Autor Wątek: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa  (Przeczytany 26622 razy)

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« dnia: Czerwiec 14, 2008, 22:59:41 »
Witam... spotkałem sie z czyms takim za to, że pod rozkazem prezesa odmówiłem wyszorowania ubikacji... zostałem obrzucony nie miłymi słowami, choc wiele zrobiłem dla tej jednostki... Kazano mi wypi***** i powiedziano że jeszcze mnie urzadza tak jak trzeba... Co zrobic? zglosic to do komendanta gminego? wójta? Prosze o odp. Pozdrawiam były druch Ochotniczej Strazy Pożarnej...

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:04:07 »
Przybliż trochę o co chodzi  z tym szorowaniem ubikacji, co to za ubikacja, gdzie sie znajduje i jakim prawem prezes Ochotniczej Straży Pożarnej wydał Ci jakiś rozkaz.

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:17:29 »
pomogałem cały dzien przy jutrzejszym festynie ale o ogodzine 17 byłem umówiony z moja luba w szpitalu ze ja odbiore i zmyłem sie... wracaj od niej około 21 zajechałem do remizy zobaczyc jak to wszytko wyglada, jak przygotowano scene itp itd.... byli jeszcze w remizie naczelnik, gospodarz i Prezes... wysiadłem z auta i na samo przywitanie dostałem miłym tesktem "ty kurwa/ty kurwo nic dzisaj nie robiłes wiec bierz szczote i zapierdalaj myc kible<lol2> wysmiałem go i powiedziałem żeby czepił sie tych co przybiegaj tylko wtedy jak syrena wyje i kłada na ta straz pełna pijaków... przes i gospodarz byli bardzo wcieci... Zrobiłem dla tej strazy wiele... załtwiłem drugie auto, chodziłem po gminie i sponsorach aby dostac kase na remont, załatwiłem Walizke medyczna-wybłagałem, remontowałem Lublina-wkładałem własne pieniadze z wyjazdów w to auto(spora suma-pilarka profesionalna sthila za to by była) wybłagałem radio Motorole w gminie, jeździłęm za niego, i załatwiałem kwity na szkolenia strazaków, kosiłem trawe na jakis zasrany konkurs... wymagaja odemnie przy budowie tego czego oni całe zycie uczyli sie.... zarzucono mi że nic nie robie dla tej straży... Pozdrawiam i czekam na opinie...

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:21:55 »
Kibelek do którego kazdy wchodzi robi swoje jak chce i gdzie chce... Najabrdziej rozbawiło mnie to jak powiedziałem że z auta sciagaj wszytko co sie da ale włózyc potem to juz nie ma komu... np pilarka, drabiny, lopaty, lina stalowa-zostałem wysmiany i powiedziano mi ze jestem Poje*** choc piła i drabiny z tego co zobaczyłem dalej stoi pod sciana i czeka az ktos moze ja włózy, bo watpie ze podczas wyjazdu ktos zwróci na to uwage...dopiero sie skapna jak dowódca z 21 każe przyniesc drabine albo piłe i powiedzac ze została w remizie <lol2>

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:51:50 »
Nie znam waszego statusu, ale z tego co wiem to może cię wywalić tylko zarząd...
"By inni mogli żyć.."

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2008, 00:29:28 »
Od którego przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:28:27 »
Kolego, na Twoim miejscu nie przywiązywałbym większej wagi do słów takiego PAJACA.
Tak jak piszą poprzednicy. Zasady usunięcia (wyrzucenia) z OSP określa jego Statut. Zerknij sobie w Wasz statut kto to może zrobić i z jakiego powodu?
Niezbyt dobrze to co piszesz świadczy o Waszym Zarządzie (naczelnik, gospodarz, prezes...?).
Może czas na zmiany - skoro jesteś taki operatywny jak opisałeś trzeba by było poszukać poparcia w gronie kolegów i wyp....lić leśnych dziadków z Zarządu.

