Autor Wątek: Strażak a LPR  (Przeczytany 18684 razy)

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Strażak a LPR
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:09:44 »
Wg mnie tak, ale najlepiej zapytaj kwestionującego, na jakiej podstawie twierdzi, że to powinien być średni lub ciężki? Może jest u Was w komendzie jakiś zapis, który to reguluje, a z którym nie zostałeś zapoznany?

Offline daiman998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:51:32 »
Nie wiem jak jest u was,  ale u nas dyżurny często mówi jakim samochodem mamy ruszyć. Jeśli powiedział jedzcie GBA i takie auto dodał w SWD to nawet mu się nie dziwię.  Co więcej, ja wiem ze naszym zadaniem jest przygotowanie lądowiska, prawdopodobieństwo jakiegoś pożaru jest tak niskie, ze prawie nie istnieje, ale. .. . Co nigdy się nie zdarza zdarzyć się może i rola dyżurnego jest wysłać SiS, które będą stosowne, a rola d-cy przewidywać nieprzewidywalne. Zatem moim zdaniem jak najbardziej słuszne jest by był to samochód minimum GBA.

Offline oliwier

• Weteran
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2018, 22:02:39 »
Lądowanie to bardzo niebezpieczna operacja lotnicza a zwłaszcza lądowanie w miejscu nieznanym, nie przeznaczonym do takich operacji.
Działania JOP mają na celu:
1. Pomoc załodze LPR w wyborze miejsca lądowania oraz kierunku podejścia. Pamiętajcie POMOC a nie wyznaczenie !
2. Zabezpieczenie miejsca lądowania przed dostępem osób postronnych.
3. W związku z tym że jest to teren przygodny lądowanie jest obarczone zwiększonym ryzykiem wystąpienia incydentu lub wypadku lotniczego.
4. Pomoc dla pilota przy lądowaniu. (Oświetlenie, uprzątnięcie lądowiska, punkt odniesienia)
5. Pomoc dla załogi medycznej w transporcie i czynnościach medycznych przy poszkodowanym.
Dlatego każde takie lądowanie musi być zabezpieczone przez minimum GBA z zestawem RT i PSP R1.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)