Autor Wątek: Motory W Straży  (Przeczytany 9555 razy)

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Motory W Straży
« dnia: Czerwiec 28, 2003, 14:49:14 »

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Motory W Straży
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2003, 14:51:16 »
ewentualnie cos z Honkongu

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Motory W Straży
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2003, 15:00:06 »
a tu cos ciekawego jeden występuje jako gaśniczy, drugi ratowniczy


Młodzik

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2003, 09:48:11 »
Hm czy ja wiem?? takie pojazdy to chyba przydaly by sie do gaszenia smietnikow?  ;)  chociaz moze dowodztwo by je wykorzystalo?

Offline ergie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
    • http://www.remiza87.republika.pl/
Motory W Straży
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2003, 12:27:44 »
Wbrew powszechnemu mniemaniu wielkośc pojazdu gaśniczego wcale nie wpływa na skutecznośc prowadzonych działań.

Młodzik

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2003, 13:23:19 »
Hmmmm, no ja nie skreslam takich pojazdow... poprostu nie wiem do czego mozna by je wykorzystac? bo chyba na takim motorku nie mozna wyskoczyc na stodole?  ;)  

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2003, 15:54:32 »
Cytuj
Hmmmm, no ja nie skreslam takich pojazdow... poprostu nie wiem do czego mozna by je wykorzystac? bo chyba na takim motorku nie mozna wyskoczyc na stodole? 

Młodzik byłeś kiedyś w Francji tam motorów pożarniczych chyba jeździ najwięcej a ostatnio nawet zrobili małego Peugeota pożarniczego.Motorem do wypadku samochodowego dojedziesz najszybciej a środków gaśniczych ma na dość żeby zagasić samochód.
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Młodzik

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2003, 18:45:18 »
Nie, nie bylem, i wlasnie chcialem aby mi ktos wytlumaczyl do czego i gdzie moga byc uzywane, dzieki Fojer  

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2003, 23:09:24 »
Cytuj
Nie, nie bylem, i wlasnie chcialem aby mi ktos wytlumaczyl do czego i gdzie moga byc uzywane, dzieki Fojer

Młodzik życzę ci żebyś pojechał to zobaczysz jaki tam jest ruchi ile miejsca ma straż żeby dojechać chociasz na sygnałach,a motorem wszędzie się wciśnie żeby dojechać nawet po chodniku.
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2003, 23:37:45 »
A może coś takiego.



                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2003, 23:41:12 »
I jeszcze coś.



                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2003, 23:43:33 »
I jeszcze coś



                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2003, 23:45:09 »
A może taki czterokołowiec

                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Młodzik

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2003, 10:29:28 »
Hehehe zamontuje sobie takie mrygawki do mojego roweru jeszcze jakis glosniczek, i jazda... ciekaw jestem jak pojade "na sygnale" do OSP jak syrena bedzie wyc ile osob mnie przepusci???  ;)  

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2003, 17:17:04 »
Cytuj
Hehehe zamontuje sobie takie mrygawki do mojego roweru jeszcze jakis glosniczek, i jazda... ciekaw jestem jak pojade "na sygnale" do OSP jak syrena bedzie wyc ile osob mnie przepusci???


Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)  :lol:  :P  ;)  
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Konrad

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2003, 20:33:33 »
mlodzik ty naprawde jestes cienki, wystarczy na takim motorku zamontowac IFEX i zestaw kombi i jedna osoba dojedzie bardzo szybko do akcji. przy niewielkim wydatku wody opanuje ogien np plonacy samochod i moze przystapic do rozcinania samochodu. bardzo dobry pomysl z motorami. tu w Austrii tez sie je spotyka. przedwszystkim w duzych miastach Wien, Salzburg, ale i w mniejszych tez. dlaczego smart jest wozem gasniczym? bo jest maly i zwinny i przez zatloczone ulice i wazkie bramy przejedzie a Mercedesem czy Manem nie zawsze tu wszedzie mozna wjechac.  

Młodzik

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2003, 15:51:58 »
Jak ktos sie o cos pyta to zaraz jest cienki?? no to przepraszam ze sie odezwalem...

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Motory W Straży
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2003, 18:17:45 »
Cytuj
Jak ktos sie o cos pyta to zaraz jest cienki?? no to przepraszam ze sie odezwalem...

Młodzik nie przejmuj się ;)  :D  
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






góral2003

  • Gość
Motory W Straży
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2003, 18:42:27 »
z tego co ja wiem takie czterokołowce są używane do gaszenia i rozpoznawania pożarow lasów ( no w zasadzie nie gaszenia tylko doworzenia sprzęu )

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Motory W Straży
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2003, 14:25:53 »
Myślę, że temat jest ciekawy. Swego czasu widziałem JAWE TS350 wyposażoną w gaśnice.