Taka rada a\'propos festynu - spytaj Pana naczelnika po festynie czy OSP ma koncesję na sprzedaż alkoholu - to tak żeby mu leciutko dokopać i żeby wiedział że z Tobą nie tak łatwo :) .
I może czas na to żeby sobie zacząć zapisywać wszelkie występki i przekręciki obecnie panujących (np wykorzystywanie sprzętu OSP do prywaty)?

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2008, 09:19:58 »
Witam.
Przepraszam Moderatoratora za swoje błedy, widze że wczoraj zrobiłem ich dość sporo...
Naczelnik tak jak pisałem pod innym temat jest jest przeciwko prezesowi i starym pryka... Bronił mnie wczoraj... po 23 w nocy otrzymałem telefon od prezesa z przeprosinami i dzisaj rano takrze... Ponoc podjeli decyzje że zdecyduje głosowanie czy bede w OSP czy nie... narazie chyba zgłosze wszytko do Komendanta gminego... poczekam na dalszy rozwój sytuacji... Pozdrawiam 266

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2008, 09:26:21 »
Cytuj
Ponoc podjeli decyzje że zdecyduje głosowanie czy bede w OSP czy nie..

normalnie jaja!
Na podstawie jakiego przewinienia?
Teraz to już chcą chyba zachować twarz i ściemniają.
Mogą cię cmoknąć pod ogon :)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2008, 09:50:44 »
Z tego co widzie to powiedzieli to po pijaku. Wyrzucić Cię nie mogą bo niby za co. Interwencja komendanta gminnego raczej tu nic nie da. Weź lepiej pogadaj z Prezesem. Jeśli o twoim być albo nie być ma decydować walne to na jakiej podstawie ma Cię wywalić z szeregów OSP. Jeśli chcesz to zawsze da się do czegoś doczepić. Jest festyn to i pewnie ZAIKS może o tym nie wie :D, koncesja na alkohol, można mieć aparat fotograficzny na festynie i złapać wiele sytuacji w kadr. Niech widzą że łatwo z tobą wojenki nie wygrają. Pamiętaj że ty też nie możesz z nimi przeholować i zarzucić ich stertą oskarżeń.
Jeśli jesteś dobry to sami przyjdą jak będzie bieda bez ciebie.

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2008, 14:21:35 »
Z tego co widzę to nie tylko u mnie takie jaja się dzieją.

Ja zostałem 3 czerwca uchwała niepełnego zarządu (bo dwóch osób nie było) wywalony z OSP. Z tego co wiem był tylko prezes, naczelnik, skarbnik i gospodarz. Zastępcy i sekretaza nie było. W każdym razie załatwiłem sprzętu na 18 tyś zł od sponsorów, zabiegałem o wyszkolenie ludzi i tym się przyczyniłem do: cytuje "działaniem na szkode jednostki" . Dziwna koncepcja ale cóż. Szerzej o tym napisze w wątku "Co robić gdy zarząd nic nie robi"

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2008, 14:22:00 »
ZAISK jest razem z koncesja na alkochol... trzeci raz byłem przeproszony... Tak macie racje byli mocno pijani, ale dobrze wiedza co powiedzieli... Odczekam pare dni i zobacze jaka bedzie atmosfera... Pozdrawiam wszytkich

