Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny 2009  (Przeczytany 46751 razy)

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Przepis kwalifikacyjny 2009
« dnia: Czerwiec 21, 2008, 11:21:19 »
Czy ktoś wie gdzie znaleźć projekt przepisu kawlifikacyjnego?

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2008, 17:39:10 »
a co to za przepis "kawlifikacynjny"??:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2008, 23:54:03 »
No właśnie co to za projekt przepisu  :-) jakoś mocno ten projekt przytulony do piersi mają bo raczej nigdzie na stronach ZZ prócz tego, że istnieją wiadomości o jego istnieniu to tekstu nie ma.

@mike608 tu masz przepis kwalifikacyjny obecnie obowiązujący
http://www.zzsflorian.pl/files/File/prawo/ustawy/d07a85.pdf

Zmiany w obecnie kształtowanym przepisie idą tak jak mówiono w kierunku usunięcia z przepisu tzw. stanowisk łamanych weźmy np. d-cę JRG obecnie przepis umożliwia zatrudnianie na tym stanowisku zarówno aspirantów jak i oficerów.
Projekt (z tego co zasłyszałem) jeżeli stanie się tekstem ogólnie obowiązującym spowoduje, że będzie istniał wymóg zatrudniania na tym stanowisku tylko oficerów. Ciekawi mnie tylko czy nie zapomną dodać pkt, że osoby obecnie zatrudnione pozostaną na swoich stanowiskach :) bo jakby "zapomniano" dodać takiego zapisu to wejście takiego rozporządzenia wiele by "narozrabiało"  w strukturach niejednej komendy.

"Dobrze poinformowanych" uprasza się o wrzutkę rozporządzenia - projektu :) Pozdrawiam

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2009, 13:47:07 »
Wiadomo coś na temat nowego przepisu kwalifikacyjnego, kiedy będzie podpisany?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2009, 14:12:38 »
Na ukończeniu są prace legislacyjne związane z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MSW i A w sprawie stanowisk służbowych  w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.
W KP/M są prowadzone już prace związane z dostosowaniem etatyzacji zawartej w regulaminach organizacyjnych do nowych postanowień wynikających z przedmiotowego rozporządzenia.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 17:38:21 »
Witam ! A więc definitywnie - między innymi : D-cy i z-cy JRG , d-cy zmian ( il.etatów do 36 ) , st.oper.sprzętu - grupę wyżej !!!! Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 19:05:54 wysłana przez 112 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2009, 17:49:15 »
to akurat nic dobrego... twierdzenie, że d-cy wszystkich szczebli mniejszych JRG mają tyle samo pracy co tych większych... Idąc tym tropem KM, KW też niech będą na tych samych grupach niezależnie od wielkości...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2009, 18:38:37 »
to akurat nic dobrego... twierdzenie, że d-cy wszystkich szczebli mniejszych JRG mają tyle samo pracy co tych większych... Idąc tym tropem KM, KW też niech będą na tych samych grupach niezależnie od wielkości...
No właśnie! Dziwne...  :szalony:
Twierdzenie jw. zastosowano za to mimo szumnych obietnic  (z powodzeniem i poparciu... wbrew KG) w stosunku do SK  :-\
Dla mnie osobiście m.in. totalne nieporozumienie to również nowe stanowisko z-cy d-cy zmiany i do tego gr. 9  :krzyk: Istna paranoja.  :gwiazdki:
Cóż tylko utwierdza mnie To (we własnym przekonaniu), że to nadal bardzo "egzotyczny kraj" i nie szybko o ile wogóle kiedykolwiek się zmieni.  :pyt:
Pozdr.
Ps. Czekamy więc grzecznie na kasiorkę  :poklon:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2009, 22:36:57 »
Cytuj
Dla mnie osobiście m.in. totalne nieporozumienie to również nowe stanowisko z-cy d-cy zmiany i do tego gr. 9  :krzyk: Istna paranoja.  :gwiazdki:
Cóż tylko utwierdza mnie To (we własnym przekonaniu), że to nadal bardzo "egzotyczny kraj" i nie szybko o ile wogóle kiedykolwiek się zmieni.  :pyt:

