Autor Wątek: SA PSP KRAKÓW  (Przeczytany 18751 razy)

Offline nowyaspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
SA PSP KRAKÓW
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:43:23 »
HURRRRAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!! ZDAŁEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już jestem technikiem pożarnictwa a w piątek będę młodymaspirantem!!! I żegnaj Kraków - nareszcie!

Gratulacje dla wszystkich którzy zdali.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:48:21 »
No to gratki.Teraz słuzba i oby Ci się nie odechciało pracować w PSP.

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:52:44 »
Cieszymy się razem z tobą. -_- I oczywiście gratulacje, ciekawe czy ja doczekam kiedyś tej chwili...

Offline maniek1086

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2008, 18:49:07 »
gratulację, ale życie jeszcze może zweryfikować twoją radość, ja to czasami chętnie bym się wrócił do krk, a tak swoją drogą to ile osób nie zdało tego egzaminu??

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2008, 22:11:40 »
10 osób w Krakowie, 5 osób Częstochowa niestety Poznań jeszcze nie podaje na stronie.

Grześ89

  • Gość
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:15:36 »
Tak to bywa jak się idzie d straży bo fajna niby dobrze płatna praca w to miejsce przyszło by 15 innych chętnych chłopaków którzy by na 100% zdali i robili by to z pasją i KG ma teraz straty przynajmniej na 15 osób na tą chwile.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:43:21 »
Tak z ciekawości - jest możliwość poprawy tego egzaminu?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline helios50

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2008, 21:53:52 »
witam
w Poznaniu nie zdały cztery osoby i to zaoczni na 178 przystepujących do egzaminu (dzienni + zaoczni) to chyba najlepszy wynik z tego co tu czytam.
A poprawić można za rok, ale nie dłużej jak trzy lata od skończenia szkoły.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2008, 22:39:13 »
Do nowego asp. Jeszcze zatęsknisz za krk i może za sapem.
Pozdrawiam i gratuluję.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2008, 01:20:06 »

A poprawić można za rok, ale nie dłużej jak trzy lata od skończenia szkoły.

no i co konczy taki szkole i dostaje ml asp ? dostaje przydzial ? idzie pracowac na jakies jrg ? jesli tak to na jakich zasadach ? jak to wyglada ? co robi taki ktos jak nie zda egzaminu na technika pozarnictwa ?

pozdr

Offline helios50

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:41:52 »
na ogólnych zasadach odnośnie zatrudnienia w psp i "widzi mi się danego Komendanta", ale warunkiem otrzymania stopnia mł.asp. jest zdanie państwowego egzaminu z przygotowania zawodowego.

Offline nowyaspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2008, 22:19:27 »
Egzamin państwowy na technika pożarnictwa jest obowiązkowy - jeżeli chce się dostać młodszego aspiranta - bez tego nie ma szans. Zdawali z nami goście z zeszłego roku - dzienny pracował przez rok podobno jako podoficer a zaoczni tam gdzie pracowali i w tych samych stopniach. Nie wiem ile lat można zdawać, ale egzaminy sa tylko raz w roku w czerwcu.

A co do przydziału - sam sobie musisz znalezc robotę, bo inaczej skierują cie gdzieś w Polskę.

A nara mam luz - jeszcze nie tęsknię, do roboty idę od sierpnia. A póki co PSP mi się podoba. Chociaż paru .............. w sapie chciało mi uduwodnić że takie ................ jak ja do straży się nie nadają. A ja i tak skończyłem.

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:38:08 »
Z tego co mi wiadomo to zdaje się tą część egzaminu /teoria, praktyka - założenie/ którą sie oblało przez 3 lata. Po tym okresie zdaje się już całość niestety i do nieskończoności aż życia wystarczy.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2008, 22:43:39 »
Chociaż paru .............. w sapie chciało mi uduwodnić że takie ................ jak ja do straży się nie nadają. A ja i tak skończyłem.
I za to masz + ode mnie. Tak trzymać!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline nowyaspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2008, 21:52:57 »
Udało mi się kiedys otworzyć wątek i podzielić ze światem swoją radością zostania technikiem pożarnictwa i prawie młodszym aspirantem. A dzisiaj szok - wróciłem po labie i zastałęm wątek zamknięty. To nie koniec zaskoczeń - na stronie krakowskiej SA PSP nie znalazłem żadnej informacji na temat mojej promocji. W Poznaniu promocja była, w Częstochowie była a w Krakowie nie było... Ale nadbrygadier Skulich dał mi papier, na którym jest napisane, że jestem młodszym aspirantem.

Dlatego chciałbym wszystkim oznajmić, że w dniu 27 czerwca 2008 r. w sali gimnastycznej (nie padało...) w SA PSP w Krakowie odbyła się moja i moich kolegów promocja. I zaoczni też tam byli promowani. A przede wszystkim był nadbryg. Skulich, który nas promował.

Gdybym wiedział jak pewnie kilka zdjęć bym umieścił...

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2008, 21:15:14 »
Kolego nowyaspirant, zajrzyj na http://www.sapsp.pl/news/2008-06-27.html- juz jest info o Twojej promocji. Nawet zdjęcia możez sobie obejrzeć.


Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:51:07 »
Pozdrawiam młodszego kol. z SA Kraków :D Gratuluję !!

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2009, 12:31:19 »
Kiedyś w SA Kraków, takie uroczystości jak ślubowanie czy promocja odbywały się przed szkołą (to były czasy) a nie na sali gimnastycznej lub poligonie...

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2009, 14:56:53 »
te czasy jeszcze wrócą, może już w tym roku. A jeżeli nie, to na pewno w 2010 - 50 lat Szkoły.

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2009, 19:08:47 »
Promocja w 2010 r. odbędzie się na rynku... Przynajmniej teraz tak mówią...

obserwator1

  • Gość
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2009, 08:25:18 »
zainteresowanych informuje, że promocja w SA PSP w Krakowie odbyła sie przed szkołą, był zastępca KG, na trybunie byli goście, była defilada, a nawet troszkę padało.

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2009, 15:12:27 »
witam, niech mi ktoś wytłumaczy skoro te 3 szkoły (Częstochowa,Kraków,Poznań) są Szkołami Aspirantów PSP tj.równorzędnymi, to dlaczego promocja odbywa się w różnych terminach?Jednakowe szkoły a ślubowanie też było w innych dniach(na pewno 2 lata temu).wg. mnie wszystko powinno odbywać się w jednakowym czasie.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2009, 13:23:10 »
Ponieważ, drogi BOLO, jest taki stary zwyczaj, że komendanci tych skół współpracujących ze sobą, wzajemnie odwiedzają sie uczestnicząc w uroczystościach. A zorganizowanie promocji lub slubowania w tym samym dniu uniemożliwiłoby ten element współpracy.

Zakładam BOLO, że także i Ty wolałbyś, aby Komunia Święta Twojego dziecka, dziecka Twojej siostry oraz Twojego chrzesniaka (syna kolegi) była w trzy różne niedziele maja. Czyz nie?

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2009, 00:46:50 »
oki, niech Ci bedzie, faktycznie był na mojej promocji Pan Komendant z SAPSP Poznań.pozdrawiam

Offline onetouch8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: SA PSP KRAKÓW
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2009, 20:54:05 »
Witam!
Mam pytanie w sprawie SA w Krk. Czy ogólnie trudno się tam dostać i jakie tam są wymagania, teoretyczne i praktyczne.
Pozdrawiam