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2008, 15:19:51 »
nie no słuchaj, czytam to i w sumie nie wierzę, ale ok,. Czy są jakieś papiery związane z najmem/zakupem sprzętu do Twojej OSP z Twoim podpisem? Jakieś osiągnięcia -konkursy/zawody z Twoim udziałem? Powadzicie księgę ze zdarzeń z wyszczególnieniem osób biorących udział w akcji? Jeśli tak, widniejesz w niej? Ponadto punkty, które wyszczególnili poprzednicy. Nie ładnie jest straż do swojego gniazda, ale uwierz mi, że masz górę nad swoimi przełożonymi w tym momencie i to dużą, wiadomo alkohol alkoholem, ale to co napisałeś z tym zwołaniem posiedzenia w Twojej osobie to jest śmiechu warte, teraz mogli się przestraszyć, ale ja im bym tego nie puściła płazem, nie może być bezkarności i samowolki oraz braku poszanowania dla członków społecznej organizacji jaką jest OSP jeszcze z takim zaangażowaniem jak Ty tutaj nam przedstawiłeś, więc powoli możesz sobie robić małą "teczkę" na władzę swojej OSP i działać, działać...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2008, 15:34:29 »
cos wam opowiem.
jestesmy niedawno po zawodach.
prezes zwoluje zebrania zarządu nie rzadziej niz raz na 3 miechy wiec robie je 4 razy do roku coby mi nikt niczego nie zarzuciel
na ostatnim zebraniu przy niepelnym skladzie zarządu padly pewne slowa ktorych bylem autorem a mianowicie
"nagana w rozkazie naczelnika strazy za picie na placu zawodów (na zbiorce w pierwszym rzędzie przy wręczaniu nagród) + kopanie kasku podczas ćwiczenia bojowego na które to dwa razy zwrocili uwagę sędziowie"
kto jest za?
oprócz jednego nieobecnego czlonka zarządu wszyscy byli za.
następną karą wg naszego statutu jest usunięcie z jednostki.

a wracając do tematu - jak cos robisz - nawet cos co powinien zrobić prezes lub naczelnik podpisuj to swoim nazwiskiem.
ja ostatnio mialem trochę papierków które niby mial podpisac naczelnik ale ze go nie bylo bo ciągle albo w pracy albo gdzies indziej to ja podpisywalem i to juz zostanie ze on tego nie podpisal mimo ze powinien (czytaj - nie bylo go tam gdzie powinien)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2008, 15:44:31 »
Zrób wszystko żeby zwołali walne nadzwyczajne zebranie i wszystko tam sobie wyjaśnice za i przeciw i nawet mozecie odwołać zarząd i stworzyć nowy u nas tak było i teraz od 4 lat jest owiele lepiej nowi ludzie w zarzadzie a nie te stare pryki co nie umieją nic załatwić i tylko przynoszą wstyd naszej OSP swoim zachowaniem i alkocholozmem w remizach!!!

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2008, 20:33:30 »
Co do uchwały w niepełnym składzie zarządu to może taka być podjęta i jeszcze należalo by tylko się dowiedzieć jaki był stosunek głosów i powód nieobecności dwóch ludzi z zarządu na posiedzeniu zarządu. Złóż im odwołanie od ich decyzji i rządaj powodu wyrzucenia oraz zwoływać nadzwyczajne walne zebranie. Nie tak łatwo jest zmusić kogoś do odejścia ze straży. Pogadaj z kumplami ze straży i się zorganizować i obalić hegemonie.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2008, 21:09:29 »
a że sprawa jest ciekawa, informuj nas o jej rozwoju i powodzenia -_-

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2008, 22:44:47 »
Witam!
tak patrzę na to co się dzieje w tym temacie i zerknąłem do Statut naszej osp i u nas jest na ten temat tak:
Cytuj
§ 14