   Może jaśniej, co tak bardzo cię podirytowało (oprócz tego,że to nie ty dostałeś więcej), że od razu ''egzotyczny kraj''.
   Moim zdaniem w systemie 24/48 nie ma jednego d-cy zmiany, dla tego z-ca jak najbardziej słuszny pomysł.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2009, 23:07:09 »
Hm...
Nie od razu, ale od dawna, dawna >>>  :'(
Irytuje mnie gł. wieczne zakłamanie - b.podobne jak w pewnej (wiekowej) instytucji.
Wracając do tematu skoro jest 1 lub 2 d-ców sekcji, którzy zazwyczaj zastępują podczas nieobecności d-cę zmiany oraz (bywa) sporadycznie d-ca zastępu, czy potrzeba jeszcze z-cę, zastępcy, bo i tak będzie? Tym bardziej z zaszeregowaniem 9 gr.  :krzyk:
Brak (w KP..) zróżnicowania d-ców JRG, z-ców, d-ców zmian, zastępców, sekcji, itd. bez względu na kat. jednostki, a wciąż /wbrew oficjalnym zapewnieniom/ różnicuje się pod tym względem dyżurnych SK.
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2009043035201.pdf  :kwit:
Chyba teraz prosto i jasno się wypowiedziałem.  :pyt:
Nie tyle chodzi o więcej, ale zrozumienie specyfiki służby.
Proszę zaproponować obojętnie któremu z w/w przejście na jego dotychczasowych warunkach na obecny etat dyżurnego lub dyspozytora (tzw. zastępcy)  SK ( w III-V). Już widzę kolejkę chętnych i stertę raportów do K-dta.  ^_^
Jakby co... Też mamy urlopy, kursy, szkolenia i bywa L-4.  -_-
Pozdr.
Ps. Nie mam/my/ niestety jako dyż. na to wpływu. Trudno - jak to mówią "psy szczekają, a karawana jedzie dalej".  :szalony:
Dlatego... :tuba:

Co jeszcze jako mod zauważyłem: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12463.msg124644.html#msg124644  :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 00:00:24 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2009, 23:53:53 »
Witam... Jak panowie podchodzą do zał. nr 6? Jak rozumiem podoficerowie na PB operator sprzętu max? Mam wrażenie,że już od tego roku,a nie 2013.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2009, 10:24:24 »
Ajax, powiedz mi, komu dzieje się jakaś szkoda przez to że 3 osoby w kazdej jednostce przeskoczą grupę wyżej?
Nie powinno się patrzeć na to poprzez pryzmat że "my nie dostaniemy więcej więc czemu oni mają dostać"

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2009, 10:40:22 »
Wyjaśnijcie mi, czy starszy dyspozytor gr.5 przechodzi na 6gr. dyżurny stanowiska kierowania? Miało nie być stanowiska st. dyspozytora (gr.5) a w rozporządzeniu jest.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2009, 11:23:02 »
Wyjaśnijcie mi, czy starszy dyspozytor gr.5 przechodzi na 6gr. dyżurny stanowiska kierowania? Miało nie być stanowiska st. dyspozytora (gr.5) a w rozporządzeniu jest.

przeczytaj dokładniej projekt, coś mi się wydaje że takowego stanowiska nie ma!

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/17902/Projekt_Rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2009_.html
załącznik nr 3
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 11:29:08 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2009, 11:50:38 »
Faktycznie nie ma st. dyspozytora na gr.5, w takim razie, jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, a ja jestem na tym stanowisku, to przechodzę na 6-dyż. stanowiska, czy zostaje na 5 -dyspozytor? (jestem w korpusie podoficerów)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2009, 11:54:25 »
Przeczytaj dokładnie całe rozporządzenie!!!
W załączniku nr 6 zawarte jest, że do 31 grudnia 2013 r. dyżurny stanowiska kierowania jest w korpusie podoficerskim, a po tym czasie w aspiranckim.
Czy dostaniesz to stanowisko to zależy od twojego KP?
Powodzenia.

Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2009, 15:05:51 »
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. A mianowicie czy niniejsze rozporządzenie wejdzie jeszcze w marcu. Zapewne będziemy mieć z nim do czynienia w kwietniu, Z tego co wiem a nie jestem pewien to wnioski o nadanie wyższego stopnia służbowego w korpusie oficerskim składane są do końca stycznia a w korpusie aspiranckim do końca marca. Więc można raczej zapomnieć o awansie, chyba że zostanie wydłużony termin składania wniosków. Tak czy tak zawsze d..a z tyłu.   

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2009, 15:18:03 »
Cytuj
Wobec, że na ukończeniu są prace legislacyjne związane z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MSW i A w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, nastąpił proces wdrożenia prac związanych  z dostosowaniem etatyzacji zawartej w regulaminach organizacyjnych do nowych postanowień wynikających z przedmiotowego rozporządzenia. W szczególności poprzez  te działania,  wszędzie tam gdzie istnieje taka ewentualność, umożliwić  awanse  w stopniach  z okazji Dnia Strażaka  2009 .

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2009, 16:40:27 »
Ajax, powiedz mi, komu dzieje się jakaś szkoda przez to że 3 osoby w kazdej jednostce przeskoczą grupę wyżej?
Nie powinno się patrzeć na to poprzez pryzmat że "my nie dostaniemy więcej więc czemu oni mają dostać"

Witam.
Proste! W imię sprawiedliwości społecznej jak to określono w vecie ZZ (oficjalnie obiecanych z KG) podwyżek dla SK  :'(
Więc póki, co widać jest różnica 3 osoby z PB, a może 3 lub 4 z SK ? Pomijam już inne fakty.  :kwit:
Ja /osobiście/ nie tworzę tego (sztucznego) podziału, lecz inni jw. Może właśnie im o to chodzi.  :pyt:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2009, 21:19:04 »
Cytuj
Wobec, że na ukończeniu są prace legislacyjne związane z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MSW i A w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, nastąpił proces wdrożenia prac związanych  z dostosowaniem etatyzacji zawartej w regulaminach organizacyjnych do nowych postanowień wynikających z przedmiotowego rozporządzenia. W szczególności poprzez  te działania,  wszędzie tam gdzie istnieje taka ewentualność, umożliwić  awanse  w stopniach  z okazji Dnia Strażaka  2009 .

mój 01 i tak juz nie wystąpi

Offline walczący_ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2009, 17:27:36 »
Kolejny raz jak bumerang powraca temat "niby" oficerów na podziale. W nowym rozporządzeniu kwalifikacyjnym tylko stanowiska D-cy zmiany i z-cy d-cy zmiany mają być stanowiskami oficerskimi, ALE........ aspiranci, którzy po studiach cywilnych  uzyskali stopnie oficerskie nie mogą ich zajmować bez przeszkolenia zawodowego w SGPSP /ustawa o psp/ . Natomiast aspiranci te same stanowiska mogą zajmować. Czy tylko ja zauważam tu paradoks prawny??????????????? Wynika z tego jasno iż aspirant na stanowisku dowódczym, który kierował działaniami dostał stopień oficerski nie może już zajmować stanowisk w/w bo stracił uprawnienia ale ciągle może kierować działaniami jako oficer na stanowisku np. d-cy zastępu czy sekcji. :gwiazdki:

Życzę ciekawych rozmyślań w tym zakresie i czekam na wnioski.

Rozporządzenie : http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/17902/Projekt_Rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2009_.html


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2009, 23:21:08 »
To jeszcze nie wszystko, gdyż:
§ 4.
1. Strażacy mianowani lub powołani na stanowiska służbowe przed wejściem w życie
niniejszego rozporządzenia zachowują dotychczasowe stanowiska, nawet jeśli nie spełniają
wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu.


i mogą dalej na tym stanowisku spokojnie awansować..

