafik) służb w którym każdy ma zaznaczone kiedy jest w pracy , a kiedy nie.  Jeśli ktoś przyniesie L4 , to oczywiście nie przychodzi na słuzbę , a zalicza sie mu tyle godzin ile w danych dniach miał wyznaczone w grafiku - proste i logiczne.
Specyficzna sytuacja jest gdy ktos przebywa na długotrwałym L4 i jest wiadomo przy sporządzaniu kolejnego grafiku że nadal będzie na zwolnieniu - wtedy należy mu zaplanowac tyle służb, aby pokryć normę godzin dla danego okresu. Powód jest prosty - bedąc na zwolnieniu nie moze generowac sobie nadgodzin , lub miec godziny do dopracowania. 

A podstawy prawnej dotyczacej planowania wolnych służb nie ma - jest tylko podstawa mówiąca ustalaniu co najmniej miesięcznych harmonogramów służb

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: SW na L-4
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:10:38 »
już prościej tego wytłumaczyć się nie da!!