Członkostwo ustaje na skutek:
1.   Skreślenia lub wykluczenia członka zwyczajnego,
2.   Skreślenia z listy członków zwyczajnych dokonuje zarząd OSP w następujących przypadkach:
1)   rezygnacji  z członkostwa złożonej przez członka na piśmie,
2)   nie usprawiedliwionego zalegania przez członka, mimo pisemnego upomnienia,    z opłatą składek za okres przekraczający 12 miesięcy,
3)   śmierci członka.
3.   Wykluczenia członka zwyczajnego dokonuje zarząd OSP  w następujących wypadkach:
1)   prowadzenia działalności rażąco sprzecznej z niniejszym statutem,
2)   popełnienia czynu, który dyskwalifikuje daną osobę jako członka OSP lub godzi w dobre imię OSP.
4.   Przed podjęciem uchwały w sprawach określonych w ust. 2 pkt. 2 i w ust. 3 zarząd umożliwia członkowi OSP złożenie wyjaśnienia na piśmie lub osobiście na posiedzeniu zarządu.
5.   Od uchwały zarządu w sprawie o której mowa w ust. 2 pkt. 2 i ust. 3 członek OSP może odwołać się w terminie 14 dni od dnia powiadomienia o wykluczeniu do Walnego Zebrania, którego uchwała jest ostateczna.
6.    Do czasu rozpatrzenia odwołania członek  zwyczajny nie korzysta z praw oraz nie wykonuje obowiązków określonych  niniejszym statutem.                       
7.   Skreślenie z listy członków zobowiązuje do zwrotu  umundurowania i innych przedmiotów należących do OSP.                         
Więc to co zrobił Twój Zarząd to jest tylko śmiechu warte i nic więcej, jeżeli zarząd ma trochę honoru to niech to wszystko odkręci jak najszybciej i proponował bym by jednak jak najszybciej zwołać nadzwyczajne walne i odwołać taki zarząd. Wtedy może zastanowią się nad sobą co oni wyprawiają.
Pozdrawiam i życzę pomyślnego załatwienia sprawy
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:06:47 »
Witam!
tak patrzę na to co się dzieje w tym temacie i zerknąłem do Statut naszej osp i u nas jest na ten temat tak:
Cytuj
§ 14

Członkostwo ustaje na skutek:
1.   Skreślenia lub wykluczenia członka zwyczajnego,
2.   Skreślenia z listy członków zwyczajnych dokonuje zarząd OSP w następujących przypadkach:
1)   rezygnacji  z członkostwa złożonej przez członka na piśmie,

3.   Wykluczenia członka zwyczajnego dokonuje zarząd OSP  w następujących wypadkach:
1)   prowadzenia działalności rażąco sprzecznej z niniejszym statutem,
2)   popełnienia czynu, który dyskwalifikuje daną osobę jako członka OSP lub godzi w dobre imię OSP.
4.   Przed podjęciem uchwały w sprawach określonych w ust. 2 pkt. 2 i w ust. 3 zarząd umożliwia członkowi OSP złożenie wyjaśnienia na piśmie lub osobiście na posiedzeniu zarządu.
5.   Od uchwały zarządu w sprawie o której mowa w ust. 2 pkt. 2 i ust. 3 członek OSP może odwołać się w terminie 14 dni od dnia powiadomienia o wykluczeniu do Walnego Zebrania, którego uchwała jest ostateczna.
...
Więc to co zrobił Twój Zarząd to jest tylko śmiechu warte i nic więcej,.........
dajcie mi czlowieka a paragraf się znajdzie.
jak chcesz uderzyc psa to i kij będzie pod ręką.

po pierwsze grzesiekstrazak:
zlozyl pisemne oświadczenie ze się wypisuje a nie ma potwierdzenia ze wycofuje swą rezygnacje
po drugie
1)   prowadzenia działalności rażąco sprzecznej z niniejszym statutem,
2)   popełnienia czynu, który dyskwalifikuje daną osobę jako członka OSP lub godzi w dobre imię OSP.
pod to da sie podciągnąć wszystko.

uwierzcie mi ze statuty osp są tak zrobione ze idzie wszystko zrobić jesli zarząd chce.

ja bym próbował na spokojnie to zalatwić jak juz pisali poprzednicy - pogadanka sam na sam z prezesem bez pyskówek ewentualnie na następnym zebraniu zarządu (coby pokazac zarządowi ze nie nalegasz z ponownym przyjęciem i nie chcesz aby zarząd specjalnie dla Ciebie się spotykał a poza tym kazdy mial czas na pewne przemyslenia).

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:11:54 »
Witam !
Zerkam już od kilku dni na ten niemiły temat dla kolegi 266 i w pełni zgadzam się z Arturem Kom. spróbuj załatwić temat z Zarządem, a najlepiej z Prezesem w cztery oczy. Jak będzie chciał się wycofać w uprzednich decyzji to załatwi po swojemu, bo na forum jak będziesz go atakować to nieodpuści !
Z drugiej strony masz prawo do odwołania się do Walnego Zebrania, ale to może potrwać kilka ładnych miesięcy !!! Pytanie zasadnicze jakie poparcie ma Prezes ?
Jeszcze możesz odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Honorowego !!!