2. Strażacy, którzy zachowali prawo do zajmowania stanowiska służbowego pomimo
niespełnienia wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu zachowują,
stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych, prawo do nadania kolejnego wyższego
stopnia w korpusie właściwym dla stopnia który posiadają, jednak nie wyższego niż
określony dla danego stanowiska w rozporządzeniu.

Konkludując: każdy, kto załapie się na wyższe stanowisko, mimo, że nie spełnia wymagań ani wg. obecnego przepisu kwalifikacyjnego, ani wg. nowego, to po wejściu w życie nowego przepisu kwalifikacyjnego ma fajną posadkę - pozdrawiam pomysłodawców.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline walczący_ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2009, 23:26:55 »
Znowu jak bumerang powraca temat "niby" oficerów /po studiach cywilnych/ w podziale bojowym.
Temat niby nie nowy i po części rozwiązany jeśli chodzi o awans na pierwszy stopień oficerski. Jednak ustawodawca jak i osoby opracowujące przepisy wykazują się brakiem /bądź to z urodzenia bądź z przyczyn bliżej nam nie znanych/ konsekwencji (czyt. rozumu :fiuu:).
Przykład:
aspirant po studiach cywilnych ze stopniem oficerskim na stanowisku dowódczym (d-ca zastępu, sekcji) bez przeszkolenia w SGPSP wdług nowego rozporządzenia nie może awansować na stanowiska oficerskie t.j. D-ca zmiany i z-ca d-cy zmiany, ponieważ nie spełnia kwalifikacji jako oficer (art.36 ust.5), ale  aspirant może   (załącznik 3 w/w rozporządzenia) i może być na nie mianowany do dnia 31.12.2013r.
Taki paradoks - oficer nie mając przeszkolenia w SGPSP,  będący wcześniej aspirantem nie może zajmować stanowiska oficerskiego związanego z kierowaniem działaniami ratowniczymi (d-ca i z-ca d-cy zmiany) natomiast aspirant może a co ciekawsze w/w oficer może być d-cą sekcji, zastępu i kierować działaniami rat.gaś. -  DOBRE!!!!!  :gwiazdki: :cooo:
A zatem  nie ubliżając wszystkim wykształconym, byle aspirant jest lepszy od oficera, który jako aspirant niejednokrotnie na własny koszt podnosił swoje kwalifikacje i został oficerem.
Wniosek: zdobywanie wiedzy UWSTECZNIA. :gwiazdki:

Życzę ciekawych przemyśleń i odsyłam do rozporządzenia:
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/17902/Projekt_Rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2009_.html

Offline drab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2009, 19:13:02 »
Takie zapisy będą istniały tak długo, jak długo będzie obowiązywał obecny system kształcenia. Sam kończyłem w systemie codziennym i nie pojmuję jak inni po słusznej szkole oficerów po studiach cywilnych nazywają "malowanymi oficerami". Jeśli nie spełniaja kryteriów, to kto daje awanse? A może w celu odróżnienia wprowdźmy inny kolor dystynkcji.
Szkolenie w PSP nie jest nastawione na ludzi z doświadczeniem, co jest ewenementem na skalę światową - nie obrażając nikogo kto wykłada taktykę w SGSP? A obserwyjąc działania naszych przełożonych nic nie idzie ku lepszemu.

Offline walczący_ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2009, 00:13:19 »
APEL!!!!!!!
Wszystkich nas pochłonęły kontrowersje związane ze zmianami w ustawie emerytalnej , ale  czy ktoś zauważył, że wchodzi nowe rozporządzenie kwalifikacyjne? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Rozporządzenie paradoksów. :szalony: :szalony: Uświadamiające nam iż osoby mające wpływ na wygląd w/w rozporządzenia nie wykazują się bystrością i logiką tylko czymś co z tym nie ma  nic wspólnego............   :wall:
Jak długo będziemy ośmieszani wśród społeczeństwa przez osoby nie mające pojęcia co piszą w aktach prawnych????????????

Już pisałem na ten temat i zapraszam do zapoznania się z nim.
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12733.0.html