Proponuje ugodę i życzę powodzenia !!!
Pozdro  :rolleyes:

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2008, 21:50:40 »
Dzisiaj wysłałem odwołanie od decyzji zarządu i poddanie jej głosowaniu na walnym zebraniu. dawid_a ma racje bo nie mam potwierdzenia że dostarczyłem pismo o wycofaniu swojej rezygnacji. Po prostu zaniosłem to do prezesa i tyle a pismo prawdopodobnie wylądowało w koszu. Tu się cała sprawa komplikuje(taki stary jestem a taki głupi). Ja mam wsród strazaków z innych jednostek bardzo dobrą opinię. Nikt mi niczego nie może zarzucić. Jednej załatwiłem hełmy, innej mundury, jeszcze innej pare innych rzeczy. Gdy ktoś prosi o pomoc z innych jednostek nie odmawiam i tak samo koledzy odnoszą się do mnie, wiem że mogę na nich liczyć. A jak jest z moją opinią w mojej jednostce? No cóż, zdania są podzielone. Niektórzy mówią że potrafie dużo załatwić, jestem wporządku a inni (przede wszystkim przedstawiciele zarządu) mnie nie trawią. Już się chciałem poddać i to cisnąc w diabły, ale to jest wkońcu też moja straż, dużo w niej zrobiłem i nie pozwolę żeby ktoś mi pluł w twarz i mówił że moją ciężką pracą i staraniami aby jednostka była wzorowa działełem na jej szkode. O przebiegu będę na bierząco pisał na forum. A tak jak pisze dawid_a że pod 2 punkt czyli popełnienie czynu który dyskwalfikuje daną osobę jako członka OSP lub godzi w dobre imię OSP można podciągnąc wszystko to niech podadzą konkretne powody, bo działanie na szkode jednostki jest zbyt ogólne, powinni podać konkretne powody. Darek3xP próbowałem ugody ale tu się tak nie da a szkoda

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2008, 20:09:07 »
I jak teraz sprawa wygląda? W razie co to odwołuj się nawet do WSH lub GSH.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 18:29:07 wysłana przez Peter »

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:32:11 »
Jezeli innego wyjścia nie będzie to odwołam się do sądu honrowego ale mam nadzieję że do tego nie dojdzie. Ja teraz poczekam kilka dni na rozwoj sytłacji.

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:25:19 »
Cześć Grzesiekstrażak oraz inni zainteresowani !
Jak Prezes niechce ustąpić to sprawa się komplikuje !
A tak na marginesie to jakie to województwo ?
Zanim sprawę skierujesz do WSH, spróbuj jeszcze napisać prośbę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu do Zarządu Oddziału Gminnego / M-G ZOSP RP (zbieraj wszystkie dokumenty i kopie niech ci parafują że otrzymali - mogą się przydać do WSH) potem do powiatu itd. Nikt nie zarzuci Ci że niepróbowałeś uzyskać pomocy na poszczególnych szczeblach !!
Pamiętaj papier jest cierpliwy - to skuteczna metoda i będziesz miał się okazać na walnym zebraniu !
Pozro  :rolleyes:

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Strażak wyrzucowny z OSP przez prezesa
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:34:32 »
jak prezes go wyrzuca i nie jest wstanie podać powodu to śmiem twierdzić że mógł nie wiedzieć nawet że strażak może odwołać się np. do WSH i tam dociekać swoich praw. Ja myślę aby się dogadać między sobą, ale jeśli prezes tego nie chce, a ty czujesz się na siłach i chcesz utrzeć mu nosa to walcz o swoje, a i zyskasz duże uznanie w oczach kolegów jeśli masz w nich już jakieś wsparcie.